her gün tek adale calısmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve meme1 tarafından 19 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. meme1

meme1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selamün aleyküm bu sporu 5-6 aydır yapıyorum vucudum gayet guzel parçalandı şekillendi yeni bir programa geçtim sizce günde 1 adale calısmak iyi olurmu ?
    pazartesi gögüs
    salı biceps triceps
    çarşamba bacak
    persembe sırt
    cuma omuz
    cumartesi dinlenme
    pazar dinlenme

sizce bu sekılde calısmak iyi olurmu beslenmem cok iyi gunluk almam gereken proteını fazlasıyla alıyorum yani kısaca haftad 1kas grubunu 1 kere calısmak sıkı calısmak yeterli olurmu ?

Son düzenleme: 19 Kasım 2013
  2. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    profesyonellik harici tek bölge çalışmak bence gereksiz bir antreman düzeni . Herkesin bu antreman düzenlerini uygulaması mümkün değil çünkü artık aşırı gelişen kas şok antremanlar harici gelişme göstermeyecektir . Profesyonel bodybuilding sporcularından bahsediyorum ki bence acemilerin kaldıramayacağı antreman programları olur . Bu düzeyde günde 3 bölge her bölge için 3-4 hareket uyguluyorsan tek bölge için 10 hareket uygulamak zaten amacımıza hizmet etmeyen bir düzen . Senin amacın ne bilmiyorum ama bence bu düzeyde gereksiz .... Antreman programını değiştirmeyi dene yeni hareketler keşfet yada güçlenme antremanları yap , ağırlıkları artır vs ...

3. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    önemli olan senin fiziksel ve ruhen tatmin olman...
    vücudunu dinlediğinde sana bu şekilde çalışmak zevkli geliyorsa evet doğrudur :))

4. Craxiel

Craxiel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    gemi inşaat müh.
    1 haftadır bu şekilde çalışıyorum benim programım gögüs omuz sırt kol bacak dinlenme dinlenme 2 haftada bir programı esneterek pazartesi cuma gögüs çalışıyorum neresi eksikse o daha fazla tabi karınıda unutmamak lazım 2 günde bir karın çalışıyorum tek bölge çalışmak her yiğidin harcı değil ama olması gereken o

5. ATICI

ATICI Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ziraat Mühendisi
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Antrenman programına birde önkol eklersen gayet iyi olacak, omuz göğüs bacak sırt bölgelerine 5 hareket, önkol arka kol'a 4 hareket koyarsan verim alacağını düşünüyorum. Benim 4 aydır programım bu şekilde ve gelişimimden gayet memnunum. Saygılar.

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    dene ve sonuçları gözlemle derim, bu iş kişiden kişiye değişiyor. şahşen ben tek bölge haftada 6 gün gider 1 gün dinlenirim. hafta 4 gidip 1 saati aşan idmanları yapmak bana daha yorucu geliyor.
    tek bölge olduğu için idman 35-40 dakika sürer, her bölgeyi tek tek iyi zorladığım halde genel olarak daha az yorulurum.

zaten program değişmesi gerekiyor belli sürelerde, bir kaç ay deneyip tepkisini görün vücudunuzun, şahsen bende çok pozitif etki etti. (sadece idman günleri supplement kullanırdım, haftada 6 idman olunca o da artmış oldu belki onunda etkisi vardır gelişimde)

7. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    iki gün arka arkaya dinlenme nedir okula mı gidiyorsun. iki ün üst üste dinleneceğine cumartesi de antrenman yapıp o boşluğu çarşamba veya perşembe'ye kaydıra bilirsin.
    birde pazartesi göğüs çalışırken zaten tricepslerin çalışacaktır salı günü de tricepslerin üzerine gitmen bana göre pek mantıklı değil. Küçük kas gruplarımız örneğin biceps ve tricepslerimiz hemen her antrenmanda arka planda çalışırlar yani sırt çalıştığında ister istemez bicepslerimizde bundan etkilenirler. bana kalırsa bir büyük ve bir küçük kasları eşleştirmelisin sırt-biceps , göğüs-triceps gibi ki istediğin yoğunluğu tek günde halledip bir sonraki gün kasa toparlanması için izin vere bilesin.Şahsi görüşüm budur.

Sayfayı Paylaş