Hem çalışıp hem sporla uğraşmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ruthlesoul tarafından 10 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ruthlesoul

ruthlesoul Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar hem çalışıp hem bu sporu yapan arkadaşlar varmı. İşten geldikten sonra acıkcası halim falan kalmıyo çok isteksizde olsa yapmaya çalışıyorum. Aynı konudan şikayetci arkadaşlar varmı.

2. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Acaba bu forumda ''sadece'' bu işle uğraşan kaç kişi var.

ruthlesoul bunu beğendi.
  3. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    açık konuşucam bu sporu yapan adam akıllı kişileri ya çoğu besyo okuyor yada üniversitede bölümü kolay kimse yanlış anlamasın örnek vermiycem bölüme genel olarak adam akıllı yapanlar bu şekilde ..yada liseye gidiyorlar

üniversitede benim gibi mimarlık veya zor bölüm okuyanlar ben son sınıftayım, final haftaları gidemiyor vize haftaları gidemiyor ben 1 ay gidip 2 hafta gidemiyorum el mahkum uyku bile uyumuyorum çizim yapmaktan ..düzensizim yani

iş hayatı olup evli olup 23 25 yaşının üstünde bu sporu adam akıllı yapan insanlarsa gerçekten İRADESİNE ,AZMİNE VE İSTEĞİNE SAYGI DUYULUCAK ÖNÜNDE EĞİLİNİCEK İNSANLAR (çünkü çok zor )18 yaşında arkadaşımız direk kesip atmış burdaki herkesin işi sadece bumu diye ama ileride belki sen bile meslegin yüzünden bırakabilirsin bu sporu

saygılar

(BİRDE BU KONUNUN YERİ KONU DIŞI BÖLÜMÜ OLMALI)

ruthlesoul bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : antreman:bodybuıldin&fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

5. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ben sabah 6 da ka lkıyorum işe gidiyorum 12 saat çalışıyorum akşam 8-9 gibi spora gidiyorum, her gidişimde bugun gitmesemmiki diyorum ama biliyorum ki bu düşünce bir tuzak şeytan dürtmesi :) o nedenle ayağınızı salona attığınız anda gerisi gelir, çalıştıktan sonra çok daha dinç olursunuz

2157, rockybalboa7, Ocensers ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ve amaan bugün gitmeyim dediniz mi o 1 gün peşinde diğer günleri getiriyor :) bi bakmışsınız 1 haftadır gitmiyorsunuz

7. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    olmaz lafına kesinlikle inanamıyorum ben okuyorum haftadada 5 gün ant kacırmadan gitmeye calısıyorum onun dısındaki bütün zamanlarımda calışıyorum(babamın yanında) öğünlerimi kacırmadan yemeye calısıyorum tabiki bu durum farklılık gosterebilir ben şuan hazırlık okuyurm ve rahat bi donemim mimarlık gibi zor bölümde olanları anlıyorum ve o tarz durumu olanları bunun dısında tutarak istedikten sonra her şey yapılabilir diyorum "Yeterki İsteyin" .

8. bilkent

bilkent Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Sabah 9 aksam 6 calisiyorum. Istanbul'un trafik sorununu eklerseniz daha da fazla vaktim gidiyor. Ancak motivasyon saglamak ve disiplinli olmak konusunda kararliyim.

15 ay once 193 boy ve 110kg idim. Cogu gobekte yag tabii. Diyet ve sporla 80e indim ve yavas yavas kaslanarak 85i zorladim. Motivasyonum eskisi gibi gobekli olmamak ve daha duzgun bir vucuda sahip olmak. Ozellikle eski fotograflarima bakinca spordan kacmayi dusunmem bile.

Eskiden sabah birbucuk saat once kalkip spor salonuna gidiyor ya da evde calisiyordum. Daha sonra eve iyi bir set aldim. Boylelikle zaman problemini rahatlattim. Smdilerde aksam yemek oncesi ya da yatmadan once 45 daika agirlik+25 dakika cardio icin firsat kolluyorum. Her hafta programima gore dort ila alti gun muhakkak calisiyorum.

Aynada begendigim bir vucuda bakmak vs eski halimle tekrar karsilasmak denince ilk secenek icin azmim kesinlikle yuksek.

Tesekkur ederim.

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle vg sporu çok disiplin isteyen zor bir spor etrafa hava atmak yada sadece kız tavlamak için yapanlar ve araştırmayı sevmeyenlerin ne kadar boş zamanı olsa bile bu sporu devam ettiremezler eğer gerçekten vg sporuna aşıksan tüm yoğunluğa rağmen sporada vakit ayırırsın olmadı evinde spor salonu oluşturursun artık internet diye bir şey var okur öğrenirsin vg video larını seyreder hareketlerin yapılışını öğrenirsin haftada zaten 3 gün spor yapmak bile işe yarar birde ciddi ölçü düşünenler yani hardcore bodybuilding yapmak isteyenlerin zaten işi olmalı öğrencinin,işsizin geleceği nokta bellidir sonuçta ailenin maddi durumu çok iyise o başka tabi.

Son düzenleme: 11 Şubat 2013
    2157 bunu beğendi.
  10. OvO

OvO Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    kayseri
    "araştırmayı sevmeyenlerin ne kadar boş zamanı olsa bile bu sporu devam ettiremezler"
    cok dogru soyledin bunu

rockybalboa7 bunu beğendi.
  11. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    ben spor salonuna yazılmadan önce evde çalışıyordum (bench press falan da mevcut..)
    spor salonuna yazıldığımdan beri sadece 2-3 gün yaw bugün gitmeyeyim dediğim oldu
    onda da 1-2 saat sonra suçluluk duyup evde yaptım antremanımı:) ucuz bir altyapı kurmak çok kaytaranlara belki alternatif olabilir...

ama ben antreman yapmayı seviyorum, şahsen işteyken bile eve gideyim de hemen salona gideyim diye hevesli oluyorum. eskiden böyle değildim. supplement kullanımı falan farkında olmadan bu yolda bizi acaip motive ediyor.

12. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    valla bende sabahları 6 bucukta evden cıkıp mecidiyeköy e okula gidiyorum son sınıfta oldugum için daha rahatım ama geçen yıl birde aksam 6 da ders bitiyordu mecidiyeköy beylikdüzü 50 km bide istanbulda oturanlar 6 dan sonra tem yada e5 hiç farketmez bilirler 2 saat 2.5 saat 3.45 dk kaldıgım bile oldu :) daha fazlası da oldu
    eve geliyorsun 8 yemek yiyorsun 8.30 yani 9 dan önce salondan olamıyordum dinlenmeden salona gidiyordum yani bu kadar istekli ben bile bi düzen tutturamadım inş. iş hayatına başlayınca daha düzenli olur diye ümit ediyorum yada kendimi kandırıyorum :)

13. hknyildirim

hknyildirim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    10
    Meslek:
    Direktör
    Yer:
    İstanbul - Beylikdüzü
    Durum şu ki, belki çok koşturmamdan belki de kronik yorgunluk gün sonunda dizlerimden aşağısı özellikle ayaklarım kopuyor gibi kimi zaman 2 farklı yakada 3 toplantıya koşuyorum. 1 yıldır spro yapmak için didiniyorum ancak hala başlayamadım. Eve varıp, koltuğa oturduğum anda tüm bedenim resmen sızlıyor. Ayağa dahi kalkmak istemiyorum.

Zar, zor dün telefonuma yüklediğim Adrian James ile bir antreman yaptım. Gün be gün en azından 6dk. bu antremanı sürdüreceğim. Ve en kısa zamanda da VG'ye başlamak istiyorum.
    Ancak o zamana kadar muhtemelen beni teşvik edecek bir spor arkadaşına ihtiyacım var.

14. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Çalışıp da evlendikten sonra artık en iyi seçenek evde bir köşeye gerekli aletleri almak oluyor. Evde yani elinizin altında olunca çok daha kolay oluyor, hele bir de partner ayarlayabilirseniz sizin gibi çalışan yani akşam geç saatlerde çalışabilecek o zaman çok daha disiplinli oluyor.

Ben tek çalışırken haftada 3 zor yapardım ama şimdi partnerle haftada 4 idman yapıyoruz genelde. Çalışanlar için en güzeli evde ve bir partnerle çalışmak yani.

Sayfayı Paylaş