Her gün şınav çekmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pc-se7en tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Merhabalar,

185 boyunda ve 80 kiloyum. Her gün 30 lu setler ile 200 şınav çekmeye başladım. Acaba hergün çekmek sakıncalı olur mu ?

2. MelihGök

MelihGök Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kendi düşüncemdir.

1 Gün arayla çekersen daha sağlıklı olur kanımca. Allah'a emanet.

3. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

En basitinden ertesi günler veya haftalar temponda,gücünde belirli bir düşüş görüyorsan dinlendirip de yapmanı öneririm.

4. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay

Önerileriniz için teşekkürler. Tempo ve güçte düşüş demişsiniz ama ben güreşçiyim ve amacım biraz daha hacim yapmak. Zaten antremanlar ve antreman sonrası halat,mekik gibi şeyleri yapıyoruz. Daha sonra eve gelince 200 şınav çekip duş alıyorum. Yani kol zaten hiç boş durmuyor.

5. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Kolun boş durmaması onun güçten düşmeyeceği anlamına gelmez overtraining hakkında ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama araştırmanızı öneriyorum kısaca açıklayayım ben durumu sürekli kolunuzu çalıştırmanız onu daha güçlü daha kaslı hale getirir düşüncesindeyseniz yanılıyorsunuz ,kaslarınızı dinlendirmemek sürekli çalıştırmak kaslarınızın yapılandırmasını bir hayli zorlaştırır kas yıkımı olur çünkü protein ihtiyacı çok oluyor ve dinlendirme sürecinde proteinler kullanılarak kaslar yapılandırılıyor belki şu an iyi performans alıyorsunuzdur ama dinlendirip de deneyin daha iyi performans alırsınız düşüncesindeyim.
    Bunun dışında hacim için ağır kilolarla az tekrar biçiminde çalışırsanız hacim için iyi bir sonuç alabilirsiniz.Şunu da unutmayın kaslarınızın dinlendiğini ve protein ihtiyacını karşıladığını düşünüyorsanız artırmanızı bile tavsiye ederdim.

Forumda overtraining ile ilgili konu okumanızı öneririm
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...overtraining-nedenleri-ve-tedavisi-48885.html

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ağustos 2013
  6. pc-se7en

pc-se7en Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Hatay
    Görüşünüz için teşekkürler ancak kasın fazla çalışmayla daha iyi olmayacağı bilincindeyim zaten ama sürekli antreman ve şınav birleştirince kola zaman kalmıyor. Flexor hocanın evde dumbell ile çalışma programındaki omuz,göğüs,kol çalışmalarını belli günlere dağıttım. Sizce protein almam gereklimi ? veya hafif protein iyi gelir derseniz uygun fiyatlı bir ürün önerebilirmisiniz.

7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Hayır supplement önermiyorum sana almamanı tavsiye ederim yaşında 15 metabolizman hızlıdır.Protein ihtiyacını doğal besinlerden karşılamaya bak supplement(ek besin)ler doğal besinlerin yerini tutmaz.Eğer kuvvet antrenmanı yapıyorsan protein ihtiyacın artar fakat halat,mekik gibi etkinlikler yaptığını söyledin bunlar çok bir şey istemez bildiğim kadarıyla sonrasında yaptığın ağırlık antrenmanın ağır kilo az tekrar biçimindeyse protein ağırlıklı beslenmeye bak.İlla ki kafayı takıp almak istiyorsan protein tozlarından kendine biraz zaman ver kendindeki gelişimi gör ve sonra araştır bu gelişim böyle bir zaman için normal midir diye sonra karar verirsin toz alıp almamaya.

Sayfayı Paylaş