Hem yağ eritip hem kas kütlesi arttırmak için yemek ve spor düzenim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yarbay34 tarafından 26 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. yarbay34

yarbay34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese hayırlı ramazanlar öncelikle,
    Başlığı yardım almak için umarım yardımcı olursunuz.
    yaşım 17 kilom 69 ve boyum 178cm
    Genelde kilomun boyuma ideal olduğu söyleniyor ama kıyafetimin altındaki yağları gören yok. Tabi çok aşırı yağlı olduğum söylenemez ama bi miktar yağ eritmem gerekiyor. Aynı zamanda da kas kütlemi arttırıp vücudumu geliştirmem lazım. Yaklaşık 2 haftadır spor yapıyorum pek kardiyo yapmıyorum ama 2 kilo kadar verdim. Göbek kısmımda belirgin bir zayıflama oldu.
    Araştırmalarıma göre hem yağ eritip hem kas kütlemi arttırmak biraz sıkıntılı bir süreçmiş ve beslenme çok önemliymiş. Şimdi aşağı bi günde neler yediğimi ve spor düzenimi yazacağım eğer bir yanlış görürseniz lütfen yorum yapın.
    Sabah: 2 haşlanmış yumurta
    2 ince dilim beyaz ekmek
    5 yemek kaşığı lor peynir(50g)
    1 bardak yeşil çay şekersiz
    yarım domates yarım salatalık
    Ara Öğün: 2 adet meyve (bugün sade dondurma yedim 2 top)
    10 badem
    Öğle yemeği: 2 ince dilim beyaz ekmek
    8 yemek kaşığı taze fasulye
    1 kase yoğurt
    Ara Öğün: yeşil çay
    yarım paket diyet bisküvi
    Yaklaşık bir saat sonra çalışmamı yapıyorum çalışmadan 20 dakika sonra falan da akşam yemeği yiyorum
    Akşam yemeği: 300-400 gram beyaz veya kırmızı et
    salata
    Ara öğün: 1 meyve
    1 kase yoğurt

Evet yeme düzenim %90 bu şekilde oluyor öğle yemeği arada değişiyor ama kalorisini koruyorum. Egzersizlerimi evde yapıyorum ve şu şekilde:
    1.gün barfiks+şınav çalışması üst vücut için(vücudumdaki kaslar yanana kadar yapıyorum belli bi sayısı yok)
    2.gün karın kası için çeşitli hareketler(yine belli bir sayısı yok kaslar yanana kadar)
    3.gün alt vücut için çeşitli hareketler (kaslar yanana kadar)
    4.gün: kardiyo koşu 45-50 dakika
    5.gün: 1. güne geri sarıyorum.
    Evet yemem sporum bu şekilde ve hem kas kütlemi arttırıp hem yağ eritmek istiyorum. Yüksek ihtimal yanlış yaptığım şeyler vardır. Bu işin ehli kişiler umarım bana yardım eder. Teşekkür ediyorum

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Hocam şimdi öyle bazı videolara baktım da senin dediğin imkansız gibi birşey şu şekilde imkansız; kas yağ demek zaten hacim demek sen diyete girdiğin zaman vücuttaki yağlar azalacak deri incelecek.

3. yarbay34

yarbay34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Nasıl kas yağ demek anlamadım. İkisi birbirinden farklı şeyler değil mi ? İnsanlar genelde ya kaslıdır kasını belli etmek için yağlarını eritir ya da hem yağ hem kas kütlesi azdır o yüzden sadece kas çalışır. Benim de hafif yağım var ve kas kütlem az ikisini de yapamaz mıyım ? Ben de biraz araştırmıştım internette yapılabilir diyordu hangi videolara baktınız hocam ?
    Yorumunuz için teşekkür ederim.

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Ben bazı kişilerin videolarına baktım aslında sadece bir kişinin o da ;Savaş Cebeci'di galiba adam diyor ki ikisinin bir arada yapılması imkansız gayette mantıklı çünkü şöyle düşün,
    Senin vücudunda yağ var diye kolun 33 ise 35 görünüyor yani iri, yağı erittiğin gibi kas daha da az görünür ve şekilli

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Kisaca soyle ozetleyebiliriz.

Kas yapmak icin arti kaloride olman lazim. Yani vucudun ihtiyacindan fazlasini alacaksinki fazlasi kas tamirinde kullanilsin.

Yag yakmak icinde eksi kaloride olacajsinki vucut ihtiyaci olan enerjiyi saglamak icin vucutta depolanan yaglari eritsin.

Vucut mekanizmasi bu sekilde calisiyor basit olarak ozetlersek. O yuzden kas yaparken yag yakmak zor ama imkansiz degil.

Asil problem su. Vucut gelistirmenin etkisi hemen gozukmuyor. Bu kalori protein yag kb falan bakkal terazisi gibi hassas olculemiyor. O yuzden yaklasik kabuller yapip ona gore calisiyorsunki atiyorum 3 ay sonra kilo verdimmi diye olcume giderken aslinda kaslarin yikildigi supriziyle karsilasmayasin. Cunku bir insan yilda yaklasik 2kg kas yapabiliyor. Zorluk burda. Riske etme maksimum gelisim icin arti kalori calis demeye getiriyor yani hocalar.

1. Beyaz ekmek ve butun beyaz unlu SEYLERI birak. Pogaca tatli borek falan. Tam bugday ekmegi ye. Kizil cavdar falan filan degil. Tam budgay ekmegi. Ve hazir ekmek yeme. Gunubirlik firin ekmegi ye.

2. Diyet biskuvusunu birak. Zararli.

3. Protein acisindan beslenmen zayif. Kahvalti zayif, ogle yemegi sifir, aksam yemegi ihtiyacindan fazla. Protein dengeli tuketilmeli cunku vucutta protein olarak depolanmaz.

4. Bu calisma ile kas gelistirmek zor .en guzeli salona yazilmak.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Savas cebeci falan bu insanlar profesyonel.

Bence biz amatorler icin kisaca soyle ozetleyebiliriz. Kaliteli beslen, antremanini duzgun yap. Takviyenin cilkini cikarma. Gunun sonunda ne geliyorsa kardir :)

Yag oranim 8.02den 7.47 ye dustu, bulka baslayayimmi. Yok efendim Protein tozu olarak hardlinein 8200 modelinimi kullanayim 8350yi mi. Bunlar cok ince nuanslar ve sactigin paraya degmiyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş