Hedef 1 Ton ( 1000 KG )

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Paşa99 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Adamın iyiliği İçin Millet Sakatlanırsın Felan Diyor, Atar Yapıyor Neymiş Sakatlık Umurunda Değilmiş Sakatlanarak Öğrenecekmiş Sakatlığı Kolay Birşey Sanıyor Adam Neyse ALLAH Korusun İnşallah Sakatlanmazsın..

yusufincikli ve Jacques Reverdi bunu beğendi.
  2. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Çook teşekkür ederim kardeşimmm bu arada saklamicam konuyu açarken demiştim inş sen yorum yapmazsın die az çok görüyorum böle ne bilim böyle artist artst konuşmalar filn dikkatimi çekiyor ki ilk açılan konularına baktıgımda ise düzgün bir biçimde konuşuyordun ne oldu vucut yaptın karaktermi deişdi yok kullandığın hesabı kullanan birsimi deişdi ne oldu ?
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Eylül 2016 ---
    Saol kardeşim inş. sakatlanmam

3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    bu tip elestirilerden kacinalim lutfen. onun yerine formu duzeltecek onerilerimiz varsa onlari paylasmamiz daha yapici olur.
    burada yapilan miyofibril hipertrofi degil mi zaten? ben yanlis biliyorum herhalde.
    miyofibril hipertrofi, herkesin anlayacagi dilden konusursak... kaslarimizin icinde cok ince kas yapilari var (fiber). pump antremani yaptigimiz zaman (yani bicepslerim sisti diyoruz ya) bu fiberler zarar gorur. fakat agirligi ne kadar artirirsaniz, aktive olup zarar goren fiber miktari da o kadar cok artar. bu da, iyilesme surecinden sonra kasin o kadar hacim kazanmasi demek.

bunu neden soyluyorum. miyofibril hipertrofide, genel olarak, antreman esnasinda max agirligi kaldirmanizi saglayan hersey mubahtir. yani eklem kilitlemek... yani set aralarinda dinlenme suresini uzatmak (hatta bazen 15 dakikaya kadar bile dinlenebilirsiniz!)... tekrar suresini kisa tutmak ve patlayici formda yapmak... yani senin tabirinle miyofibril hipertrofi yapmak icin kitlemen lazim zaten. bunu daha once yine bu baslikta tartismistik.

ama leg press icin eklem kitlemeyi bilmiyorum. bir kere hareketin kendisi dogal degil. genel olarak butun profesyoneller leg presste kitlemeyi onermiyor. bilesik egzersizlerde kitleme yapiliyor.

forma gelecek olursak... pasa sakatlanmamak icin sunlara dikkat etmen lazim
    1 isinma turunda dedigim agirliklara ve tekrar sayilarina sadik kal. dedigim sekilde isinirken atiyorum 250 kg kaldirmaya gucun kalmiyorsa yada formun bozuluyorsa o zaman DELOAD yapmalisin. yani o agirligi kaldiracak kapasiten yok henuz. cok hizli gitme. leg press yaniltir.
    2 form stabil degil. asagiya iki tane link koydum. bakarsin. faydalanabilecegin seyler var.
    genel olarak sunlar duzeltilebilir
    = sol bacagin ice kapaniyor.
    = ayaklarinin acisi duz degil.
    = ayaklarinin acisi farkli. bu da bacaklarinda farkli kaslarin calismasina sebep olur. zamanla esitsizlik olusur.
    = kafa ve vucut hareket etmeyecek. boyundaki omurlari degistiriyorsun
    = dizler ayak parmaklarini gecmeyecek. ayak bileklerine ekstra yuk biniyor. ayaklarini daha yukari koyman lazim
    = bacaklarini biraz daha acman lazim. tekrari erken bitiriyorsun. range of motion azaliyor.
    = agirlik ayagin ortasi ve topuk ile kaldirilacak. on ayak veya parmaklar agirlik tasimayacak.

Son düzenleme: 5 Eylül 2016
    Dvrmchrky bunu beğendi.
  4. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Sizin attığınız her yorumu dikkate alıyorum diğer arkadaşların çoğu gibi boş yapmıyorsunuz ve gerçekten çok sağolun attıgınız her bir yorum gerçekten çok önemli ve başlığı takip eden arkadaşlarada iyi bilgiler veriyorsunuz sağolun :)

berkay7743 bunu beğendi.
  5. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    ben senin 1 tona ulaşabileceğine inanıyorum bacakların çok güçlü eve leg press makinası koyabilsem birde 1 ton ağırlık zemin katta olsam 400 kg 10 tekrar videosu yapardım hatta seninle aynı hedefte ilerlerdim bench takıntım olduğu gibi leg press takıntımda var benim

6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Arkadas biraz alingan dostum o yuzden hep guzel yorumlar yapalim yoksa tersliyor

7. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Mutlu edebilecek yorumlar yapabilirim rakam güzel falan diye ama değil yani ne diye sert yorum olabilir lakin bu onun faydasına. Ama neyse daha yorum atmayacağım gerek yok devam etsin böyle

8. Ignorius

Ignorius Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Arkadaş "akıl vermeyin tavsiye vermeyin" demiş. Neden başlık açtın o zaman. Burada bir sürü tecrübeli insan var, yardımcı olmaya çalılıyorlar ama nafile. Bu arada Ronnie Cokeman yanlış bilmiyorsam femur kemiği mafsalları aşınması yüzünden protez ameliyatı olmak zorunda kalmıştı. Başarılar kardeş...

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Akıl vermekle tavsiye vermek arasında ne kadarfark oldugunu biliyormusun kardeşim ?

Forum da senle iki üç keredir karşışılaşıyoruz ve pekte iyi kafalarımız uyuşmuyor arkadaşım zıt köşelere düşüyoruz ve yaptıgın yorumlar bu başlık altında gereksiz buluyorum bildiğim şeyleri sayıklayıp duruyorsunuz alınganlık yok eğerki alınacak olsam Berkay7743 isimli üyeyle konuştugumda zorluklarını anlattı bna ona alınıp küserdim alınganlık die bişey yok. :)
    Rakam güzel die bir şey çıktımı ağzımdan benim ? Zaten amacım rakamı güzel bir yere getirmek arkadaşım :)

berkay7743 bunu beğendi.
  10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    bir hedefte ben koyayım 3.5 dolu yılda 172.5 kg bastım bir ara 4.yıla doğru deca testo ile 182.5 kg ye kadar çıktım tekrardan powerlifting dönersem at dopingi vs. piyasada ne varsa kullanarak evde rackta 320 kg bench basmayı hedefliyorum bir yakınım 270 bastı bu şekilde dahada basardım ama sıkıldım demişti benim hedef ise 320 kg basmak

Paşa99 bunu beğendi.
  11. salimsemerci

salimsemerci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    17yaşnda 71kg a göre 200kg güzel bir rakam ama asla uçuk bir rakam değil.ben yanlş yapıyorsn hiç bir işe yaramaz diyen kişilere katılmıyorm çünkü yanlşta yapsan zorladğn bir kas grubu var .yanlş yapmanın tek sakıncası sakatlıktır yoksa kası hiç çalıştırmaz diyenler kumda oynasın sonçta bu ağırlklar kendiliğinden kalkmıyor
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Eylül 2016 ---
    sağlığını hiçe sayma

berkay7743 bunu beğendi.
  12. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    haklısın dostum :)
    peki ben 17 yaşında başladım yaşım 22 5 yılda 400 kg 10 tekrar leg press girdim bu rakam hakkında yorum yaparmısınız ?

13. salimsemerci

salimsemerci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    5yıl spora göre bence gayet iyi ama ben her zamn abartı spora karşym fitness ayrıdr bodybuildn başka bir boyuttr.mutantlaşma gerek yok:)ama 400kg gerçektn güzel rakam

berkay7743 bunu beğendi.
  14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    150 kg 6 tekrar doğal bench rekorum buna ne dersiniz hazır sizin gibi uzmanı bulmuşken sorayım:)

15. salimsemerci

salimsemerci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    güzel rakam.tekrarlar yüksek olsa tadından yenmezdi:)

berkay7743 bunu beğendi.
  16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    5 yılda ancak bu kadar çıkıyor:)

17. salimsemerci

salimsemerci Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    üniversitedeyken 70kg civarlarndaydm 100kg felandı en fazla yaptğm squat 8tekrardı sanrm.6aylk spor sonucu 100e çıkabilmiştim.150yi görmem için en az 1 sene aralksız beslenip 80kg olmam lazm heralde 150basmam için:D

berkay7743 bunu beğendi.
  18. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    benim dediğim bench hocam squat değil:D

19. salimsemerci

salimsemerci Üye

Beğenileri:
    14