Herşeyi kafaya takmak ve olumsuz düşünmek?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Purposeless tarafından 27 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar çok kişisel gelişim ile ilgili makaleler kitaplar okudum pozitif düşünce ağırlıklı olmak üzere ama nedense hiçbiri işe yaramadı şu zamana kadar bende bir nlp ile düşünce değiştirmeyi uygulamadım aralarında o tekniklerde baya zor okuyunca bile zar zor anlayabildim nasıl uyguluyabilceğim hakkında bir fikrim yok herşeyi kafaya takıyorum ve çok olumsuz düşünüyorum tv de kötü birşey göriyim hemen aklıma o durumda olsam ne olurdu demek geliyor mesela daha geçen gün izmitte bizim burda bir üniversite öğrencisini çiğ köftecide 2 kişi dövmüş dışarı çıkarıp daha 4-5 günlük haber televizyonlara felan çıktı çocuk baya genç benim 2 katım kadar ama 2 kişiye karşı birşey yapamamış 2 kişiden biri çakıyı çıkartıp boğazını kesmiş çocuğun devlet hastanesinde kurtaramamışlar acaba ben o durumda kalsaydım ne olurdu geçti ilk aklımdan mekanı cennet olsun ama niye hep böyle kötü şeyler aklıma geliyor anlamıyorum eskiden böyle değildim bu son 1 senedir ne okul ne dershaneye gittim üni hazılanıyorum evde bizimkilere yük olmamak için sırf dershaneye yazılmadım evden en son geçen yaz çıktım kuzenimle dışarıya ondan sonra tek tük çarşıya çıkmışımdır onda da ablam ile eniştemin dükkanlarına gitmiştim oturmaya dışarıdan kopuk bir şekilde yaşadığım için mi böyle yoksa epilepsi hastasıyım ilaç kullanmaya başladım 25 kg verince 2-3 sene önce 16 yıldır var bu hastalık bir ara bıraktırmıştı doktor ilaçları 2-3 senedir tekrar kullanıyorum kendimi çok yorduğum için kg vermek için kullandığım ilaç mı bana böyle düşündürüyor diye düşünmeye başladım ama sanmıyorum yan etkilerinde öyle birşey yok ve cidden olumsuz düşündüğüm için mi bilmiyorum sürekli kötü şeyler geliyor başıma çekim yasası diye bir olay vardı nasıl düşünürsen öyle olur tarzında olumlu düşünürsen hayatında hep olumlu şeyler olur kötü düşünürsen kötü şeyler olur diye galiba doğru

istesemde bir türlü engel olamıyorum hipnoz yöntemini bile düşünmeye başladım işe yarar mı diye gitsem

bu olumsuz düşüncelerin yanında kafama çok fazla gereksiz şey takıyorum farkındayım ama engel olamıyorum örneğin bu aralar kafama taktığım şey burnum tıkalı 3-4 aydan beri son 1 aydırda izotonik serum kullanıyorum buruna kullandıktan sonrada elimi yıkamadım bir kaç kere ve kafam kaşınmıştı saça dokunmak zorunda kalmıştım acaba saçım dökülür mü elimi yıkamamıştım diyorum kendi kendime bir başka kafama taktığım olay ise banyodayken son zamanlarda ağzım kapalı olsada sanki kafayı şampuanlayıp su tuttuktan sonra şampuan yutuyormuşum hissine kapılıyorum ağzımı sıkı kapamaya çalışıyorum sanki giriyormuş gibime geliyor ağzıma şampuanlı akan sular sürekli musluğa saçı yıkadıktan sonra tükürüyorum sonra tekrar şampuanlıyorum kafayı bu olay 2-3 defa devam ediyor

bu gidişim gidiş değil farkındayım herşeyin ama napcağımı bilmiyorum kitaplar felan hiç işlemedi bana ev ortamında da eylül ayından beri çok şey yaşadım öyle ki son 1 ay çalışabildim sadece ygs ye 220 aldım şimdi 10 gün geçti lysye 75-80 civarı kaldı notlar hazır ama odaklanamıyorum çalışmaya aklıma türlü türlü şeyler geliyor dikkatim dağılıyor

kafayı yemek üzereyim kimle konuşçağımı şaşırdım rahatlamaya ihtiyacım var ne dertleşicek bir arkadaşım kaldı geçen sene dershane bittikten sonra lise de desen herkes grup halinde takılıyordu kendimi hep dışlanmış biri olarak hissediyordum bana sanki herkes acıyormuş gibi bakıyordu baya bir olay olmuştu kavga çıkmıştı sınıfta kafaya darbe yememem gerekiyordu epilepsiden dolayı darbe yedikten sonra olaylar baya karıştı velim felan gelip sınıfta ki herkesi uyardı bu çocuk hasta felan diyip o günden sonra herkes acıyormuş gibi geldi bana baktıklarında kızlarla aram hiçbir zaman bu yüzden iyi olmadı sanki her muhabbet ettiğimde bir kızla bana acıyormuş gibi geliyordu lise hayatım çok boktan geçti dershane hayatım ise daha iyiydi liseye göre 1 sene gitmemle 4 sene gittiğim liseden daha çok konuştuğum insanlar oldu epilepsi hastası olduğumu müdür ve hocalardan başka kimse bilmiyordu çok yakın olduğum insanlara söylemiştim sadece onlarda dağıldı üniversitelere çoğu 2 yıllıklara gitti bir kaç kişi 4 yıllık kazandı

facebook dışında konuşçak ortamımız yoktu tek tük bir kaç kişiyle arada bir konuşuyordum facebookta ondan sonra bir gün çok sinirim bozuldu facebook hesabımı kalıcı olarak kapattım sinirimin bozulma sebebi ise sürekli arkadaşlarım liseden olsun dershaneden olsun fotoğraflar paylaşıyordu kimi tatilde kimi eğlence mekanlarında kimileride son model arabalar da fotoğraf paylaşıyordu gittiğim lisede sınıfta heralde durumu en tırt bendim ilk okul arkadaşım vardı 12 yıl aynı sınıfta okuduk lise olsun ilk okul olsun son model arabasıyla fotoğraflar paylaşmış felan çok moralimi bozdu bu durum sanki benim dışımda herkes çok mutluymuş gibi geldi fotoğrafları gördükçe moralim bozuldu her defasında dayanamayıp kapattım hesabı artık tek tük muhabbet edebiliceğim yerde kalmadı whattsapp desen salak bir huy mudur nedir? lise yılları olsun dershane yılları olsun 3-4 kişi dışında kimsenin telefon numarası yok bende onlarla da fazla samimi değildik grupça takılanlardı hep onlar bir yere gidilmeye karar verildiği zaman 10 defa toplandılarsa kırk yılda bir beni çağırırlardı en son ekim ayında mı ne çağırmışlardı benide ondan sonra her hafta veya tatillerde felan hep toplanmışlar hiç çağıran olmadı o günden sonra

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum bu iş kitap okuyarak olmaz.uzman yardimi alman şart cunku gercekten ters giden seyler var.arkadas olayinda canini sıkma.boş adamlar olacagina hic olmasin.o haberi izledim bende,allah rahmet eylesin,durduk yere hayatini kaybetti.herkesin dikkatli olmasi lazim,burasi turkiye.silahin yoksa tinercilerle falan hic olaya girmiceksin.aksam saatlerinde disari cikmamaya calis.cikarsan da dikkatli ol,arka sokaklara girme.takip edildigin hissine kapilirsan hemen uzaklaş.zaten tipine bakarak ne halt oldugunu az cok anlarsin.olay dikkatli olmakta bitiyor.lys ye odaklanmalisin,belkide bu pis şehirden gidersin,hayatin daha iyi olabilir

3. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    okuyunca ilk başta aklıma fazla empati durumu geldi,beyindeki ayna nöron sayısının fazla olabileceğini düşündüm.tabi olay burda herhangi birimizin düşüncesi değil,buradaki insanlar sana yardım edemez.olay beyninde olabilir fakat pikolojik sorunların fizyolojik sebepleri de olabilir..uzman desteği alman gerekli,bu şekilde bir çoğunu saçmalık olarak gördüğüm kişisel gelişim kitapları okumakla yada sorunum nedir diye düşünmekle çözüm bulamayız.ancak kendinizi daha çok yıpratırsınız.

onur04 bunu beğendi.
  4. boyka06

boyka06 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bende de bir zamanlar bunun benzeri bir durum vardı aklıma garip şeyler geliyor kötü şeyler düşünüodum ama bunun sebebi işsizlikti tatile gitmiştik hic arkadaşım yoktu orda sıkıntıdan olmuştu eve geri geldiğimde arkadaşlarımla takılmaya başladığımda ise azaldı ve1 haftada direk bitti senin sosyalleşmen ve uğraş bulman lazım bana kalırsa önce bi salona yazıl sonra zyzzi biraz araştır seni cok etkileyecektir dediğim gibi hepimiz bu tarz olaylardan duygulardan va geçeriz önemli çözüme yönelik adımlar atmak beni 12-13 yaşıma kadar çok kücük düşürdüler şişman yeteneksiz gerizakalı diye dalga geçtiler dışladılar sonra büyüdüm çevrem değişti insanlar tanıdım cok iyi arkadaşlar edindim ve şuan o insanlarla karşılaşıyorum sadece gülüyorum anlatabiliyomuyum hani bu tarz şeylerin gereksiz olduğunu ve gecici olduğuna kendini inandırman lazım eğer istersen destek alabilirsin psikolog vs

Son düzenleme: 29 Mart 2015
  5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    herşey insanın kendisinde biter öncelikle internet kullanmayı azalt face twitter instagram bunlar insana bir şey katmaz hatta katmadığı gibi insanı dahada asosyal yapar bu sosyalfobiye kadar gider dünyadaki herşeyi çok ciddiye alma dünya hiçbir zaman güzel bir yer olmadı olmayacak kendi istediğimiz dışında geldik yine kendi istediğimiz dışında gideceğiz öncelikle işine yarayacak çevre yap sayısı önemli değil 3-4 kişide olsa olur gezin eğlenin imkan ölçüsünde sinemaya tiyatrolara müzelere git zamanını dışarıda dolu harca yalnız kalınca bir kaç konuda bilgi sahibi olmaya çalış spor yap sanatsal yeteneğini bul evcil hayvan besle eğer imkan yoksa dışarıda kuşlara ekmek vermek bile insanı huzur verir hayat kısa ve zaman değerli kötülüklere kafa yormak her gün ölmek demektir

6. evrenbesiktask

evrenbesiktask Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    sosyalleş diyorum ben konuşacak biri seni anlayacak biri rahatlatabilir herkesin söylediği gibi bir hobi bul vücut geliştirme olmak zorunda değil mesela masa tenisi oyna yeteneğini ara ondan sonra zaten tanınırsın rahatlarsın kafanı dağıtmaya bak dersleride bırakma derim :)

#BodyBuilding #Anime #Work #Happy

7. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Uzman desteği almalisin kardeşim. Bizim dediklerimiz kafani daha da karıştırmaktan öteye gitmez

çağdaş-babacanoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş