Her gün body yapmanın zararı var mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve danqer29 tarafından 30 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. danqer29

danqer29 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Her gün düzenli olarak çalışıyorum zararı var mı ?

2. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dinlenemediğin sürece overtraining söz konusu, forumda konusu mevcut araştırınız

danqer29 bunu beğendi.
  3. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Overtraınıng bır tarafa sen kendını nasıl hıssedıyorsun o onemlı eger bıraz yorgunluk hıssedıyorsan ıdman gunlerını dusurmenı onerırım.He ısın gelısım boyutuna gelırsek gelısmenı olumsuz etkıler cunku kasların maksımum 48 saat dınlenebılır bu tur hergun uygulanan programlar hacım ıcın hıcde olumlu sayılmaz,ayrıca sakatlıklar en ust sevıyede olur.Sen en ıyısı ıyı bır beslenme ve ıdman programı hazırla haftada 3-5 gun uygula.

danqer29 bunu beğendi.
  4. Shqiponje Madhe

Shqiponje Madhe Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Calistirdigin bolgelere bagli. Ben her gun calisiyorum ama calistirdgim bolgeler hep farkli. Ayrica sana da bagli ustteki arkadasin dedigi gibi, eger yorgunluk hissediyorsan hareketlerde zorlanmaya basliyorsan zarari vardir ama eger her gun dinc bir sekilde agirlik altina yatiyorsan sorun olmaz. Ek olarak her gun ne kadar calistigina ne kadar agirlikla calistigina da bagli. Mesela benim calismalarim agir olmadigindan her gun yapmamda sakinca gormuyorum

danqer29 bunu beğendi.
  5. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Her gün BODİ yaparsan zararı var tabi

danqer29 bunu beğendi.
  6. scorpion26

scorpion26 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    valla bi hocaya sormuştum küçük kas gruplarının en az 24saatte bir,büyük kas gruplarınında en az 48saatte bir çalıştırılması gerektiğini söledi haftanın en az bir gününüde bütün kas gruplarını dinlendirmem iyi olacağını söledi çünki dinlendirmessem kas kaybına yol açacağını söledi.o yüzden ben haftanın 6günü gidiyorum 1gün dinleniyorum.

Sayfayı Paylaş