Her gün spor yapmak zararlı mıdır ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve armand tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. armand

armand Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yaklaşık 3.5 aydır hemen hemen her gün spor yapıyorum. Yani bu 100-105 günlük süreç boyunda spora gitmediğim gün sayısı 5-6'yı geçmemiştir.

Spora ilk başlayışım değil bu aslında ama benim merak ettiğim kasların dinlenmesi için verilen genelde 1 gün olan ara zorunlu mudur yoksa bu şekilde devam etsem bir zararı olur mu ?

Bir de bölge bölge çalışmak yerine belli bir programım var ve bu programı uyguluyorum bu 3.5 aydır. Ve hiç değiştirmiyorum. Bir gün göğüs, bir gün karın yerine, vücudumun gelişmesini istediğim bölgelerine yoğunluk verip, diğer bölgeleri de belli bir şekilde çalıştırıyorum.

Bu çalışma doğru mudur ?

İlgilenenler için teşekkürler şimdiden.

2. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    armand artık 3.5 ayın geçmiş ufaktan bir bölgesel program al derim çünkü 1 gün içinde sadece 1 adeleye ağırlık verirsen oranın daha çok geliştiğini göreceksin ve hacim kazanıcaksın örneğin 1 gün içinde vücudunun heryerini calıstırarak göğüse veya omuz gibi önemli bölgelere cok iyi gireceğini sanmıyorum onun için bölgesel şart her gün 1 yere ağırlık verirsen oraları daha iyi çalıştırman makul ;) başarılar..

3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    hergün body yapılmaz bu sekilde gelisme saglayamazsın kasların büyümesi ve gelismesi dinlenme zamanında olur en azından haftada 2 gün dinlenme yapmalısın

4. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    aynen öyle ;)

5. aliustaoglu

aliustaoglu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

merhaba yeni uyeyim.
    boyum 189 kilom 110.
    haftada 3 amerikan futbolu antremanlarım var ortalama 2.5saat suruyor.geri kalan hergun gym deyim.30 dk cardio ve calısma. takım antremanlarıda cardio yuklu.
    gym de 2.haftam. cla yada l-carnitine kullanmalımıyım

6. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    çalışma programı doğruysa hergün çalışılabilir ancak yinede arada dinlenmek eklemlerin,kasların dinlenmesi ve zihnen dinlenme için fena olmaz.

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    her gün body yapılmaz ki profesyonellerin bile programlarına baktım haftada 6 gün çalışıyorlar çoğu 1 gün ara ile çalışılmalı ve haftada 2-3 gün dinlenilmeli kaslar çalışırken değil dinlenirken gelişir formu biraz araştırsanız bu konularada yer verilmiştir

8. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    kesinlikle her gün çalışmanı tavsiye etmem!!!!!!! dikkatttttt!!!!! kaslar çalışma sırasında değil dinlenme esnasında gelişir... setler aarasında en az 45 sn dinlen dinlemeler esnasında hareketi kesme örneğin avuç içini aç kapa basit şeyler yap nedeni:nabızının sürekli değişmesi iyi değildir ...... ama illede çalışıcam diyorsan haftada max 5 gün uygundur ve bu 5 gün şöyle olabili pazartesi+salı+tatil+perşembe+cuma+cumartesi+tatil
    ve bu her beş günde farklı bölgeleri çalıştırmanı öneririm mesela:
    pazartesi: Kol=triceps+biceps+bilek+ön kol+parmaklar ve ip falan atlayabilirsin
    salı:göğüsler+omuzlar+trapez bölgesi
    çarşamba:salı gününde yorulmmuş olman lazı göğü omuz yorar tatilin tadını çıkar
    perşembe:karın kasları+alt bölge bacaklar kalça fln...+imkanın varsa kardiyo mesela koş
    cuma:sırt bölgesi kanatlar fln örneğin barfiks çeek+sınav fazla enerjini harcama yarına lazım olacak
    cumartesi:koşu+barfiks+dips ile göğüs ve triceps+biceps+bilek ön kol+karın+trapez kaslarını çalıştır
    pazar:tatilin tadını çıkar

9. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle.başka söze gerek yok her gün bir bölge girilerek çalılşılabilir ancak yorulduğunuzu ve dinlenme ihtiyacı hissettiğinizde bir hafta gibi bir dinlenme çok iyi olacaktır

mrgrowth bunu beğendi.
  10. teija

teija Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Haftaiçi çalışıp 2gün cardio 3 gün fitness haftasonuda dinlenme iyi midir?

11. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi çarşamba cuma fitness salı perşembe cardio olabilir. ya da pazartesi sali perşembe cuma fitness cardio çarşamba bir güne indirilebilir duruma göre

12. Spytex

Spytex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1 gün göğüs pazu diğer gün omuz kanat sırt diğer gün bacak arka kol çalışıyorum bunu 6 gün çalışıp bir gün tatillr yapıyorum sıkıntı yaratır mı

Sayfayı Paylaş