Hem yag yakmak hem kas almak?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve marjiinalego tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    [​IMG][/url][/IMG] Arkadaslar merhaba benim aklima takilan bir nokta var sizin fikirlerinize ihtiyacim var

Simdi benim amacim hem vucudumda fazlalik olan 5 6 kiloyu yakmak hemde kas kutlesi kazanmak bunun icin beslenme programim su sekilde gunde 1700 kcal; 140 gram protein,130 gram karbonhidrat aliyorum 2 gunde 1 mola ile spora gidiyorum her spor gunu 15 dakika isinma amacli kosu bandina cikiyorum ben bu sekilde yaglarimi yakarak yada en azindan yaglanmayarak kas kutlesi kazanamaz miyim yani kas kutlesi kazanmam icin illa karbonhidrat almam mi gerekli protein yeterli olmuyor mu boyum 189 kilom 84 bu arada ilgilenirseniz memnun olurum

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şu konudaki siteminden geldim buraya :) : https://www.bodyforumtr.com/threads/günlük-700-kaloriyi-aşamıyorum.128625/

Büyük ihtimalle forumda saysız kere cevaplandığı için kimse cevap yazmamıştır. Durum şu ki, aynı anda yağ yakıp kas kazanmak belli durumlarda mümkün diye bilinir:

1- Yeni başlayanlarda,
    2- Kas hafızası sayesinde; önceden kas kütlesi kazanmış olup spora araverdiği için bu kütleden kayıp yaşayıp tekrar spora başlayanlarda,
    3- İlaç kullananlarda.

Senin durumun bunlara pek uymuyor açıkçası. Eski mesajlarına baktım, boks yapmışsın, sıfırdan başlayan birisi gibi olmazsın. 195 boy, 85 kiloda %15 yağ oranı hesabın doğruysa vücut geliştirici ölçülerinde olmasa da belli bir kas kütlesine sahipsin demektir. Bu durumda yerinde olsam aynı anda kas yapıp yağ yakmayla uğraşmazdım. Önce o fazla olduğunu düşündüğün 5-6 kiloyu yak (bunu doğru yaparsan 2 ayda halledebilirsin) sonra da kütle kazanmak için yavaş bir bulka gir bence.

Bununla birlikte şurada oldukça deneyimli sporcularda da aynı anda kas yapılıp yağ yakılabileceği, bilimsel çalışmalarla iddia edilmiş (buradaki çalışmaları tek tek okumadığım için bilemiyorum, meraklısı göz atsın): http://bayesianbodybuilding.com/gain-muscle-and-lose-fat-at-the-same-time/

Mümkünse bile çok dikkatli bir kalori kontrolü gerekir. Bazıları bunun için günlük kalori ihtiyacının %10 altında kalori almayı öneriyorlar, bazıları da kalori çevirimleri öneriyorlar. İstersen bunları ayrıntılı araştırıp öğrenmek sana kalmış ama bence buna değmez, birkaç kilo fazla yağını yakıp bulka girmen daha pratik olur. Bu arada, o cüsseyle 1700 kalori almak iyi fikir değil. En az 2000'e çıkart bence.

ujohnz bunu beğendi.
  3. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Cok tesekkur ederim :))

doxux bunu beğendi.
  4. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    1700 kalori çok az benim 1200 kalori aldığım öğünler oluyor :) en iyisi kaloriyi arttırmak minimum 3000 3500 kaloriyi al 1700 2000 gibi kaloriler ile büyümek cidden zor olur.

5. marjiinalego

marjiinalego Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Kaloriyi artirirsam yaglanirim diye korkuyorum ben zor kilo veren bir insanim 1 kilo yagi 2 ayda anca yakabiliyorum :D nasil yapicam kafam cok karisik

6. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kardiyonu yap yağlanmazsın.

7. gkhn78758

gkhn78758 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: