Herşey eridi. Yeniden Başlıyorum!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve darkfather tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Herkese merhabalar. Ben daha önce uzun aralıklar vererek 3 kere salona gittim lakin hiçbirinde devamlılık sağlayamadım maksimum 3 ay çalıştım. Ve zaten yaşım küçük 18 yaşındayım. 14 - 16 - 17 yaşlarımda gitmiştim. Son gittiğimde 3 ay çalıştım ve vücudum; özellikle göğüs kaslarım çok hoşuma gidiyordu.

Şu sıralar haliyle formdan düştüm bırakalı 1 sene oldu göğüsler düştü hafif göbek çıktı kol kasları belirginliğini kaybetti vesaire vesaire..

Gerek vakit kıtlığı gerek maddi olarak kendimi zora sokmamam için evde çalışmaya karar verdim.

Sadece Dumbbell setim, Bar'ım ve Barfix'im var. (Önemli:Sedyem yok)

Bu konuyu şu kaslarım hangi hareketi yaparsam gelişir bu kaslarım nasıl büyür diye sormak amacıyla açmıyorum bunlar zaten forumda mevcut..

Ben siz değerli arkadaşlardan ve büyüklerimden fikir almak amacındayım. Şu 3 bölgeyi elimdeki imkanlarla ne şekilde yaza bomba gibi hazırlayabilirim?

-Göğüs Kası
    -Biceps
    -Omuz

Şu an uyguladığım program:

- Şınav
    - Dumbbell Curls
    - Dumbbell Ön Kol
    - Dumbbell:Yana Açma
    - Dumbbell Sırta Press
    -
    Dumbbell Bilek
    ------------------------------------------------

Doğru yolda mıyım ? Sıralama doğru mu ? Ve siz değerli üstadların eklemek istedikleri var mı ?

Şimdiden herkese teşekkürler :)

2. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Bu arada yazmayı unutmuşum;

Boyum: 1.75 cm
    Kilom: 68 Kg

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    BB dunyasına tekrar hos geldin. Daha onceki girisimlerin kısa surmus ve bu sefer de evde calısmak istiyorsun. Evde konsantre olması bana gore daha zor. 3 aydan fazla bu sporu yapmamıs birinin evde de devamını getirebilmesi daha zor.

Almak isteidign fikirler de arama yapman halinde forumda mevcut. 5 dakikanı harcaman yeterli...

Kolay gelsin...

darkfather bunu beğendi.
  4. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Ya spor salonu açıkcası bütçemi çok kasar part time çalışıyorum üniversite sınavına hazırlandığımdan dolayı.

Bu sitede mesaj olarak fazla aktif olmasam da yeni bir üye değilim okuduğum oluyor çoğu zaman. Ama dediğim gibi bu topic bir kişisel fikir alma tarzı bir topic. Yani programıma hangi hareketleri eklemeliyim kiloma boyuma ve geliştirmek istediğim bölgelerime göre, eve nasıl alet edevat almalıyım, protein tozu vs. kullanmalımıyım gibi...

Bunların fikir alışverişini yapmak istiyorum daha çok tek amacım yaz aylarına güzel bir formda girmek.

Teşekkürler :)

Son düzenleme: 24 Aralık 2009
  5. lion4141

lion4141 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Göğüsler düştü derken sarkma mı ?

6. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    ya yok fazla kilolu biri olmadığım için sarkma değil tam. ama eskisi gibi sert ve şekilli değil yani tahmin edilebiliyodur. Her gören ''oğlum şınav çek'' demeye başladı resmen dumbelllls :D

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    İstediğiniz bölgelerin yaza kadar bomba gibi olabilmesi için istediğiniz bölgelerin büyük ölçüde birbirine paralel gelişmiş olması gerekir. Yeni başlayanlar için verilen programlarda amaçlardan biri tembel kas ve çalışkan kasları görüp bölgesel programa geçince hangi hareketleri ve hangi sistemi ne şekilde uygulayacağımızı görebilmektir.
    Kısacası, "Daha önceden yapmıştım, bunları yapmam gerekmez." gibi düşünceleriniz varsa bile bunları unutun ve flexor hocamızın programlarını uygulayıp zamanı doldurduktan sonra fotoğraflarınızı koyarak forum ahalisinden yardım istemeniz daha akılcı olacaktır diye düşünüyorum

darkfather bunu beğendi.
  8. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Öncelikle kapsamlı yorumunuz için yani zaman ayırdığınız için size teşekkür ederim. Ama BİRBİRİNE paralel gelişmiş olması lazım derken neyi kastettiğinizi anlamadım maalesef :confused:

Flexor hocamınızın programlarına tabiikide göz attım defalarca zaten bayadır bu siteye takılmaktayım ama dediğim gibi yoğunluk bu bölgelerde olsun istiyorum. Mesela nasıl diyeyim; karın kası istemiyorum, bacak kası istemiyorum vs vs... Bölgesel geliştirme gibi bişey olarak düşünün. Yazdan sonra zaten Allah'ın izniyle spor salonuna yazılacağım..

Tekrar teşekkürler.

9. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Paralel derken, tum kas gruplarının beraber gelismesini kastediyor arkadasımız. yani omuz kasları gelismisken, ufak gögüs olmamali, kollar kalınken, bacaklar cöp gibi olmamalı. Bir oran olmalı aralarında....

Sayfayı Paylaş