Her gün konserve balık yemek zararlı mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AtknUludag tarafından 23 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben kahvaltı yapıp spora gidiyorum haftada 6 gün. Spordan sonra iş yerimize gidip orda 100 gram makarna ve konserve balık yiyorum.

Balıkda çok protein az yağ var. Haftada 5 gün civarı balık yiyorum öğlen yemeğinde. Balık yemek çok zararlı mı fazla fazla.

Yani başka yanıma ne alabilirim bilmiyorum. Tavuk haşlasam soğunca ne kadar lezzetli olur bilmiyorum. Yanıma alıp makarna ve pilavla yiyebileceğim proteini yüksek yiyecek tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Bu arada iş yerinde pişirecek yer yok malesef

2. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben fazla balık tüketimi sağlıklı olmadığını biliyorum nedeni balıkda ağır civa olduğunu duymuştum çeşitli hastalıklara sebebiyet verebilir sana kesin doğru diyemem benden daha tecrübeli arkadaşlar cevaplıcaktır fakat en başta tek tip beslenmenin sağlıklı olmadığını düşünenlerdenim.

Sony Xperia Z3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Bende öyle duydum ama başka ne yiyebilirim yanıma alıp bilmiyorum :) tavsiyeleriniz varmı

4. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ton balığı diyormuşum. Şaka bir yana konserve ürünler ile aranızda sıkıntı yok ise burda pişirilmiş tavuk ürünleri vs. oluyor yani balık tercih edebilirsiniz ama 2-3 günde arada farklılık yapın hazır pişirilmiş bazı gıdalara bakabilirsiniz ama en sağlıklı seçim evden küçük bir saklama kabına koyup götürmek gibi gözüküyor birde açıkcası aklıma lor geliyor oda makarna ile ne derece beğenirsiniz boğazınızdan geçer bilemem sonra soğuk tavuk daha iyidi ah o forumdaki adamı elime geçirirsem demeyin. :)

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Ahahahaha :D yok protein olsun herşeyi yemeye çalışırım. Pişmik tavuk konservesi varsa ona bakim o zaman.
    Sabah kalkıp haşlama yapıp saklama kabına koyabilirim aslında dediğiniz gibi. Balık yiye yiye tiksinmeye başladım artık :D

6. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Mesela ben tavuğu sıcak yemeyi sevmiyorum. Çesitli soslar ile tavuğunu lezzetlendirebilirsin sürekli balık yemek zararlımıdır bilmiyorum ama diyetinin devamlılığı ve farkli besinlere de ihtiyacın olduğunu düsünürsek alternatif menülere yönelmen daha iyi olabilir :)

7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler bilgi için :) sos için hangi tarif önerirsiniz peki. Valla kaç senedir yemediğim şeyleri bu spor sayesinde yemeye başladım. Ama tavuk soslu güzel oluyor tabi :)

8. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben bir haftalık tavuk ihtiyacımı öğünlerde ne kadar yemem gerektiği gramaja göre ölçüp buzluğa atıyorum sabah yumurtamı yedikten sonra bir paketi buzluktan çıkarıyorum öğlene kadar çözülüyor sonra tavada biraz çevirip zeytinyağıdır,pulbiberdir,kekik,kimyon gibi envayi çeşit fanteziye uygun hazırlıyorum sabah götürücekisem tavuğu akşamdan ya koyuyorum buzu sabaha kadar çözülmüş oluyor veya sabah mikrodalgaya atıp buzunu çözüp saklama kabı ile işe götürüyorum yani böyle bir imkanın var ise sanırım makarnayı hallediyorsun et olayınıda böyle halledebilirsin nacizane tavsiye. :)

AtknUludag bunu beğendi.
  9. Calyente

Calyente Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Ben en çok hardallı ve soya soslu tavuk seviyorum tabii bunları kendim yapamıyorum evde yemek yapmayı bilen birinden yardım alabilirsiniz :D

AtknUludag bunu beğendi.
  10. Joesque

Joesque Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Damak zevki işte ikisindende hiç haz etmem. :)

AtknUludag bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş