Hem whey hem mass gainer?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Eminem313 tarafından 29 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Eminem313

Eminem313 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ultimate prostar whey kullanıyordum, arkadaşım yeni aldığı ve kullanmadığı multipower massgainer (çikolata yumurta sarı kova) bana verdi neredeyse tamamen dolu şimdi ben bu ikisini nasıl kullanıyım? Haftada 5 gün antreman atıyordum, 2-3 güne düşmek zorunda kaldı bu sıralar, antreman günlerinde whey alsam, sıradan günlerden mass gainer alsam bu şekilde döndürsem olur mu? Yoksa 20 günde direk mass gaineri bitiriyim sonra whey e mi döneyim?

2. Eminem313

Eminem313 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Wheyin icinde saf protein, gainerin icinde hem protein hem seker var. Buna gore kendin ayarla iste.

Simdi bazi seyleri bilmen gerekiyor ki bu sporu yaparken eksiklerini ona gore tamamlayasin.

Antreman sonrasi iyilesme uyku doneminde tavan yapar. Ve bir antremanda kaslarin yasadigi hasari tamir edebilmen icin sentezleyecegin proteinin suresi 48 saat olarak kabul edilmektedir.

Aslinda... aksam antreman yaptigini dusunursen antreman ertesi gun, antreman yaptigin gunden daha onemlidir tamir olma icin (recovery).

Ozet olarak duzenli spor yapan biri proteini degistirmez. Karbi degistirir. Cunku karb essential (zorunlu besin) degildir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 30 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş