Hem salonda hem evde

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve *sirius* tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftanın dört günü salona gidiyorum ve üç gün evdeyim. Boş olduğum üç günde, dambılla basit biceps ve triceps hareketleri yapsam faydasını mı görürüm yoksa zararını mı?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Zarar görürsün. Her kasın sistemetik baskıya uğradıktan sonra dinlenmesi lazım. Küçük kaslar bir daha çalıştırmak için en az 48, büyük kas gruplarını çalıştırmak için en az 72 saat geçmesi lazım. Aksi halde bir süre sonra vücut yıkılan kas gruplarını tamir edememeye başlayacak, çünkü sen onları sürekli çalıştırıyor olacaksın. Overtraining'e davet çıkartmak olur bu.

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Yeni başlayanların en çok düştüğü hata ekstra kol çalışması,bende bi ara yapmıştım bunu :cry: ta ki zararlı olduğunu öğrenene kadar.

4. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Sarc4stic, rica etsem büyük ve küçük kas grupları hangileridir, yazar mısın ?

Selamlar...

5. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    overtraining...

dostum çok çalışmak çabuk gelişmek değildir bunu sakın unutma. çalışan kasların çalıştığından fazla dinlenmeye ihtiyacı vardır. çünkü kas çalışırken değl aksine dinlenirken gelişir bunu da unutma. bu yüzden hafta da 4 gün yeter. off günlerde ekstradan egzersiz yapmana da gerek yok ayrıca. omuz ve kol kasları küçük, bacak göğüs ve sırt kasları da büyük kaslardır. büyük kasları geliştirmek için ağır kilolar kullanıldığından onların toparlanması için daha fazla zamana ihtiyaç vardır. dinlenmeden çalışmaya devam edersen sürantrane yada overtraining yani çok çalışma durumu denen kas ve güç kaybına uğrarsın.

6. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar çok sağolun, bir hatadan daha sayenizde dönmüş oldum :)

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Düşün antreman sırasında açma uzatyma çekme ve itme hareketleriyle adelendeki kası yıpratıyorsun yada yaralıyorsun diyelim bu yaranın ileşmesi içinde en az 48 saate ihtiyacı var ve bu onarımı genelde gece yapar sen yaralı halde tekrar çalışıyor ve gelişimi engelliyorsun :)

8. *sirius*

*sirius* Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Malesef bir müddet böyle yaptım. Ama artık yorulan kaslarımı daha fazla yormıyacağım. Bilmemek ne kötü şey ;)

9. weider_2200

weider_2200 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İST
    bb demek her gün antreman yapmak deildir.dinlenmede önemlidir aynı zamanda beslenmede.

Sayfayı Paylaş