Hem hacimlenip hem yağ yakmak mümkünmü

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve censsa tarafından 27 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben çok zayıftım.Ektomorfum.Ne yesem kilo almıyorum.191 boy 60 kiloydum.Zorla kilo aldım 83 kiloyum.Yağ oranımı sporla düşürmüştüm fakat askere gidip gelince tekrar arttı.Şu an yağ oranım yüzde 18.Benim sorum şu.Kesinlikle aldığım kiloları vermek istemiyorum aksine hacimlenmek istiyorum.Fakat aynı zamanda sixpack çıkarmak istiyorum.Oturunca hafif göbeğim çıkıyor fakat ayakta orası dümdüz.Aşırıbir göbek yok.Bu ikisini aynı anda yapmak için nasıl beslenmem lazım? Özellikle neyi hangi saatlerde yemem lazım? Çalışma olarak nasıl çalışayım diycem kardiyo yap diyeceksiniz ben kardiyo yapmaya başladım.Ağırlıkta çalışıyorum.Lütfen
    bana tavsiyelerinizi yazın bekliyorum

2. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    3
    Kas dokusu geliştirirken yağ yakmak sadece ve sadece 3 durumda mümkün olur. 1 yağ oranı yüksek olan ve yeni başlayanlarda . 2 spora ara verip tekrar başladığınızda. 3 ilaç kullanımında . ektomorf olduğundan da emin değilim endomorfik özellikleri taşıyan ektomorf da olabilirsin hem zayıf ve ince hem de yağ oranı daha yüksek ve insülin hassasiyeti düşük olabilir. Ancak dediğim gibi söylediklerine gre değerlendiriyorum. ektomorf ve antrenman ve beslenme konusunda gelince burada anlatmaktansa şuraya baksan daha ayrıntılı bilgi alabilirsin http://www.myfitclub.org/ektomorf-vucut-tipine-gore-beslenme-ve-antrenman/

3. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Link için teşekkür ederim fakat sorunuma yine cevap bulamadım.Diyorki burada diyet ve kardiyo diyor.Diyet yaparsam zaten kilo veririm.Şu an 5-6 öğün (ara öğünlerle birlikte) yiyorum yine kilo almıyorum,yine hacimlenemiyorum.Bu yazıyı uygulamak çok basitki.Diyet yapmasını bende biliyorum fakat hacimlenmekte istiyorum sorun burada.Eğer bu yazıdakileri uygularsam kilo veririm.Hemde çok kilo veririm.Zaten kilo almayan bir vücudum var...

4. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    3
    kardeşim kilo alman ya da vermen kalori tüketimine bağlıdır. eğer gerekli kalor tüketimini karşılamıyorsan kilo alamayacaksın . kaç öğün yediğin önemli değil kaç kalori tükettiğin önemli tabi bunların da hangi besin kaynaklardan geldiği de .

5. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ozaman önce hacimlenip sonra göbek eritme işlemine girsem doğru olurmu..tekrar teşekkür ederim..

6. Utachi09

Utachi09 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Evet örnegin ben 1 ayda 2 kg kas kütlesi ekleyip 0.8 kg yağ yaktım bu sabır ve kg başına 1.70-2 gr protein almana düzenli uyumana ve antremanı doğru yapmana bakar

Mehmetcankat bunu beğendi.
  7. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sabahları yanıma ılık limonlu su alıp kardiyoya çıkıyorum aç karnına. Gün içinde de ağırlık antrenmanımı yapıyorum. Kaliteli besinlerden başka bir şey yemiyorum. Antrenman sonrasında ise karbonhidratı çok çok az alıyorum gelişimim için. Bu şekilde yağ yakımı sırasında kas gelişimini gerçekleştirdim.
    Alternatif olarak kardiyoyu ağırlık antrenmanından sonrada yapabilirsin.

8. censsa

censsa Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgiler için teşekkür ederim.Sanırım önce hacimlenip sonra yağ yakmaya karar verdim.Zira önce yağ yakıp sonra hacimlenmeye kalkarsam yine hacimlendiğim esnada karnımda yağlanma olabilir.Tekrar yağ yakmaya çalışıcam ve emeklerim çöpe gitmiş olacak.O yüzden mantıklı olan önce hacimlenmek anladığım kadarıyla.Zaten göbeğimdeki yağ yoğun değil.Hani oturunca belli oluyor.Ayakta hiçbişey yok o kısımda.Göğüs,kol,omuz çalışarak o kısımları geliştirirsem daha da düzgün duracaktır karnım.O yüzden önce hacimlenmek çok daha mantıklı..

9. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba dostum ilk spor yapmaya başladığında ise normal ama 6 ay 1 yıl sonra ise diyete başladığında ki yaş kilo boy yağ oranın beslenmen kalori alımın diyetinde ki makrolar nasıldı antreman programın neydi ölçülerin nasıl ilerledi ?
    şimdiden teşekkür ederim

10. Utachi09

Utachi09 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Spor yapmaya çok önceden başladım ben yeni degilim ve düzen disiplin yani gögüslerimden şikayetçi oldugumdan dolayı hayatım spora odaklı oldu. Uyku ve benzeri en kücük şeylere bile dikkat ediyorum antremanlarım 2 bölge 1 gün olarak, ölçülerim arttı tabikide burdan nasıl anlatabilirim bilmiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2016 ---
    Hem kuru kas kütlesi ekleyip hemde yağ yakabilirsin tabi bu sana bağlı
    ki ne kadar kas kütlesi eklersen o kadar hızlı yağ yakarsın
    yediğin proteinli besinlerin az yağlı veya yağsız olmasına dikkat göster takıntı haline gelmesine gerek yok
    protein tozuda kullanırsan iso olanlarından kullan

Mehmetcankat bunu beğendi.
  11. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    kaloriyi nasıl ayarladınız %yağ ve % karb alışını eksik mi tam mı aldınız kaloriyi ? antreman programınızı hatırlıyor musunuz izole mi yoksa tüm vücut hareketleri miydi programınız?

12. Utachi09

Utachi09 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Programda izole hareketler var tüm vücut olarakta deadlift-squat diyim kaloriyi öyle hesaplamadım sabah 5 yumurta arada salam vs yulaf ezmesi öglen tavuk balık et vs ara ögün bişeyler atıştırırım şekersiz yağsız akşama doğruda balık yumurta et kırmızı et tarzı öyle hesap yapmadım ve karbonhidrat az aldım diyebilirim

Sayfayı Paylaş