hem kas kütlesi geliştirip hem yağ yakmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilkercan23 tarafından 7 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    selamlar arkadaşlar

ben 178 boyunda ve 26 yaşındayım
    daha once aralıklı olarak bir cok kez salona yazılmıştım.6 hafta once tekrar spora basladım basladıgımda 86 kıloydum suan 79 kıloyum.cardio ve yeme şeklimle ortalama 7kılo verdım.bunun yaklasık 4 ü yağ tabakasından gitmiş .geriside kas ve su tabakasından(cihaz öyle söyledi)
    sorum şu 23.5 kg yag tabakam vardı bunu 19.5kg a düşürdüm.hedefim yağ tabakamı 11-12 kıloya çekmek bunu yaparken kas kütlemdende ciddi kayıplar vereceğim.tavsiyeniz olan her tür beslenme program tavuk et suplemeti kullanabılırım.yalnız ne yapmalıyım bunu bılmıyorum?bol protein bol cardio tarzımı yapmalıyım.bir gun cardio bir gün vg mi yapmalıyım.forumu cok okuyorum.cok fazla fikir var cok öneri var.ben hangi yolu izlemiliyim onun için buradayım yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum.şimdiden tesekkurlerimle

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Korkunç derece de kas kaybetmezsiniz.Aksine kardiyoda bile olan kas kütlenizin üstüne eklemek mümkündür.Bu açıdan korkunuz olmasın.

Yapmanız gerek 2 şey var ;

1.Diyet
    2.Fitness ve kardiyo programı

Diyet ;

Protein ağırlıklı ve az yağlı olmalıdır.Karbonhidratlar bu konuda fazla önemli değil.Çünkü 1.karbonhidratlar yağlar olmadan yağa çevrilemezler,2.Yağ yakımı karbonhidratlar sayesinde gerçekleşir.

Bol yağsız tavuk eti tüketin,Balık az miktarda kırmızı ette olabilir.Yağlarını göz kararı alabildiğinizce alın.

Bol meyve tüketin posalarını ayırmayın.Elmayı kabuğu ile yemek gibi...Portakalı sıkmak yerine bizzat tüketin.

Öğünleri arttırın, öğünlerinizde az yemeyin, aksine bol yiyin ( abartıya kaçmadan :) ) Tabiki yağsız yediğiniz için bol yiyin.

Sindirim sistemide eser miktarda yağ yakmaya yardımcı olur.

Tüm bunları özetlersek , Yağlardan kesinlikle uzak durun sıvı yağları kullanabilirsiniz ama onlarıda azaltın.Yağsız bol protein yiyeceklerden dilediğiniz kadar tüketin :)

Azi, TurTaa ve ilkercan23 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben hem kılo verırken hemde kas gelsıtırıyorum oluyor tabı ımkansız degıl duzenlı beslenmek gerekıyor yagı ve sekerı azaltmak gerekıyor yoksa kılo verılmıyor

4. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    cok tesekkur ederım.ben bunları yaparken nasıl beslenme programı uygulamalıyım?örnegin spordan once ne yemelıyım ve almalıyım spordan sonra ne almalıyım?karbonhıdrat protein anlamında?birde cardıo yaptıgım gunlerle vg yaptıgım gunler beslenmem aynımı olmalı?lecarnetini vg yaptıgım gunlerdede almalımıyım?her gun tavuk yemem mumkun bunun yanı sıra protein tozunu ne oranda almalıyım?ayrıca evde amınoasıtlerde var bunlara paralel onlarıda kullanmalımıyım?cevaplarınız dogrultusunda harfıyen uygulayacagım görusmek uzere

5. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    dostum bende aynen buna uğraşıyorum. yağ kütlemi azaltıp kas inşa etmeye çalışıyorum

boy 1.78-80 arası 79 kg ve %15 12 kg yağım var ve azaltmak istiyorum. bende de göbek var ki sende de olacaktır. hedefini büyüt kardeşim.

6. ilkercan23

ilkercan23 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ne yapmalıyıım kardeşim hedefimi büyültmek ?sen bu yolda nasıl bir prensip izliyorsun neler yapıyorsun bahsedermisin?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dostum sız kardıo yapın ve seker abur cubur cıps cıkolata pasta turu seylerı kesın

kuruyemıs turlerınıde az yıyın sayı ıle yıyın ve az yıyın akşam gec yemeyın zaten bunları yaparsanız zayıflıyor ınsan yemeklerde haşlama yemeyı deneyın hep haslanma yenmez ama tavuk gıbı yemeklerı haslama yemeye calısın ben haslama daha coks evıyorum sahsen tadı gzl oluyor.

8. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Beslenme tarzın, yağsız ve dilediğin kadar yemek olmalıdır :)

Yağsız az şekerli ne bulursan dilediğin kadar tüketebilirsin, sınır yok sadece yağ ve şeker oranları düşük olucak.

Suplementler konusunda yardımcı olamayacağım malesef benimde fazla bilgim yok ama satıcılarında kullanımına dair bilgiler mevcuttur.

www.Supplementler.com ' dan markalara bakarak nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Antrenmanlarından önce yüksek oranda karbonhidrat alman işine yaricaktır.Hem enerji açısından hemde yağ yakımı açısından.Antrenmanlardan sonrada 100-200gr tavuk, yanında 500ml süt içebilirsin.Ton balıklı salatada çok güzel oluyor.

Kardiyo ve Vg antrenman günlerindeki beslenme şeklin aynı olabilir.Sonuçta kasları korumak adına her zaman proteine ihtiyaç var.

ilkercan23 bunu beğendi.
  9. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    kusura bakma ama bu mantıkla oturup 500-600 gr pirinç yese nasıl yağ yakıcak ?
    benim sana önerim karbonhidratları dönüşümlü olarak kullanman ve atıyorum 6 öğün yiyorsan 3 ü karbonhidrat+protein bunlar sabah antreman öncesi-sonrası olsun diğer 3 öğünde sadece protein+yağdan oluşması
    abur cubura şekere elveda demelisin kardio ise sabah yapma imkanın varsa yoksa antreman sonrası 30-40 dk düşük tempo ile ayrıyetten kardio yapmadan önce bcaa alırsan çok daha iyi olur

TurTaa bunu beğendi.
  10. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Karbonhidratlar öyle pat diye yağa çevrilemez.Yüksek karbonhidrat = depo yağ demek değildir.

Günde isterse 1000gr prinç yesin yağ alımı 20-30gr olsun bakalım kilo alıcakmı.

Karbonhidratların yağa dönüştürülmesi için yağ moleküllerine ihtiyaç vardır.

Ha senin dediğin gibide doğru ona katılıyorum.

Son düzenleme: 8 Nisan 2011
  11. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    bu bilgiyi nerden edindin bilmiyorum ama çok güldüm vücuttaki glikojen depoları dolduğu zaman karbonhidratlar nereye gidicek ? üstüne üstük full depolar ile nasıl yağ yakıcaz ?

ilkercan23 bunu beğendi.
  12. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    düsük karbo günümüzde en iyi sonuc veren diyet degil mi zaten sadece karbonhidratları kullanacagı zamanları iyi ayarlamalı

13. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Glikojen depolarımı ? deposu demek istedin sanıyorum ? Karaciğerde glikojen deposu vardır başka bir yerde yoktur :) Kaslar buna dahil sayılmazlar çünkü sadece kendilerini besleyebilcek kadar depolarlar !

Bak bunu yoğurt mayalamaya benzet 1 tencere yoğurt için 1 tencere süt " 1 kasede yuğurta ihtiyac vardr"

Şimdi 1 tencere süt = karbonhidrat oluyor.

1 kase yoğurtta = Yağ demektir.

Şimdi sen 1 tencere süte 1 kase yoğurt atmazsan o yoğurt mayalanmaz yani tutmaz.

Yağ molekülleri olmadanda yağ depolanamaz :) Bu 1

Fazla karbonhidrat zaten depolanmaz, yakılır.Buda oturduğunuz yerden yağ yakımı anlamına gelir ( Vücut ısısı yüzünden ).Herkes bazen kendini çok enerjik hisseder oturamaz sürekli kıpırdar hareket etmek ister.İşte bunun açıklamasıda budur.

Ama yağ alımı fazla karbonhidrat alımı fazla olursa o zaman kötü sonuç depolanma direk yağ olarak başlar.

Son düzenleme: 8 Nisan 2011
  14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    TEURG, bu iddiaları ilk kez senden duyuyorum. Yağ alımını kesersek, ne kadar karb alırsak alalım yağlanmayız. Öyle mi? Nerede okudun bunu?

doqukaaN bunu beğendi.
  15. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bunu açıklaması çok uzun sürer.Benim bahsettiğim özet binde biridir belki.

Bunu bende uzun süre araştırdım buradan kaynak vermek yazı yazmakla olucak iş değil gerçekten.Kimya,biyoloji,tıp ve anatomi hepsinin birleşiminden oluşan birşey.

Ben, söylediğiniz gibi yağ alımını günlük ihtiyacın altına indirirseniz, ne kadar karbonhidrat alırsanız alın vücudunuz yağ depolamaz.Bu fikrimi savunuyorum.

Biraz araştırma yapabilirsiniz.Belki çok daha farklı şeyler ortaya çıkıcaktır :)

ilkercan23 bunu beğendi.
  16. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ben de bu söylenilenleri ilk kez duyuyorum,teurg bu iddaların gerçekten çok ciddi, yanlış anlama ama sen bir bilimsel kaynak göstermedikçe bu konuda kimsenin içi rahat etmiycek, çünkü düz mantıkla düşününce dolu glikojen depolarının üstüne karbonhidrat yollamak demek fazla kalori almak demektir, harcadığın enerjiden fazlasını alırsan bu da kilo almak demektir, bu durumu gidin araştırma yapın diye kesitirip atacağına en azından yaptığın araştırmalara dayanarak bilimsel bir şekilde açıklamanı rica ediyorum

17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    uydurduğun teori oldukça saçma ve hiçbir dayanağı yok sen diyorsunki günlük 2500 kalori yakan biri tutupda 10000 kalori alsa protein ve karb. yağlanmaz ve yakar ?????? o zaman söyleyelim diyet yapanlar boşuna işkence çekmesin özellikle yarışmaya hazırlananlar bu haberi duyunca havalara uçucaklar :D:D
    insülin mekanizması nedir bir aç araştır ve insanlarıda yanlış bilgilendirme konuyu açan arkadaşda isterse denesin bakalım günlük 1 kg pirinç 1 ay süre ile

redbaron_ ve doqukaaN bunu beğendi.
  18. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Şu soruya cevap ver hepimiz susalım
    hiç yağ almadık. ancak bolca karbonhidrat tükettik. Makarna pirinç vs. toplamda 3500 kalori aldık o gün ancak sadece 2500 harcadık.
    Fazladan artan 1000 kalori ne olacak şimdi? yağ olarak depolanmıyorsa uçup gidecekler mi?

doqukaaN bunu beğendi.
  19. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Uydur uyduruk konuşma, yağ alımını kesicez ve ne kadar karbo alırsak alalım kilo almıycaz öyle mi :?

Dediğin doğru ise neden Kanadalı bilim adamı kalkıp ketojen diyeti ortaya çıkartıyor ve bir çok kişi bundan fayda sağlıyor ?

Ketojen diyetin kurallrını oku ve yazdıklarını gözden geçir.

20. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    ketojen diyet kesinlikle bir sporcuyu başarıya götürecek bir diyet olamaz o ayrı bir nokta da; günlük 10 gr yağ alıp sırf karbonhidratlardan 10 000 kalori alırsak yağlanmama durumu baya bir saçma...

Sayfayı Paylaş