Her bayanın hayali: sıkı bir kalça

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve veggiegulc tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. veggiegulc

veggiegulc Üye

Beğenileri:
    133
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Şekilli ve sıkı bir popo ve düz bir karın, vücuduna önem veren her kadının hayallerinden biridir ancak kadınların en çok yanıldığı nokta buna ulaşmak için hiçbir şey yemeden zayıflamak ya da vücudu zorlayıcı derecelerde kardio yapmak. Vücudun hangi bölgesi olursa olsun kardio yaparak ya da aç kalarak vücut şekle girmez. Sadece zayıf olursunuz ama vücudunuzun büyük bölümünü yine yağlar kaplar ve kalça kesinlikle şekillenmez sadece beden olarak küçülürsünüz. Kadınların vücut şekli genelde elma ve / veya armut vücut tipidir; yani kilo alındığında yağ kalça ve göbekte ve / veya kalçada birikir. Kalça ve göbekteki yağlardan kurtulmak için 3 adım gereklidir:

1) Şekerli, tuzlu, doymuş yağlı yiyecekleri ve aşırı karbonhidrat alınımını azaltmak.

2) Fazla kilonuz varsa yağ yakımı için kardio egzersizleri

3) Şekillenme için kalca, bacak hareketleri.

Ancak çoğu kadın ağırlık kaldırmaktan çok korkuyor, vücutlarının erkek vücudu gibi olacağını düşünüyor. Ancak bir kadının vücudunun erkek gibi olması kaldırdığı ağırlıklarla pek de mümkün değildir ve bir erkeğin kaldırdığı ağırlıkları kaldırması da çok zordur. Eğer mümkünse bile (henüz rastlamadım) vücudu istediği şekle girdiğinde ağırlıklarını arttırmak zorunda değildir ve sahip olduğu vücudu koruyabilir.

Kendimi bildim bileli, 7 yaşımdan beri, sporla uğraşıyorum. 8 yıl voleybol oynadım ve 4 yıl prosfesyonel olarak rüzgarsörfü yaptım şu an hobi olarak uğraşıyorum ve bundan yaklaşık 3 yıl önce spor salonuna gitmeye başladım ancak bilinçli olarak 2 yıldır vücutgeliştirmeyle ilgileniyorum. Genetik faktörler nedeniyle ''ne yersem yarıyordu'', yani basenlerim vardı. 2 yıl önce bunu o kadar takıntı haline getirmiştim ki ''ben bu genetik faktörü yenicem'' dedim kendime. 11 yıldır sporla uğraşıyor olmama rağmen kalça ve basen kısmı ancak o bölgeye direkt olarak yapılan özel egzersizlerle şekillenir. Ben de bunun üstüne gittim ve 5-6 ayda kalçam inanılmaz derecede değişti ve ben bile tanıyamaz hale geldim. Eğer benim gibi genetik olarak yağ popodan önce basen de toplanıyorsa, basenden tamamen kurtulmak imkansızdır. Ancak bu sizi yıldırmasın çünkü, gerçekten sadece sizin görebileceğiniz derecede kalıyor sonuçta vücudunuzu en iyi tanıyan sizsiniz.

Bu yolda giderken daima vücudunuzla barışık olun. Negatif düşüncelerinizin performansınızı düşürmesine izin vermeyin. Psikolojiniz, siz farkına varmasanız bile, vücudunuzu her şeyden daha çok şekillendirir. Unutmayın ki kendinizi nasıl görürseniz, dünya da sizi öyle görür.

doxux, Berkay Türkkan, ByBars ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. ByBars

ByBars Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle katılıyor ve bu sebeptendir ki öğlen saatleri ağırlık çalışıp, akşam eşimle beraber cardio yapıyorum ( yaptırıyorum ) :)

sthammer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş