Her gittiğimde bir bögemi çalışmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YumurtaBeyazı tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. YumurtaBeyazı

YumurtaBeyazı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba.ben 1 aydır body yapıyorum.2.ayıma girdim ve önceki 1 ayda her gittiğimde genel hareketler yapıyordum artık hergittiğimde bir kas grubumu çalıştırıyım.örnek veriyim mesela pazartesi göğüs çarşamba sırt cuma omuz gibi gibi. nasıl yapmalıyım. 2 ay için antreman önerisi olan varsapaylaşabilir.şimdiden teşekkürler.umarım soruyu anlatabilmişimdir.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    dur hele hemen 10 yıllık sporcular gibi çalışmaya başlama... hoca yok mu salonda? yoksa da, forumda 1,2,3. ay programları var. onlara bir bakıver..

Savino89 bunu beğendi.
  3. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    10 yillik sporcular mi sadece her gittiginde bi bolgeyi calistiriyomus? aahahha ulan yav, ne adamlardan ne tavsiyeler aliyosunuz. Her gittiginde bir bolgeni calistir kardes. split workout yapmak icin 10 yil degil 10 aylik sporcu olmana bile gerek yok

4. YumurtaBeyazı

YumurtaBeyazı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevabınız için tşkler şuan 2. ayım gene ortaya karışık her bölgemi çalıştırıyorum her gittiğimde ama 3. ayımda sanırım bölgesel olarak gidicem her gittiğimde peki o olay nasıl oluyor. mesela pazartesi göğüs kol şeklinde kolu her gün yapıomuyuz yoksa mesela pazartesi göğüs çarşamba kol cuma sırt gibi mi?

5. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    İleri seviye sporcular tek bölge calışır .
    Sen yeni başladıgın için kasların dinlenirken gelişcek ve beslenmeden hic bahsetmiyorum bile kesin kötü'dür her gün 1 bölge calışmak seni geliştirmez.

6. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    exactingle caferin dediklerini dinleme. hergun bir bolge calismak icin "ileri seviye" sporcu olmaya falan gerek yok. genelde ilk 1 ay falan full body yapman iyidir vucut alissin olaya ne yaptigini anla diye. ondan sonra 1-2 ay yine vucudun asagisi/vucudun yukarsi seklinde bolebilirsin. 2-3 ay sonunda da, ki zaten sen 2 aydir gidiyomussun, split workouta baslayabilirsin. bir suru split workout programini internetten bulabilirsin, kafana uyani da uygula.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Aralık 2014 ---
    http://www.bodybuilding.com/fun/beginner-to-advanced-bodybuilder-in-12-weeks.html

bence bu programi uygula guzel kardesim. ingilizce yoksa google translatele bile anlayabilirsin, olmadi gel bana sor. haraketleri youtubea yaz nasi yapilacagini teknigini iyice ogren. senin icin ideal bir split workout programi.

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    yumurtabey sen en iyisi forumun hocaları uzmanları ne tavsiye ediyor onları oku :)

gazo0202 bunu beğendi.
  8. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    isin uzmani... vucut gelistirme sanki roket bilimi anasini satayim. internet devrinde yasiyoruz, mozambik yagmur ortamlarinda yasiyan ucubik farenin sulalesinin kemik yapisi hakkinda bile zilyon tane dokuman bulunabilirken kimseye sorma asil. arastirmani yap, oku tonla kaynaktan kafana yatani uygula. uzmanina sor, moderatore sor diyen adam elin adamina sihirli program versin diye 500 kagat bayilan saftrikle ayni kafada bir adamdir :D

Mustimusti bunu beğendi.
  9. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    bay cok bilmiş bu sporda %60-70 en önemli şey beslenmedir. Her gün tek bölge calışmak vucudu cok yıpratmak demektir. ve o vucud yıprandıgı zaman
    yemesi kötü olan birisi o vucudu nasıl onaracak ? anca boş konuşuyon.
    şahsen ben her gün tek bölge calşıyorum vucudum belli bi oranda kas kütlem var ve beslenmem 4 4 lük
    günlük 7 ögün yemek yiyorumki bu yedigim yemege güvenerek calşıyorum her gün tek bölge
    sen neye dayanarak bu adama tek bölge calış diyorsun ??

10. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    adamin kotu yemek yedigini kim soylemis? sen kafadan atip oyle kabul etmissin. oyle dusunuyosan bile adama en kotu yemek ye dersin,split workout yapmak icin ilerlemis sporcu olmaya falan ihtiyac yok, element uydurma. haa ayrica avatarindaki kurdani andiran kollari ve tas catlasa 50 kglik cusseni gorunce cok iyi yemek yedigini de zannetmiyorum acikcasi, 7 ogunu 17ye cikar sen bence. :D

OKR bunu beğendi.
  11. 1981dogumlu

1981dogumlu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Niye hemen gaza gelip soyundun ki :)

Canuck bunu beğendi.
  12. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    gaza gelme ile hic alakası yok :D
    bay cok bilmiş 50 kilo diyor 50 kilo ile o bacak hacmi o gögüs hacmi var he he sırtta öyle. sadece arkadaşa göstermek istedim o yağ oranı ile :D

FOTOGRAFLARI Sİldirecem şidmi mod:'a

13. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    muahahhahaha cocuk slip donlu cibil cibil resimlerini paylasmis ya la agir guldum. boyun 1.65 civari duruyo kollar ince tas catlasa 68 kilosundur zaten cibil cibil soyunup sinirden kopurmen bile tifil bisey oldugunu anlamak icin yeterlI hala guluyom la baldiriciplak seniii

14. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Boyum 170. kilom ısrar ediyorum şuan için 80 kilo. o fotograflarda 74 kiloydu.
    Senin seviyene düşemiyecem. Engelli oldugunu sonradan fark ettim baston konusu için özür dilerim.
    kollar konusunda haklı olabilisinr. kollarım'da rahatsızlık oldugu için kol calışamıyordum ama bileklere bakarsan
    farkına varırsın.

15. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    aslan parcasi biz amerikan futbolcusuyuz, asil tendonum patlamisti top oynarken bu da ayagim alcidayken olan resim, simdi attik alciyi degnekleri cok sukur.engel mengel yok. biz bu sporu yeni baslayanlara forumda artistlik yapalim, 1.70 tifil boyumuzla kiz kaldiralim, yuzde 95ini erkeklerin olusturdugu ortama oglanci gibi cibil cibil slip donlu baldiriciplak fotolarimizi koyalim diye degil, senin ustune otursa ruhunu burnundan cikaracak yarma zencileri yaka paca asagi indirelim, oynadigimiz spor dalinda dominant olalim diye yapiyoruz :D

16. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Nazar etme. Ne olur Calış eşşek gibi seninde olur !

17. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ahahaha sen portakalda vitaminken calisiyoduk biz seni tifil ergen, 115 kiloyum ben serce parmagim iki bacaginin toplami kalinliginda. git kumda oyna bakayim sen :D

18. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    :D lafla peynir gemisi yürümüyor liseli at resimini görelim. 115 kilosun %6 yağ oranına sahipsindir kesin :D liseli seni

19. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    baban ne derdi la internete donlu ciplak resimlerini koyup baska erkeklerin ciplak resimlerine bakmak istedigini, ciplak resim sordugunu bilseydi? Senin gibi evladim olsa nufusa kaydettirmem balkonda beslerim la ahahahahahh

20. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    hahaha :D teşekür ederim
    Senin gibiler böyle yazdıkca ben dahada yükselecem. Kalite asla tesadüf degildir . Liseli cocuk :D

Sayfayı Paylaş