Herşeye Sıfırdan Başlıyorum!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve L1R2 tarafından 5 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. L1R2

L1R2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ;
    18 yaşındayım. 178 boy 60 kiloyum. Vücut geliştirmeye 1,5 sene önce başladım 2 ay sürdürdüm fakat yorgunluk sebebiyle bıraktım. O zamanlar yaptığım hatalardan birinin beslenme olduğunu düşünüyorum.
    Kısaca kendimden bahsedip sorularıma geçeceğim.Genel olarak hep çok zayıf olduğu söylenen biriydim.Bu sene anca kilo almaya başladım ve 52 kilodan 64'e çıktım 1sene içerisinde.Şimdi de mevsimden dolayı 60'a indim.Küçük yaştan beri futbol ve basketbol oynuyorum.Salona yazıldığımda da sanırım bu sebeblerden dolayı efor testlerinde mükemmel sonuçlar elde ettim ve hep kondisyonum üst seviyedeydi. %6-7 eğimde 10km hızla 20 dakikaya yakın koşular yapıyordum.12,13 e hafif bir zorlamayla da rahatça çıkabiliyordum. Fakat son 1 senedir futbol ve basketboldan da uzak kaldım.Bu yüzden ilk olarak spora yazılmayı düşünmüyorum.Biraz kendime güvensizlik olabilir bunun sebebi. İlk 3 ay evde çalışıp hem biraz ısınmayı,hem de kilo almayı planlıyorum. Bu nokta da beslenme programında nelere dikkat etmeliyim? çok süt tüketen biriyim bunu yapmaya devam etmelimiyim? yağlı mı yağsız et mi kullanmalıyım? ya da mümkünse haftalık bir program ya da günlük bir program paylaşabilir misiniz? ilk üç ay evde nasıl çalışmalıyım? Aklınıza gelecek HER KONUDA ÖNERİYE AÇIĞIM. Benim gibi çok arkadaşım olduğuna eminim ve bu konunun büyüyeceğini düşünüyorum.Anlaşılmayan yerler için de sorularınızı bekliyorum.
    Yanıtlayacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.Keyifli vakit geçirmemiz dileğiyle :))

NOT: Sen bitmişsin,senden olmaz vs yazacak arkadaşlara da Kendimi sıfırda kabul ettiğimi söylemek istiyorum. O yüzden bu uzun yıllar sürmesini istediğim bir mücadelenin ilk adımı olacak. :)

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    yagsız et tabiki hele o hayvansal yag görüdügn yerde kaç yarım yaglı süt ideal birazda al..spora basladıgında programdan dısarı cıkma ve hergun koşu olmaz 2-3 gün geri kaldıgında hacimlenme çalışması.
    NOT: Sen bitmişsin,senden olmaz vs yazacak arkadaşlara da Kendimi sıfırda kabul ettiğimi söylemek istiyorum. O yüzden bu uzun yıllar sürmesini istediğim bir mücadelenin ilk adımı olacak.

herkes sıfırdan dan başlamadı mı ?

SiR_Arawn ve mtcinar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş