herşey dahil tatil tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve doggetman tarafından 2 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    aslında ramazan demek (senin oruç tutamaman vs bir yana) daha sakin ortamlar, daha düşük fiyatlar ama aynı miktarda turist demek. bu açıdan ben acaba özellikle ramazan'da mı gitsem diyorum.

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    olaya farklı bir açıdan bakmışsın..yani Türk başına düşen turist sayısının daha fazla olduğundan bahsediyorsun..o da bir bakış açısı tabi :]

3. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    o da bir bakış açısı?? çok daha fazlası, çok :)) yani dediğim gibi ramazan'da gitmeyen oruç mevzundan gitmezse, giden kesinlikle benim dediğim koşullardan gider ;) bu arada ortamın sakin olması sadece kişi başına düşen turist vs demeyelim, tatil yöresi elbet insanlar olacak vs ama bir kalabalık var, bir de çok kalabalık var.
    neyse, bakalım yer ayarlamak lazım daha. ulaşımıydı kılıydı tüyüydü.

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Galiba bu gidişle benim tatilde ramazanın başlangıcı ile beraber başlayacak.Ağustos fiyatları dudak uçuklatıyor.

5. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    herşey dahile bulaşamayınca geçtiğimiz hafta dikiliye gittim.ufak bir para hesabı yaptım ve dışarıda yemeği daha ucuza getireceğimi düşündüm.dikili bugune kadar gördüğüm en ucuz yer.otelleri beğenmedim.dikelya otele rezervasyon yaptırmama rağmen içeriyi görünce hemen çıktım.internetteki resimler ile alakası yok.plajın hemen karşısında duran cevat pansiyona gittim.tam aile mekanı.temizlik 10 numara.manzara deniz.karnınız acıktığında isteseniz bir arka sokaktaki tasnaş veya diğer marketlerden istediğiniz alıp alt kattaki mutfağı kullanabiliyorsunuz.sabah kahvaltısı yeterli.şaşal su bedava.dışarıda midye tava veya balık türü yemek istediğinizde maximum 6 ytl ödüyorsunuz.isteyene 7 liraya kebapta var.sahil ve denizi güzel.su her daim sıcak fakat yuttugunuzda biraz tuzlu geliyor :)
    cevap pansiyonda kalmanın günlük maliyeti 30ytl.odalarda klima, televizyon,sıcak duş mevcut.tavsiye ederim.

6. melih1976

melih1976 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iyi gunler. ben de bir otel arıyorum guneyde acilen 2-3 hafta icinde otel bulmamız lazım!!! abd den bekar arkadasım geliyor bol turistli bol yavrulu bir mekan istiyor. fiyat farkı farketmeksizin..acaba yavruların en cok takıldıgı (VE turklerin-iki erkegin kabul edilebilecegi) bir otel varmı duyanlar varmı?

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi fiyat fark etmezse Rixos olur, Antalya, Bodrum, Rusların bol olduğu süper kalite bir mekan, elbette maddiyat problem olmadığında düşünülebilecek bir yer.
    Arkadaş ABD'den geleceğine göre dil sorununuz yok kesin olarak, Olympos'a ne dersiniz Antalya'daki hemde fiyatlar çok düşük.
    Gerçi lüks namına birşey yok ama doğası harika ve istemediğiniz kadar yavru var, yalnız kalma derdiniz olmaz, kız kıza gelen çok, herkes rahat, hemde paranız cebinizde kalır hemde güneş ve denize doyarsınız ve birşeye daha :D

8. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    ben de kendi tabirleriyle "iki bay" alan otel aradım ama 4-5 acenteyle konuşmama rağmen çok sayıda öneri yapamadılar. gerçi ben artık ayarladım gideceğim yeri ama olympos'u da merak ettim şimdi, madem ucuzmuş oradaki durum nedir; yani tur mu her şey dahil oteller mi pansiyon mu vs vs?

ha bir de karasan; olympos için yaptığın güzel yorumlarından bir de alanya için alabilirsem içim bir rahat edecek ki giderayak sorma :)

9. melih1976

melih1976 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    TEŞEKKÜRLER olympos'a hemen bakacagım!!....yani artık son dakkaya kadar bekledik yine gecen seneki gibi...simdi kuyruga sıkıstı acilen bulmamız lazım... :)
    Rixos (ismini duymustum 7 yıldızlı otel diye) dusunmuyorum cunku biz verebiliriz parayı ama yavrular veripte gidebilirlermi daha pahalı otele? :) yani rixos gibi yere gelen musteriler daha oturmus/yaslıca veya bizim takıldıgımız seylere takılmayan bir musteri grubu olur diye aklıma bir sey geliyor o yuzden cekiniyorum...artı tabi cepte para kalır..

gecen sene reklamını gordum 159ytl diye wow kremlin palace diye antalya da bir otel..daha oncede duymustum en guzel otellerden diye...dusundum, otel adı kremlin, resimleri super, boyle kremlinin aynısını havuz kenarına yapmıslar...burası kesin rus yavrudan geçilmez diye dusunduk!!!! oraya gittik otel guzel, super..gelir gelmez otele hemen arkadası cektim kolundan havuz kenarına gidiyoruz:)tabi vucutcuyuz...fakat otel icinde bir tane...AMA BİR TANE bile kız kıza gelmis bulamadık....pardon, duzeltiyorum, iki rus kız vardı yavru...fakat baslarında o kadar cok turk eleman vardıki....inanamazsın!!! kumsalda dolasmaya cıktıklarında, baslarında en az 10 eleman beraber geziyorlardı!! (yani hic biri birbirine kaptırmak istemiyor:) yani anlatamam!!!!! bu ders oldu..

2.si, rus kızlar ingilizce bilmiyor!
    3.su, bu otel sehir dısında cok uzak bir yerdeydi...yani biz o otelin diskosuna (ve yanında galiba wow baska bir otel vardı istanbuldan bir mekan adı vardı topkapı palace diye) onun diskosuna) zorunlu olarak bagımlı kaldık...cok cok kotuydu yavrular bakımından...hırsımızı turkiye ye gelmisken turk yemeklerinden cıkaralım diye yemeklere abanarak gecirdik :)

simdi antalyaya ruslara hic dokunmayacagız avrupalı turistlerle anlasmak cok daha kolay olacak galiba...antalyanın sehir merkezinede gittik..aynı olay...3 rus kız...onları takipte olan 30 sap!! :) o yuzden antalyadan soguduk....

Simdi bu sefer Bodrum dusunuyorum...hic gitmedim ama heralde sokaklar kalabalıktır bir suru gidilebilecek disko vardır..sokaklarda bir suru ingiliz yavrulara rastlayabiliriz diye dusunuyoruz:)...o yuzden bodrum sehir merkezine yakın mesafede bir all inclusive dusunuyoruz!! yani otele bagımlı kalmamak lazım dersimizi aldık...
    bodrum civarında veya sehir merkezlerinde (marmaris gibi) otel tavsiye edebilecek olan varmı acaba?

10. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar ben bu sezon tatilini ramazan bayramında yapmaya karar verdim.
    Ancak önümüzdeki hafta 4 günlük kısa bir tatil için bi arkadaşımla alanyaya gitmeye karar verdim,alanyada 2 bay kabul eden h.d otel bilgilerinizi rica ediyorum.
    Kleopatra plajına yakın kaldığınız oteller varmı ?
    Çok acil bekliyorum.

11. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    doggetman az önce uçaktan indim mesajını gördüm. iki bay kabul eden bir otelde kaldık. araştırırken ben 4-5 acenteye sordum her biri farklı farklı oteller söylediler ama toplamda yine 4-5 oteli geçmedi. benim kaldığım otel 4 yıldızlıydı, her şey dahil dediğin gibi. genel olarak memnun kaldım ancak civarda başka bir otele gitmediğim için olumlu veya olumsuz etkilemeyeyim seni. kleopatra plajını bilemiyorum bir sürü plaj vardı ancak özellikle sana önerim, eğer yabancı dilim var diyorsan ve bildiğin dil ingilizce'yse bir daha düşün. Geçer akçe Rusça veya Almanca! özeline atıyorum otelin ismini.

12. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kleopatra tercihimin olma sebebi en iyi plaj olarak alanyada orası tanımlanıyor diğer plajlara o yüzden sıcak bakmıyorum.
    Ayrıca sende dediğin gibi suyu dalgalı demişsin bulunduğun yer için.
    Kleopatrada bir iki tane 2 bay alan otel buldum fakat çok iyi olanakları yok ama haftaya gidiyorum sonuçta şansıma artık ne çıkarsa ,belki rezervasyonsuz gitme imkanımda olabilecek.

13. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar geçen hafta alanyaya tatile gittim ancak 3 gün gibi kısa bir süre tatil yapma imkanı bulabildim.
    Alanyaya gitmemiş arkadaşlara tavsiyem muhakkak gitmeleri alanyayı görmeleri,gayet güzel denizi var otel konusunda biraz daha dikkatli davranarak çok güzel bir tatil geçirilebilecek bir yer özellikle dim çayına gidilmeli (ben gidemedim ama ramazan tatilinde kısmetse gidicem)

14. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
  15. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    doggy bamtur gibi tatil sitelerini değil gidip gördüğümüz veya tavsiye edebileceğimiz yerleri arıyoruz bu konuda.

16. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    pardon, bende o linki gazetede görmüştüm güzel tatil yerlerinde herşey dahil fırsatları vardı, paylaşaym dedim

gidilebilecek yerler o zaman yerini tam hatırlamıyorum ama bozcaada da uygun yer bulabilirseniz daha doğrusu anlaşabilirseniz apart daireler var 40 ytl ye günlük

fethiyede çalış plajındaki otelleri güzeldir, yabancılar ağırlıkta olup eylül başından itibaren fiyatlar ucuzlamaktadır.

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İngiliz turistlere önem veriyorsanız, Didim, Fethiye, Ölüdeniz'i öneririm, Olimpos'ta her milletten turistin olduğu bir yer.
    Almanlara gelince en düşük sosyo ekonomik yapıda olan bile gayet iyi İngilizce biliyor benim gördüğüm kadarıyla, elbette bilmeyenleri var ama çok az, sizi beğendikten sonra konuşmaması diye birşey çok zor, ki konuşamasa bile anlaşılır ;)

Otel seçerken kesinlikle sikayetvar.com'u incelemenizi öneririm.
    Bir tane daha site vardı, bu sitelere bakan kolay kolay üzülmez.

Geçen günlerde bir arkadaşım Kemer tarafında 5 yıldızlı bir otele gitti, işin fenası rezervasyonu önceden yaptırmış, sikayetleri sonradan okumuş.
    Gittiler otele, doğa güzel, tesis fena değilmiş ama yemekler aynı o sikayet sitelerinde söylendiği gibi rezalet ötesiymiş.
    Burdan şu sonucu çıkardım, ateş olmayan yerden duman çıkmaz, ama bazen eleştirinin dozu kaçırılabiliyor, mesela arkadaşım tesisin güzel olduğunu söyledi, plajı da harikaymış, ancak şikayetlere kalsa tesiste rezaletti.

18. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    Benim bildiğim bir site var bu konuda, tatilden önce bulup ona göre karar vermiştim.

http://www.otelsikayet.com

Karasan bunu beğendi.
  19. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eger apart isterseniz benim amcamın bodrumda apart oteli var, söylerim size yardımcı olabilir...gerçi apart şu anda dolu diye biliyorum..

kız olayına gelince, ben bodrum bodrum derim başka birşey demem...her sene giderim ve geceden sabaha kadar barlarda taklıırm, çok kızla tanıştım ve bazılarıyla daha ilerisi oldu(kız tavlamak için gittigimde tanıdıgım bar sahiplerinin barlarına gidiyorum, yanımda kız varken başkabarlara gidiyorum, başkasına yazmıyorum yani:))...ama şu var, hangi bara takılacagınızı bilmeniz lazım..öyle barlar var ki, yanınızdaki kızı 2 dk boş bırakmaya gelmez, hemen kaparlar, buna en iyi örneklerden birisi, shakers bar...ama halikarnas barda şansınızı deneyebilrisiniz...fora bar var, büüyk değil, ama cok rahat kız tavlayacagınız bir yer..bir gecede istediginzi bir kızı tavlamamanız cok zor(biraz yetenek olacak tabi)...ve bunların yanına, mutlaka bir oteliniz olmalı;)...siz siz olun barda tanıştıgınız kızın evine asla gitmeyin...gelirse, sizle gelsin...

ingiliz kızlar artık cok akıllandı...öyle her erkege yüz vermiyorlar...daha cok gecelik partner tarzında sizle eglenip, yüz üstü bırakabilirler sizi...benim favorim, belçikalılar ve almanlar...bardayken bodyci oldugunuz anlaşılırsa,bazı kızlara iş atak zorunda kalmazsınız, onlar size gelir, bunu da tam önünüze gelip, dans ederek yaparlar, ee artık gerisi sizin beceriniz;)...bu dedigimi bizim bir tarafı kalkmış Türk kızları yapmaz, ancak yabancılar yapar...olympos ta harika,orda da cok kız bulabilirsiniz...ama size tavsiyem cok üst tabaka barlardan fazla ümitlenmemeniz, daha az tanınmış barları tercih edin...daha az tanınmış demek kötü olması demek degil..bodrumda her bar tıklım tıklım olur...öyle yerlere kendine nispeten daha az güvenen ve daha eli yüzü düzgün erkekler geldigi için, onlar pek birşey yapamaz, daha cok kız götürebilirsiniz hehehe....kısacası, fiziginiz cok önemli, ama en önemlisi çene:D...

Son düzenleme: 5 Eylül 2008
  20. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    D.Wolf konu iyice sapmaya başladı kız tavlama konusu değil herşey dahil otel tavsiyelerini olduğu konu burası.

Sayfayı Paylaş