Henüz çok yeniyim ama hedeflerim büyük

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KreeYatH tarafından 3 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    16 yaşındayım lise 3 öğrencisim bu spora çok meraklıyım anlam veremedigim bir tutkuyla bağlıyım ve en iyisi olmak istiyorum salona baslayali sunun surasında 1.5 ay oldu ben bir arnold schwarzenegger gibi vücudum olsun istiyorum ama hiç bir protein tozu streoid gibi birsey kullanmıyacagımdan eminim maddi durum söz konusu degil sağlık söz konusu zaten bu sporu saglıklı ve güzel bir vücudum olsun diye yapıyorum biliyorum arnold gibi bir vücudun 2-3 ayda olmayacagını ben bu ise 10 yıl vermeye hazırım sene ygs-lys senem oldugu için ara vermek zorunda kalacagım üniverstede ise tam gaz devam edicem.Ama bi sorunum var çok iyi bir vücud için genetikde önemliymiş benim kemiklerim biraz ince çok değil hafif 1.80 boy-63 kiloyum rahat 1.83-84 olurum ama ben hiç bir zaman bir arnold gibi vücuda sahip olamıyacakmıyım yada herkezin bana hayretle bakabilecegi WBFF de ülkemi temsil edemiycekmiyim? Protein tozu ve stroid kullanmayı kesinlikle düşünmüyorum.. en fazla ne kadar vücudum olur kendimi şimdiden boş hayallere kaptırmıyım olmayacaksa ama ben ne kadar lazımsa o kadar çalışırım zevkle
    Şimdiden teşekkür ederim.
    şimdiki ölçülerim kol:28den 29.5 oldu ilk ay göğüs 84den 86 omuz 101den 104 oldu belimde zaten bir problem yok +sixpack var
    Teşekkürler..:)

2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle hedefin büyük hemede baya büyük...ama bu çok iyi en azından seni zafere gitmende teteikelr...

Ancak sende biliyorsun ve demişsin zaten onun gibi olamayacağını,bırak onu benim gibi bile olmazssın..

Ben çok iyiyim diye değil..yine yazında belirtmişsin..GENETİK olayı bu sporda çok önemli...sadece belirlediğin vücutlara yakın olursun veya ondan daha iri olaiblirisn...

1-Yaşın 16 ve önünde çok uzun zmaanalr var eğer azim,disiplin vede sabır ile girersen bu sppora sonunda seni gördüklerinde vaay iyi vücut ...gibi söylemleri duyacağın günlere ulaşırsın...

Bahettiğin ürünler yani sıplement ve diğer...

stredoid hiç girmiicem o konuya..

ama protein tozu veya başka destekleyici ek besinler kullanabilirsen daha kısa sürede hedefine ulaşırsın...

tabi bunlar bile olsa düzenli beslenmeye dikkat edeceksin...

hiçbiri tekbaşına işe yaramaz...

Yolun açık olsun...

3. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    demircan olamazsın derken? imkansız mı genetigimde belki gelişmek var kim bilir hocam devamlı sen beni bile geçersin falan diyor çalışırsan fotograf atabilirim sana özelden istersen

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bunu neye dayanarak söylüyorsun?

Söylediğin kişinin genetiğinin durumunun seninkinden kötü olduğunu bir iletiden nasıl belirleyebildin?

Ya da ben cümleni yanlış mı anladım?

bravehearts ve Ocensers bunu beğendi.
  5. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hocam demircanın dediği dogru. Şunu demek istemiş herkesin genetiği ayrıdır. Kimse aynı vücuda sahip olamaz yani.

demircan256 ve (silinen üye bunu beğendi.
  6. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Sen yanlış anlamışsın wrestler , demircan herkesin genetiğinin farklı olduğunu

söylemeye çalışıyor, ben senden daha iyiyim falan gibi bir amacı yok yane :D

bu arada kreeyath ileride (ileride derken yane bi 2-3 sene falan) steoroid kullanmadan arnold falan olman imkansız

kullansan dahi gene imkansıza yakın gibi bişey :) ki supplement bile

kullanmayacağım diyorsun yolun açık olsun :)

tabi ilk 3-4 ay zaten bişey kullanma bu 3-4ay içersinde de forumu iycene araştır

o zaman neyin ne olduğunu ne yapman gerektiğini anlayacaksın zaten sen

şimdilik dengeli beslen düzenli uyu sıkı antrenmanını yap yeter

tabi ben senin şevkini kırmak istemem hedeflerin güzel fakat gerçekleri de bil

sonra hayal kırıklığına uğrama diye söyledim

demircan256, Danny Boy ve GencGrafiker bunu beğendi.
  7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    dost acı soylermıs o yuzden sert gelırsem kusura bakma

sen hıcbır zaman arnold gıbı gorunmıceksın hatta 45cm defıne kola bıle ulasamıcaksın

kılon asla %4 yag oranıyla 90 ı gormıcek hatta 80 ı bıle gorurmu bellı degıl

asla benchte kılonun 2 katından fazlasını basamıcaksın

sen asla gunde 10-12 gr dan fazla proteını vucuduna katamıcaksın bır zman sonra 2 gr bıle katamıcaksın

sen o tarz bır yarısmaya basvuru bıle yapamıcaksın ancak turkıyede 65 kg kategorısınde yarısabılırsın

cunku sen steroıd almıyorsun dostum o sekılde bır basarı bekleme

a bu arada tamam alıcam nıyetı bozdum dedım dıyelım yınede yukardakıler gecerlı olcak

kımse kusura bakmasın ama genetık dogustan gelen bır durum somnradan bum dıye ortaya cıkmaz kımse kevın levrone ye bak ısta gencken ne kadarc ılızmıs demsın o durum apayrı bır durum

16 yasındasın hormonların tavan yapmıs durumda ama kılon 63 kolun 29 bu ıyı bır genetık degıldır kımse kusura bakmasın

kusura bakma arkadasım sen bu sporu ancak amator duzeyde ve maks turkıyedekı yarısmalarda yarısacak bır duzeyde yapabılceksın ve buyuk ıhtımal 80 ın uzerıne asla cıkamıcaksın

a sen yınede hadı ordan be ben ugrasır yaprım dersen yolun acık olsun tebrık ederım vg sporunun en oenmlı unsurlarından bırı olan sabırda basarılar dılerım

---------

a bu arada demırcan eger o kotu dedıgımz nıyetle sendne daha ıyıyım dese bıle evet daha ıyı genetık potansıyelı baslıgı acan arakdasa 10 basar genıs bır catı uzun bır boy dar bel kaslanmaya musaıt arnoldvarı bır kas yapısı ve steroıdsız bıle sureklı gelısım gosteren ve duzensız beslenmeye rahmen duzensız bır uykuya rahmen bunları yapbılen bır vucut ıyı bır genetıktır

Son düzenleme: 4 Şubat 2012
    demircan256, rockybalboa7, Ocensers ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Yağ tutmayan bir vücuda sahipsin. Yıllar geçtikçe vücuduna kas ekleyeceksin ve ne kadar yersen ye vücudun yağ tutmayacak. Mükemmel bir genetik. Her genetik tipin bir avantajı vardır.

9. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON

resim arnoldun çocukluğu. sizede ektomorf gibi gelmedi mi ?

bravehearts ve PointFlex bunu beğendi.
  10. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    [​IMG] Resim vöcütcü.com dan alınmıştır.

Bu da bir örnek olabilir.

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Demircana laf atıyorsunuz ama Danny esmiş gürlemiş, demircan meltem kalır yanında :D

Demircan ne zamandır tanıdığımız adam "benden daha iyi olamazsın" demiyeceğini zaten biliyorum, onu kasdetmemiştir ;)

Danny ise ne yazık ki yerden göğe haklı yine, bir çok kez olduğu gibi...
    Ülkemiz arnold fabrikası değil ben şimdiye kadar öyle 7 temel kas grubunun 7si de genetik olarak üstün hepsi önü açık ve iyi hacimlenen bir adam pek görmedim!!!
    Çok nadir görüyorum, yok mu elbette var ama çok az...
    Mutlaka genetik olarak 1-2 zayıf oluyor, bu da genetiği sağlan adama göre işleri çok zorlaştırıyor...

Danny aşırı gerçekçisin, nedir bu realistlik ama haklısın be abi ;)

demircan256, rockybalboa7 ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    danny nasl bu kadar emin konusuyosun beyler eve geçince foto koyarım bana daha gerçek bilgiler verirsnz

13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bekliyoruz fotoğrafı

14. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    [​IMG][​IMG]

resimlerde geldi bu 1 aylık çalışma yorumlar

Son düzenleme: 4 Şubat 2012
    Dynamo bunu beğendi.
  15. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Genetiğin gayet iyi kardeşim kulaklarını tıkayıp sporuna azimle devam etmelisin.
    Peygamber efendimizin şu sözü aklıma geldi "Sağ elime güneşi , sol elime ayı verseler ben bu davadan vazgeçmem..."

KreeYatH bunu beğendi.
  16. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Daha resmini bile görmeden bu kadar emin konuşman doğru değil. Demircan ı tanıyorsun ama bu arkadaşı tanımıyorsun.

''80 kg yi geçemiyeceksin'' yazmışsın. Boyu 180. Lise 3 te.. 1-2 bilemedin 3 sene daha uzar. Bence boyu 185 i geçmez. Bu boydaki V.G. yapmayan biri için bile 80 kg birşey değil. Boyu 165 olsa tamam, dediğin olabilir diyeceğim ama...

45 cm define kollara da ulaşabilir. Babamdan biliyorum. V.G. ci değil. Boyu 170. 41 cm define kolları vardı. Bu 45 rakamı da imkansız değil bence.

Türkiye deki yarışmalara 65 kg da katılabilirsin yazmışsın. Adamın boyu 180. Zaten şimdi 63 kg. Ona sadece 2 kg kas kazanabilirsin demişsin. Mantıklı değil.

Steroid, supplement kullansa bile dediğin gibi Arnold Schwarzenegger olamıyacak belki. Ama senin yazdıkların abartı.

Bu arkadaş için şunu demek en doğrusu diye düşünüyorum. Arnold, Ronnie, Dexter vs. gibi hedefler çok büyük ihtimalle hayallerde kalacak. Bunları unut. Ama çevrendekilerin hayranlıkla bakacağı, cüsseli, estetik bir vücudu steroidsiz, supplementsiz yapabilirsin.

Bu arada supplement bence sandığın kadar zararlı değil. Ha tamamen organikçiyim diyorsan ayrı. Ama kantinden simit, gofret, kola vb şeyler alıyorsan supplementi de gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. ('Doktor kontrolünde al' diye bir öneri yazayım da adet yerini bulsun.)

bravehearts bunu beğendi.
  17. KreeYatH

KreeYatH Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    benim boy 1.85i geçmicek mi yani? annem 1.70-72 falandır babam 1.87 anne tarafı erkek kuzen 2metre 6cm baba tarafı erkek kuzenler 1.70-75

supplementler kalbin büyümüsene yol açıyormus kalp rahatsızlıkları falan ben doğal yoldan beslenmeyi deniyecegim 4-5 ay baktım gelişme olmuyormu o zaman elbet protein tozu karbonhidrat tozu vb. seyler almayı düsünebilirim

18. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Protein tozunun ne olduğunu bence bir araştır. Protein tozu zararlı bir şey de olabilirdi. Ve sen 4 ay gibi kısa bir sürede gelişme görmeyince bu zararlı olabilecek maddeyi kullanabilirdin.

Protein tozu denilen şey, genelde peynir altı suyunun toz hali olarak üretilir. Bunun türevleri çoktur soya fasulyesi, yumurta tozu gibi.

Boy uzamasını kimse bilemez, zaman gösterir.

19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

80 kg ve % 4 yag oranlı bır vucuda asla ulasamıcak dedım yoksa 80 ı herkes gorur

%4 ıle 45 cm kola ulasan bırı varsa cıksın ben ulastım ve hıc steroıd alamdım desın

evet baban 41 cm olabılır ama asla %4 degıl yag oranı

defıne olmak farklı bır sey full defınısyon farklı bır sey

demircan256 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Danny de, demircanı da, sultanmehmedi ve R10u da söylediklerinin hiç boş şeyler olmadığını bilecek kadar tanıyorum!

Bu adamlar gerçekten tecrübeli ve sağlam adamlar, dedikleri dolu şeylerdir; kendilerinden çok şey öğrendim...

Niyetleri de kötü olmaz, sadece bu işin içinde belirli bir zamandır bulundukları için işin ciddiyetini ve sorumluluğunu bilen, iki toz içip bir iğne vurunmakla ertesi sabah coleman kalkıymayacağını bilen ve bunu anlatmak isteyen kişiler!!!

Bende kendileri ile aynı fikirdeyim, amacımız genç arkadaşın hevesini kırmak değil, tam tersi madem bu kadar heveslisin hele iyice gir bakalım şu işin içine daha iyi anlayacaksın demek ;)

Foto görmeden önyargılı davranmıyoruz; foto görmesek bile belirli bir süre zaman harcamadan ve hiç suplement-kür olmadan 45+ kol olmayacağını söylüyoruz :)

@KreeYatH

Arkadaşım benim tavsiyem şudur, bu sporu gerçekten seviyorsan ve istiyorsan önce araştır, çok oku çok araştır!
    Antreman-beslenme bunlar işin kolay ve ufak kısmı, bilgi olmadan ilk 2sinin hiç bir anlamı yok!
    Bilgi-tecrübe olmadan sadece zaman kaybedilir :)

Sen bu işin içinde yıllardır olan adamlara hiç bozulma, onların bilgi ve tecrübelerinden yararlan çok araştır, antremanını da yap düzgün, ondan sonra hedeflerin zaten şekillenecek ve aklında ki gibi bir yere değil ama daha güzel daha iyi bir yere geleceksin...
    Çünkü sen arnold değilsin, coleman da değilsin, bende cutler değilim...

Senin vücudun sana özel güzel bir vücut, ve sen onu işledikçe daha iyi bir sen olacaksın :)

Saygılar kolay gelsin :)

Sayfayı Paylaş