Her Bölge Tamam Göğüsler Eksik

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve cmrsmr tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Boy 1.80
    Kilo 80

Biceps 40-41
    Omuz bilmiyorum çok geniş değil fakat iri

Göğüs bölgem 104 fakat bu 104 lük kısım kanatın etkisi. Yani göğüslerim hiç şişkin değil. Vücudumdaki yağ oranı 7 lerde. 2 senedir bu sporu yapıyorum her zaman sıkıntım göğüs olmuştur. Tamam tişört giydiğim zaman göğüsler belli ama yine de bu vücuda göre çok küçük kalıyorlar.
    Bugüne kadar hiç ses çıkarmadım hiç bir bölgemden. Bekledim bekledim fakat o gelişmeyi göremedim. Bench press 110 kg partnersiz tek sefer tam anlamıyla basabilmiş birisiyim. Şu an çalıştığım ağırlık 80 kg 4-6 set çıkarabiliyorum.

Bekliyorum bekliyorum fakat özellikle kollarım ve omuzların daha çok trapez ön plana çıkıyor. Karın kasları vücudu topluyor ama orantısız bi şekle doğru yöneldi diye bilirim. Yani kollar aldı başını gidiyor diğer bölgere göre.
    Aslında 90 kilolara çıkarabilirsem vücudu göğüsler kendini toplar mı diye düşünüyorum. İşte ozaman da koşamam. Malum kısa mesafe koşuyorum. Sıkıntı olur.

Beklemeye devam edeceğim.Umarım 1 sene sonrasın da yine aynı hüsranı yaşamam. 2 senelik sporculara bakıyorum da göğüsleri gerçekten çok gelişmiş oluyorlar.

abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  2. Cocoa35

Cocoa35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    lise bitti ;)
    Yer:
    izmir
    fotonu koysana şuanki halini vücudunun

3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    genetik şişmeye müsait değilse sende izole hareketlere önem ver ne mankenler var göğüsleri şişkin olmamasına rağmen bütün göğüsü dengeleyip estetiği yakalayan.veya göğüste artık sadece press bas değişik şeyler dene.

4. S.beckett

S.beckett Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    sanırım seni en iyi ben anlayabilirim benim de boy 175 kilo 70 kollar 38 ancak göğüs bölgem beni çıldırtıyor. çok uzun zamandır araştırıyorum her şeyi denedim ancak şişmiyor. genetik nedeniyle çok uzun süre uğraşacağız sanırım. bu tarz vücudu olan bir çok ünlü de tespit ettim. en bilinen örneğini verecek olursam brad pitte dikkat ederseniz ve çoğu filmini izlediyseniz, truvaya kadar göğüsleri hep geri planda kalmış. snatch filminde benim şu anki halime yakın göğüsleri. fight clup'ta ise omuz ve kollar oldukça gelişirken göğüs hala dümdüz.
    bazı kişileriin genetik nedeniyle göğüs sorunu oluyor sanırım. umarım senin de benim de bu sorunumuz bir gün çözülür.
    bir de işin kötüsü sende de böyledir sanırım, kaldırdığın ağırlığı kaldıramayan insanların göğüslerinin senden daha gelişmiş görünmesi. niye niye niye demeden edemiyor insan :)

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bence göğüs bölgen genetik olarak iyi değil birde takip ettiğim kadarıyla vg konusunda bilgin yüksek yani ağırlığı artırdığını ve hareketleri nizami yaptığını vede göğüs kası için değişik hareketleride denemiştirsin diye düşünüyorum ama işte bazı şeyleri değiştiremeyiz örneğin sylvester stallone göğüs kası yönünden dezavantajlıydı özellikle üst göğüste onca imkana rağmen adam istediği seviyeye getirememiş göğüs kaslarını

6. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Evet bütün göğüs hareketlerini denedim şimdilik

İncline Bench Press 4set
    Bench Press 5 set
    İncline Dumbell Fly 4 set
    Dumbell Pull over 3 set
    Dips 2 set olarak yapıyorum.
    En çok bu programdan verim alabiliyorum. Dumbell pull over göğüs kafesini genişletmeme çok yardımcı oldu. Hem de alt göğüse de vuruyor bu yüzden decline bench press yerine bunu tercih ediyorum. Son olarak dips çok güzel pompalıyor. Ben bu programdan çok memnun kaldım. 2. ve 3. günlerde hala göğüslerimin ağrısını hissedebiliyorum. Ve oldukça yavaş yapmaya dikkat ediyorum.

Dediğiniz gibi malesef genetiğim böyle olduğu için sabırla beklemeye devam ediyorum.

7. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Yalnız decline'ınıda denemekte fayda vardır değilmi abi yinede bence bi dene :)

8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    1 sene decline yaptım :)

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    press hareketlerinde ağır giriyorsun peki daha ağır girmeni engelleyen ne?eğer triceps omuz veya bilek önlüyorsa onları güç antremanına alabilirsin.veya belli bir süre göğüse dinlenme bırak sonra yine çalışmaya başla.

10. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Göğüse verdiğin ağırlığı biraz daha azaltıp ona verdiğin ağırlığı bacağa vermelisin.1 aydır bacak çalışmıyorsun bildiğim kadarıyla nedeni sakatlık mı acaba?

11. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    1 haftadır sakatlığım mevcuttu.
    Fakat 1 aydır hem koşu antrenmanı hem bacak antrenmanı olmuyor. Zaten depar koşuları vücudun bütün bölgelerini çalıştırıyor. Özellikle bacaklarım ve kalçam çok çalışıyor ve çok çabuk güçlenip şekillenebiliyor. Depar attıktan sonra ki ağrı acı kasılma hiç bir bacak antrenmanından sonra gerçekleşmiyordu.
    O yüzden bacak çalışmıyorum. Çalıştığım zaman sakatlık çıkıyor. Zaten bunu Trabzonspor atletizm hocaları da söylüyor artık belden yukarı ağırlık çalışacaksın diye.

12. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Tek bölge mi çift bölge mi çalışıyorsun?Süper setler deneyebilirsin örneğin ben press ve flyı süper set yaptığımda çok verim almıştım(gerçi göğüs en iyi gelişen bölgem bunu söylemek istemezdim :) )

13. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    :) Çift bölge çalışıyorum. Malum 3 gün ağırlık 3 gün koşu antrenmanı. Aynı gün oldu mu çok yoruyor onu da denemiştim çünkü. Süper set de denedim :) Bu arada bacak olarak %60 ile squat çalışıyorum. 1 haftadır çalışmıyordum fakat squat mecbur.

14. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Koşu antremanlarınında hacimlenmeye büyük bir etkisi olabilir.Bu etki mesela kollarına değilde(kolların çok iyi geliştiği için) göğüsünede olabilir tamamen genetik meselesi bence

15. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Umarım göğüslerim de bu etki olur. Kollarım çok şükür çok iyi durumdalar. Ama dediğim gibi koşmak özellikle kalçamı çok iyi forma soktu. Çok iyi şekillendirdi ve hacim açısından 94 olan kalçam 105 e çıktı. Koştuktan sonra zaten kalçam kasılıyor düz yürüyemiyorum anlıyorsun olmuş bişeyler çapraz yürüyorum istemeden :)

16. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    idmanının ve beslenmenin 4/4 luk olduğünu varsayarak yazıyorum.

1. Haftada 2 kez chest idmanın var ise , Bunu bire düşürmeyi deneyebilirsin.

2.Gögüs programíndan sonraki günü off geçirebilirsin.Programını bu şekilde ayarlayabilirsin.

3. Bara 1,5 ay ara verip bütün hareketleri dumbella yapmayı deneyebilirsin.

4. izalasyon hareketlerinii çıkartıp bi dönem sırf press hareketlerine yönebilirsin..

5. Haftada 2 gún gögüs idmanın var ise ilk günü agır ikinci gögüs idmanını hafif girmeyi deneyebilirsin.

6. Şınava yer vermeyi deneyebiirsin..

Önemli olan agırlıktan ziyade bölgeyi hissetmektir.

Eğer hepsini denedim diyorsan biraz daha zamana bırakman gerekiyor..

Herkesin bir geride kalmış bölgesi vardır.. Kafana takma

Kolay gelsin. BASARILAR

17. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Hepsini denedim artık bekliyoruz işte bakalım ne zamana dolar göğüslerim.

18. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bütün yorumları okuycak vaktim yoktu ama hayatından barları çıkarmayı denedinmi :)
    2 ay gögüşte bütün hareketleri dumbell ile yap benim kurtarıcım dır gelişim monotona bağladımı barları atarım bir kenara 2 ay da direk etki alırım ...

saygılar

19. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    2 ay boyunca dumbell denemedim daha kısa süreli denemiştim. Salonda 20 kg dumbell var tak çıkar uğraştırdığı için fazla çalışmıyordum. Ama haftaya başlayacağım. Gerçi ramazanda 1 aylık bir ara olacak ama olsun haftaya göğüs antrenmanı ile barlara veda ediyorum. :)

20. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul
    Abi moralini bozma illaki dolucak dolmalı ulen :) , o kadar emek veriyoruz.

Dolmassa doldurturuz :).

Sayfayı Paylaş