hem kas kütlesi geliştirip hem yağ yakmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilkercan23 tarafından 7 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    teurg ;

mantığa ters bir idda da bulunuyorsun senden sadece bir kaynak ve savunduğun şeye dair bilimsel bir açıklama isteniyor buna rağmen sen yok açıklaması uzun yok kaynak gerekmez diyerek kestirip atıyorsun,bu spora gönül vermiş birisi olarak araştıran bir kişiliğin olabilir ama kusura bakma ama senin gibi bu spora gönül veren hayat felsefesi edinmiş herkez araştırma yapıyor, emme ve lakin savunduğu şeye bilimsel bir açıklama getiriyor...

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    1.Üslup bozmayalım.Burada fikirleşiyoruz tartışmıyoruz.

2.Olarak hangi insan evladı günde 1-2kg prinç yer ?

3.Hangi diyabet hastası karbonhidrat alır ?

İnsani ölçüler derecesinde söyledim.Abartmak neden ? Günde 1kg karbonhidrat alıcak haliniz yok.

EVET yağ molekülleri asitleri olmadan yağ depolamak çok azdır.0'a yakın.Bunu kimya ve biyoloji bakımından araştırın.

SOn olarak burada yazan herkes kaynak belirterekmi yazıyorda? Kaynak kaynak diye ısrar ediyorsunuz?

üşenmeyin araştırma yapın.

Son düzenleme: 11 Nisan 2011
  3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    TEURG,

Hiç yag almasan bile vücudun yag metabolizması çalışmaya yine devam eder ve aldıgın besinlerden yağ alır veya depolar. Yağ metabolizması hızı azaldıgında direnç oranı daha düşecegi için metabolizmayı ayakta tutmak için besinlerden yag alımı konusunda daha duyarlı olmaya başlayacaktır. Kısacası, bunu vücudunun çalışma mekanizması belirler.

Karbonhidratın basit veya kompleks olanı için de benzer bir durum söz konusu. Fazla aldıgın karbonhidratın glisemik endeksi ister yüksek, ister düşük olsun fazlasını aldıgında, "artık glikojen" görevi görüp yağ asidine çevirilecek ve ordan da vücuda yağ kütlesi olarak dönecektir.

Ayrıca fazla karbonhidrat vücudun daha kolay su tutması demektir çünlü fazla karbonhidrat aldıgınızda vücudun o besinleri daha rahat sindirmesi ve kullanması için daha fazla su almanız gerekir ve bu da daha kolay yağ alımına yöneltir vücudu. Kimse definasyonunu bozmadan yüksek karboyla yağ oranını sabitleyemiyor, böyle bir durum olamaz.

TEURG bunu beğendi.
  4. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Zaten yağ metabolizması devam ettiği için yağ depolanmaz.

Evet vücut belirler bakın ne güzel açıklamışsınız.Vücut yağa gereksinim duyucağı için fazla karbonhidratı yağa çevirip kullanır.Depo etmez, tabi dediğim gibi bunlar insanı derecede olan besin değerleri için.

Su tutma olayı doğru.Glikozlar glikojene cevrilirken aralarına su konulur buda sindirim için yardımcı olur.İşte burda saf yağ değildir.

Deri altında yağ ile birlikte glikojen su depolanabilir.

Tebrik ederim sizi püf noktayı çok güzel yakaladınız.

Her derinin altına giden besin veya molekül yağ değildir.bahsettiğimde budur.Kimisi çok çabuk kilo verebilir kimisi çok zor verir.İşte deri altında depo edilenler eğer saf yağ ise kilo vermek zorlaşır çünkü yağ alımı fazla karbonhidrat alımı azdır.Vücut fazla enerji bulamayınca deri altında biriken karbonh. kullanarak yağları bırakır.

az yağ yüksek derecede karbonhidrat alımıda bunu tam tersine cevirerek deri altında bulunan yağı bir nevi canlı ve kullanıma hazır halde tutar.

Konu çok karışık sizin söylediklerinizde harfiyen doğru.Fakat yağ almadan sadece karb. alımı zaten tek yönlü olduğu için direk yağa çevrilemez.

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    TEURG şu kural maddesini oku lütfen ve onun verdiği sorumlula göre davran..

14-Emin değilseniz İddia Etmeyin
    VG egzersizleri, supplementler, beslenme, yağ yakımı gibi vg.nin temel konularında bilimsel kaynaklar sunmadan aksi iddialarda bulunmayınız.Aksi halge üyeleri yanlış yönlendirmiş sayılacaksınız ve mesajınız/konu başlığınız bilgi vermeksizin silinecektir.
    Forumda ilk okuduğunu doğru kabul edebilecek, yaşça küçük üyeler ve henüz bilgilenmemiş yeni başlayan üyeler olduğunu unutmayınız.

TEURG bunu beğendi.
  6. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sayın diez ;

Emin olmadığım bir konu değil.Ben fikrimin arkasındayım.Kendimde denedim bunu.

Ölçüleri abartan arkadaşlara söylediklerim yüzünden emin olmamam gibi durum ortaya çıkmış sanıyorum, fakat söylediğim gibi ben fikrimin arkasındayım.

7. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    teurg kaynak istenmesinin sebebi, kaynak istemiş olma için değil, kendin birşey savunuyorsun fakat savunduğun şeyi bir türlü bilimsel yollardan ifade edemiyorsun çünkü gerçekten mantık dışı, sen abartı olarak beslenmeyin o zaman diyorsun fakat, bulking up sürecinde gün de 5000-6000 kalori alıyoruz biz amatörler, bu zaten yeterince abartı değil mi?
    En temiz şekilde bulk sürecini atlatanlar bile bir miktar yağlanıyorlar, üstelik hepimizin günlük yağ alımı belli bir sınırın altında zaten, dediğin şeyi bilimsel yollardan açıklayamıyorsun çünkü mantık dışı, diezin de dediği gibi bence emin olmadığın bazı noktalar var...

Kendimde denedim diyorsun, ben senin resimlerini gördüm hatta kütle artışını taktir ettim, fakat başlangıç resmin normal kilodaki bir insan iken , hacim döneminden sonra aşırı yağlı bir hale gelmiştin, yani kendinde uyguladığın buysa iyi bir sonuç vermemiş görüldüğü üzere, gayet kirli bir bulk dönemi geçirmiştin çünkü...

8. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sayın Speedtouch ;

Bulk döneminde yağ alımıda artar.Eğer yağ oldukça azaltıp proteine ve karb. yüklenirsen bakalım 1 ayda kaç kilo alabiliceksin.

Tek yönlü olarak hiç birşey yapılamaz.Mesela forumda yeni başlayanların öğünlerinde hep makarna vardır.

5-6 öğün makarna koyarlar ama kilo alamazlar ? sebebi nedir peki ?

Bahsetmek istediğim şeyi anladınızmı.Kaynak koyucam ama isim olarak koyabilirim çünkü gerçekten çok fazla öyle 1-2 basit cümle değil.

Benim kolestrolüm bile çıktı.Yanlış beslenme tarzı olduğu için.Günde 100gr'a yakın yağ alıyormuşum meğer :)

Doktora gittikten sonra diyet listesi ve yağ alımını günde 20-30gr doymamış yağa indirdim.Günde 500gr tavuk yiyordum ve daha neler neler , fakat kilo almak bir yana fazla karb.+ protein aldığım için yağ yakımım arttı.

Birde GATA'da yağ ve kas oranımı ölçtürdüm ve kas oranımdan değişme olmadığını gördüm.91kg dan 80kg'a düştüm.

Bu arada teşekkür ederim yorumun için :)

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    teurg ;

anlamadığın bir nokta var sen diyorsun ki ben günde 500 gram tavuk yiyordum(sanki bu abartı birşeymiş gibi) bir çoğumuz zaten günde 500-600 gram tavuk tüketiyoruz bir de bulk döneminde isek zaten her öğün de yoğun karbonhidrat oluyor ve belli oranda yağ, anlamak istemediğin nokta zaten hacim dönemlerinde normal bir insana göre abartı besleniyoruz, ve bu çerçevede savunduğun şey o kadar mantıksız ki...

demişsin ki bazı kişiler yağ almadıkları için kilo alamamışlar,bence o kişilerde kilo alamama durumunun yağ almama olayı ile alakası yok zaten spora yeni başlayan kilo almada sıkıntı çeken bir kimse ne bulursa yiyordur, bir de şu var; allah aşkına bir insanın gün içinde 0 gram yağ alma ihtimali var mı sence ,sıradan bir kimse bir öğün evde anne yemeği, bir öğün dışarda yemek yese en iyi ihtimal kafadan 30 gram yağ aldı , teurg bu spora karşı olan tutumuna diyecek birşeyim yok,taktir ediyorum fakat bu savunduğun şey gerçekten çok saçma, senden bilimsel bir açıklama beklemeye devam edeceğim...

10. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Ben 0 gram yağdan söz etmedim ki :) 20-30gr söledim üst mesajımda.

500-600gr tavuk ve daha neler neler dedim.Yani proteini sadece tavuktan kalan besinlerin hepsinden karb. sağlıyorum demek istemiştim.

Ben dengeli beslenmekten bahsediyorum zaten.Bulk dönemlerinde yağ almazsan kilo alamazsın.

Örnek verdiğim kişiler forumda mevcut öğünleri şu şekilde ;

Her 3 saatte bir 2 tabak makarna 1 bardak içecek.Akşam ev yemeği.

Böyle bir karb. yüklemesi kilo aldırmaz.Yağlara ihtiyaç vardır.Neden bunu hala anlamamakta güçlük çekiyorsunuz.

Birde şu nokta var ;

Ben zaten insani ölçülerdeki değerler için bahsettimi söyledim :) 500-600gr tavuğu abartı olarak söylemedim aksine abartanlara laf ettim.

Savunduklarım saçma değil.İnsanların günlük yağ ihtiyaçları 50 gramdan fazladır.Siz bunu 20lere 30lara indirip karbonhidrat alımını arttırısanız, bu karb.lar yağa dönüştürülerek kullanılır.

Şimdi diceksiniz ki e biz 20gr yağ azaltıyoruz o zaman sadece 20gr karb. Yağa çevrilir.

hayır böyle bir durum yok yağ molekülleri oldukça büyüktür.Bu oranı bilmek gerekir.

Uzatmanın manası yok.Buradan sölediklerimi sürekli yargılamak yerine sadece araştır.Sadece kaynakları yazıcam başka mesaj atmicam çünkü arkadaşımızında konusu dağılıyor.

11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bence teurg...eğer yağı az tutarsanız karbonhidratların yağa dönüşmesi daha zor olur demek istemiş.

TEURG bunu beğendi.
  12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    buna bir sözüm yok, fakat teurg yağı az al ne kadar karbonhidrat alırsan al yağlanmasın diyor, benim karşı çıktığım nokta buydu...

TEURG bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş