Hemoroid ve BodyBuilding

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve zigbog tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar bu da nerden çıktı demeyin, sırf bu dert yüzünden 1 arkadaşım bu spordan vaz geçti biride bırakma noktasında. Olayı şöyle bir özetliyim; İlk bu spora devamlı ve düzenli olarak bir arkadaşımla başlamıştım. 3 ay sonra arkadaşım durup durduk yere bıraktı o zamanlar pek anlayamamıştım ama şimdi konuşurken arada geçti, sebebi Hemoroid yani Basur imiş. Şimdi de bir arkadaşım, vg çok iyi giderken hemoroid oluşması korkusundan dolayı bana bırakmak istediğini söyledi bende onun bu sorununu araştrıp kendisize izah ettim. Belki bu problemden muzdarip arkadaşlar burda da vardır diye burda da araştırmalarımı yazmak paylaşmak istedim.

İlk önce şunu belirtiyim,
    Hemoroidinz I. ve II. evrelerde ise bu dediklerim size cevap olabilir. Daha ileri bir sorunla karşı karşıyaysanız tedavi şart. Kesinlikle yazılanları ciddiye almadan. Hemen bir doktora başvurunuz. Bu konu ayıp olarak görülüyor ama inanın hemoroidinizin ilerlemesi sizin için daha zor bir yol demektir. Ameliyat, ameliyattan sonraki süreç ve kalıcı hasar... Zetan artık çok fazla tedavi şekli var. Kesinlikle tedaviden utanıp korkmayın.
    Ne olursa olsun eğer bi şeyler yolunda gitmiyorsa hemen bir muayne şart çünkü Basur gibi sanılan çok farklı hastalıklarla karşı karşıya olabilirsiniz. Erken teşhis her zaman avantajdır.

Hemoroidiniz yok ama oluşmasından korkuyorsanız veya hemoroidinizin büyümesinden korkuyorsanız;
    Antrenmanlarda kaldırabileceğiniz max. Ağırlığın %70 ini aşmayın buda 4-6 tekrar arasında olsun.
    Nefesinizi düzeli alıp, verin.
    Hemoroidiniz var ise NO hapları kullanmayın. Çünkü NO bir damar genişleticidir ve basurun ana unsuru damarların genişlemesi ve ıkınmadır. NO kullanımından oluşan bir ağrı %80 tromboze bir basur oluşumu demek. Bu da çok ağrı yapar. Sıcak suya oturmak bunu dindirebilir. Ama NO içekli supplemet kesilmeli.
    Genelde yaptığınız hareketleri oturarak yapabiliyorsanız oturarak yapmaya çalışın ama çömelir pozisyonda değil tabikide.
    Haftanın max. 4 günü bir gün off bir günde antrenman şeklinde yapılmalı.
    Kabız olmaktan kesinlikle kaçının çok dikkatli olun.
    Tuvalette fazla ıkınmayın.
    Bol su için heleki yemeklerden önce, sonra ve yemek sırasında.
    Lifli gıdalar tüketin.
    Eğer antrenmandan önce tuvalette sıkıntı çektiyseniz (kabızlık, çok ıkınma, ağrı, vs..) Antrenmanı iptal edin.
    Antrenmandan sonra hemen yürümeye koyulmayın biraz oturup dinlenin.
    Soğuk yerlere oturmayın.
    Soğuk yerlere basmayın.
    Zor günlerde sıcak suya oturma banyosu iyi gelebilir.
    Çok fazla soğuk duş almayın.

Arkadaşlar bu 4 aylık bir araştırma. Doktorlara danışma, internetten araştırma, gözlemlerim. NO konusunda kesin eminim bırakan arkadaşıma deneme amaçlı verdiğim NO sonrası bu problemin arttığını bana söyledi. Basuru olan arkadaşlar NO içerikli supplemet kullanmamalarından yanayım.
    Ama mutlaka bir doktora görünün hatta size uygun acısız ve size engel olmayacak tedavilerin hemen düşünülmesi taraftarıyım çok araştırdım ve inanın bu işte erken tedavi şart.
    Evet arkadaşlar Vg'nin ve yaşam konforunun gizli düşmanı olarak bilinen basu yani Hemoroid hakkındaki araştırma ve bilgilerim bu kadar. Yanlışlarım varsa lütfen düzeltsin. Kimsenin yanlış yönlendrilmesini istemem.
    Doktorlar genelde, "vg yapıyorum bırakıyım mı?" sorusuna direk bırak diye cevap veririler. Çünkü ince bir nokta gerçektende ilerlemesine neden olabiliyor. Ama benim bu önerilerimle başka bir şehirde oturan arkadaşım çok rahat bir şekilde çalıştığını dile getirdi. Ayrıca Doktorlar, NO gibi supplemetlere pek aşina değiller. Tabiki anlayan çok tecrübeli doktorlarda var ama ben burda yinede yazıyım dedim.
    Sağlık her şeyden önce gelir. Kesinlikle çok fazla zorlamayın. Acele etmeyin. Tedaviden Korkmayın.thums:

Saygılar....

Son düzenleme: 8 Eylül 2008
    kalihoras, anti_ua, Berkthagar ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu konu daha once tartisildi lutfen arama yapin,mevcut basliklari kullanin!!!

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş