herşey tamam bide belimi inceltsem

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve burcu_rapper tarafından 3 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. burcu_rapper

burcu_rapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    tokat
    öneriniz üzre sorum hakkında yeni başlıkta tekrar bahsedicem..spor salonuna gitmiyorum..ünv hazırlandığım için zaman ayıramıyorum..zaten sorun da bu yüzden çıktı önceden böyle değildi rahattım çabuk kilo veriyordum akşamları yemezdim..şimdi ii ce dengem bozuldu..evimde de teferruatlı aletler yok bi iki bişi var..sormak istediğim konular şunlar..ben 1.63 boyundayım kilom 52 ölçülerimde 90-63-90 işte herşey ii de belimi 3 beden daha iniceltmek istiyorum vede en çokta badi giydiğimde dikkat çekecek karın kaslarım olsun istiyorum..sitenizdeki krıterlere göre dişi vücut tipine giriyo benim vücudum...ama arkadaşlarım shakira, jennifer lopez felan daha çok onlarınkine benzetiyorlar...işte bide belim inceltmem lazım..ünv. hazırlığına başlamadan önce düzenli spor yapıyodum ama bu sene bıraktım işte sürekli aburcuburla uğraşıyorum..tekrar kendi çabalarımla evimde yaptığım programla istediğim gibi olmak istiyorum..bu düzenli program konusunda bana yardımcı olmanızı istiyorum..ne kadar süre ısınmam lazım ne kadar süre egzersiz yapmam lazım..hareketleri kaçar defa tekrarlamam lazım..hangi saatte bu hareketleri yaparsam daha etkili olur...kaçtan sonra yemem lazım.bunlara la birlikte bana etkili bi prgram önerirseniz çok sevinirim...spor salonunda daha verimli olur biliyorum ama bazı nedenlerden dolayı gidemiyorum...(bide annnem düşük bel pantolon giydiğim için belimin incelmediğini söylüyor..eskiden sıkı kemerler takarlarmış ne kadar kiloda olsa belleri ince olurmuş..ne kadar doğru siz bilirsiniz)

2. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    karin kaslari icin

selam burcu
    eger bir tane jimnastik topu alabilirsenki pahali oldugunu hic sanmiyorum,
    bu topla ayagini topun uzerine koyarak mekik hareketi yapabilirsin yada topun ustune yatarak kendini geri ileri hareket ettirip karin kaslarini calistirabilirsin.
    topu tavsiye etmemin sebebi biraz daha eglenceli olmasi caninin sikilmamamasi icin.

ikinci bisey karin kaslari calistirilmasi én zor kas gruplarindan biridir bunu kisa zamanda yapabilecegini dusunme
    uzun zamanda planli sekilde yapmalisin yani bir gün egzersiz yapip ertesi gun hamburger yemeyeceksin yedigin seylerin yagsiz olmasina dikkat etmen lazim vucudun ilk yaglanacagi yerler karin bölgesidir.

annenin söyledigi seyde dogruluk payi var eskiden ingilizler elbiselerinin altina korse takarlarmis vucut zayiflasin karin kücülsün diye tabii bu korse ile zaten yemek yiyebilmek baslica bir sanat olsa gerek.

aletsiz hic birsey kullanmdan benim bildigim en iyi hareket kendimde yapiyorum ve cok faydali.

bir sandalyeye otur ama yaslanmadan yani sirtin bosta kalsin mümkün oldugunca sandalyenin ucuna otur amac kalcadan fazla destek almamak.
    sirtini hafif geriye ver ellerinle sandalyenin kenarindan sikica tutup ayagini bükerek(dizkapaklarini kirarak) karnina dogru cek ayagini karnina cekerken birazda vucudunu ayagina dogru yaklastir bu sekilde tekrar et,

bu egzersizi her gün yapabilirsin sayi yok dakika yok dayanabildigin kadar.

3. burcu_rapper

burcu_rapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    tokat
    teşekkür ederim pek ne kadar sürede geliştirebilirim öle çok abartılı bişi istemiyorum sadece ince ve düzgün dursun..bunları yapıcam ama bu egzersizlere başlamadan önce ne kadar ısınmam lazım öle direkt başlayabilirmiyim..

4. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    karin kaslarini yapmaya basladiginda zaten ilk etapta fazla yapamazsin kramp giriyor gibi olur
    yani isinmana gerek yok. 3 ay düzgün beslenir ve karin kaslarini calistirirsan farki görürsün ama iyi karin kaslari icin
    daha uzun zaman lazim bu kisiden kisiye degisir belki sende daha az surer.

benim söyledigim hareket bel agrisi yapmaz fazla ve mekikten cok daha yararli
    sen haftada en az 3-4 gün yarim saat ayirmaya bak karin kaslarin icin fazla sürmez etkiyi görürsün.

5. burcu_rapper

burcu_rapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    tokat
    ya zaten yapmaya başladım ben o hareketleri önceden de yapıyodum ara verdim günde 90 tane yaparım ben her sabah hem o zaman daha etkili olur değilmi?

6. rafet78

rafet78 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    deutschland
    sana tavsiyem 90 defa diye sartlandirma kendini yaparkende sayma zaten her gün 90 defa yaparsan bir müddet sonra
    vücüdün buna alisir ve gelisme göstermez.sen en iyisi karnina agri girinceye kadar dayanabildigin kadar yap saymana hic gerek yok.
    bu arada cevabi geciktirdigim icin pardon.(islerimden dolayi)

7. codename34

codename34 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sana tavsiyem şu olur biraz klasik ama yeme fazla yeme bu birincisi ikinci olarak mekik olayını abartmana gerek yok sabahları kalktığında abdominal crunch (sıkıştırma) alt karın ve yanları çalıştır ve her sabeh aç karnına bir aspirin iç (soraspirin olabilir) şekersiz kahve de öneririm son olarakta bi bayan olarak tv dizilerini seyrediyorsundur mutlaka al bi sandalye geç tv nin karşısına aç bi dizi bi sopa ayarla başla twist hareketini yapmaya yapabildiğin kadar yap bunu birgün yapıp birgün pas geçebilirsin bak bir ay sonra nasıl değişiyor belin tabi beslenme olayına da dikkat etmen lazım.

8. burcu_rapper

burcu_rapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    tokat
    kahve selülit yapmazmı ama bi ara ders çalışırken içiyodum nescafe valla zor hallettim selülitlerimi

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    L-carnitine kullan. Sade mide antremanı değil diğer bölgeleri de çalıştır. Önemli olan vücudu anaerobik solunuma geçirecek uzun soluklu egzersizle yapmak.

10. burcu_rapper

burcu_rapper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    tokat
    tamam uygulamaya bu sabah başlıyorum şimdilk 30 dk ii olurmu..rafet ısımama gerek olmadığını söledin ama yinede ben 5-10 dk dans ederek hip-hop felan yaaprak ısınsam ii olur değilmi..sonrada dayanabildiğim kadar tavsiye ettiğiniz hareketleri yaparım...peki açma germe hareketlerini yapmalımıyım ısındıktan sonra yada egzersizden sonra...bu hafta 30 dk uygulamayı düşünüyorum diğer haftalarda dahada uzatırım..sizce böle iimi?

11. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    hocam sopa hareketi için yazdıklarınız yaratıcı gerçekten bende yapıcam kesin dizi,film izlerken

12. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sitede yazılanları daha dikkatli okursanız yararını mutlaka görürsünüz.

13. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    yiyeceklerdeki yağ oranını düşürüp aerobike devam etmekten başka bir yolu yok bu işin. %50 diyet, %50 egzersiz yani.
    bu arada sopa çevirme ile beli eritme olayı için hurafe deniliyor

14. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    CLA kaın ve bel bölgesindeki yağların yakımına destek oluyormuş.. Araştırmanı öneririm..

Sayfayı Paylaş