Hedef 1 Ton ( 1000 KG )

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Paşa99 tarafından 14 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    dayanır hocam ya 400 kg 10 tekrar girdiğimde bile sorun yaşamadım :)

Paşa99 bunu beğendi.
  2. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Gittiği yere kadar gidmediği yerde dursun no problem :) Yarın 210 kg deneyeceğim başarılı olursam paylaşacağım gelecek hafta ise 230 deneyeceğim bunu ise vidioya alacağım şimdiden haber vereyim :)

3. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sabah ayak için ant. gittim hafif sersem gibiydim dha tam uyanamımış olabilirim kolayına uyandıktan sonra kendine gelen biri değilim. Leg press makinesi üstüne koydum 210 kilo bir heycanla kaldırdım gözlerim nerdeyse yerinden çıkıyordu :D O sersemliğim üstümden gidmiş gözlerim açılmıştı :D Evet 210 kilo ile 6 tekrar gördüm :) Neden video almadın die sorarsanız her ekleyeceğim 10 kilo için video almaya değmez artık gelecek cumartesi 230 deneyeceğim başarılıda olsam başarısızda olsam video yu burada paylaşacağım :)

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Pasa dikkatli ol. Isinmadan agir deneme. Eklemlerini isit. Dusuk agirlikla basla 2-3 tekrar yap. 20-20 veya 40-40 arttir. Rekor denemeden once kan dolasimi.hizlanmis olsun. Izole hareketler, bilesik.hareketlere gore daha tehlikeli.

10kg da olsa gelisim gelisimdir .videolarini bekliyoruz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mali67 bunu beğendi.
  5. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Sonunda güzel bir yorum geldi. Çok saol abi dediklerini dikkate alacağım :)

6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    olay kiloda değil, kaldıki 200 kg orta seviye bir sporcu için çok da değil. eklemleri kitlemede. yoksa coleman 800 kg 1 ton basıyor. ama bu arkadaş gibi diz kapaklarını tepe noktada kitlese ve o yük eklemlere binerse neler olacağını düşünün bence.

nacizane tavsiyen press hareketlerinin hepsinde. özellikle bacak gibi büyük kas gruplarında stresi eklemlere değil kaslara uygulayın. zira eklemler kaslar kadar dayanmaz. kolay gelsin.

7. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Canım benim ya ne kadar düşünüyorsun beni. Tamam gülüm dizlerimi kitlemem başka zaten önceden çekilmiş bir video lardı onlar gülüm hareketleri anladım canımın içi hatamı anladım şimdi öyle yapmıyorum gelecek cumartesi günü video atacağım gör ve uzatma yeter bıkkınlık geldi

8. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    sadece tavsiyede bulundum uslubunu bozmaya gerek yok. neden gocunduğunu anlamadım ama. istediğini yap kolay gelsin.

9. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    "şuan 2 tane video var blki bazılarınız izlemiştir. ikisindede ayaklarımı yukarı doğru kaldırırken kitlenmiştir onu farkettim ki sakatlanma riskim vardır bunu fark ettim." Başlığı açarken bu yazıyı yazdım kardeşim farkındamısın ? Tutturmuşsun gidiyorsun zaten anlamışım hatamı konuyu gereksiz bir yere sabtırıyorsun. saol sanada kolay gelsin

10. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    400 kg 10 tekrar girdiğimde bende tepe noktada kilitleme yaptım
    başından beride öyle yapıyorum
    eğer tekrar sayısı 8-10 tekrarsa sıkıntı olmaz ama bir yerde haklısınız tek tekrar ve 5 tekrar altı leg press yapıldığında
    tepe noktada kilitlerseniz büyük ihtimalle sakatlık olur
    paşa99 6-12 tekrar aralığını kullan en azından 6 tekrar altı diz kapaklarını sakatlayabilir

11. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Eklem kilitleme olayiyla ilgili bir guc antrenorunden bildigim.kadariyla olayi soyle. Mark rippetoe olabilir tam hatirlamiyorum.

Asil maksat kaslardaki gerilimin bosalmamasi. Pump teknigiyle calisilan hipertrofi antremanina aykiri bir durum yani.

Aslinda eklemlerin kilitlendigi pozisyon, vucudun max agirlik tasiyabilecegi pozisyondur.

Galiba asil sikinti novice dedigimiz acemi/caylak kisilerin yuksek agirliklarla calismaya hazir olmamasi, pozitiften eklemlerin kilitlenmesine gececegi o bir saniyelik anda agirligi kontrol edemeyerek kontrolsuz bir sekilde eklem kilitleyerek asiri zorlanma yaratmasi.

Teknigine uygun yapildigi taktirdr eklem kilitlemesi guvenli diye biliyorum ben. Ayrica guclenmek icin de gerekli bir durum.

berkay7743 bunu beğendi.
  12. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Zaten öyle yapıyorum abi :)
    Son noktayı koymuşsun reis :D

berkay7743 bunu beğendi.
  13. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 1 2 hafta önce Alman Hacim programını uygulamıştım bu program 6 hafta sürmüştü ben bu 6 hafta içinde sadece 1 kere ayak çalışdm ve geçen cumartesi 210 kg bastıgımda sanki sandım bacağım yerinden çıkıyor ve anladımki çok sık bacak ant yapmıyorum diye şuan haftada 2 kere yapıyorum ve gayette etkili :) bugun önce iyi bir koşu yaptım iyice ısındım biraz ayaklarım yoruldu ardından leg press geçtim ilk önce 200 sonra 220 sonrada dedik 240 ama bayağı yoruldum die 3 tekrar çıkarabildim ama eminimki başladıgımda kardiyo yaparak yormasaydım ayaklarımı 6 tekrar görebilirim hatta şunuda idda ediyorum tek tekrara dayalı konuşacak olsam tek tekrar 300 kg görebilirim ama yavaş yavaş :)

berkay7743 bunu beğendi.
  14. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bacak egzersizleri icin en iyi isinma bisiklettir, kosu degil. Kosu da bacaklarda ve dizlerde tam harekrt gerceklesmiyor (yani full range of motion). O yuzden bisikletle isin. Orta tempo 10dk yeterli. Ayrica bisiklet quadsslari daha iyi uyarir.

Amac kan akisinin hizlanmasi ve bacaklara yonlendirilmesi. Ve diz eklemlerinin isitilmasi yani lubrication.

O yuzden cok kosmana gerek yok.

Ondan sonra 50 kiloyla falan 20 tekrar yapacaksin. 100kg 10 tekrsr. 150 5 tekrar. 200 3 tekrar 230 1. 250 tek. Aralarda hafif dinlenerek. Amac sinir sistemini uyarmak.

Bu arada teknik pek stabil degil.

mali67 bunu beğendi.
  15. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumun için saol :) Hatta mümkünse her attığım video ile ilgili gerçekten bir yorum yaparsanız sevinirim :D Diğerleri gibi sakatlanın falandı filandı demeden güzel bilgi veriyorsunuz hem konuya girip bakanlarada faydalı oluyordur :) Dediğinizi uygulayacağım peki ya video hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

berkay7743 bunu beğendi.
  16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    15.ayımda 260 kg 1 tekrar basıyordum bence 300 kg 1 tekrarı 2.yılında basarsın giderek zorlaşacaktır 4 dolu sene sonunda 400 kg 10 tekrar çıkardım 530 kg yapıyor sende bu rakama gelince 600 kg ye kadar doğal zorla sonra sağlam kürlerle 1 tona ulaşırsın

17. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Kür için dha çok erken yaparmıyım yapmazmım bilmiyorum dha yaşım 17

18. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Form çok saçma ağırlık gereksiz ben tek ayak dizimi gögüsüme çekene kadar indirip tam form ile 220 240 kg ile yaptığımı biliyorum ama antremanda kullandığım ağırlık 200 kg ne gerek var sana 200 kg ya ?

Jacques Reverdi bunu beğendi.
  19. Paşa99

Paşa99 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    18
    Ne diyeceğimi bilemedim gerçekten dönüp dolaşıp aynı yorumlar geliyor teşekkür ederim yineden saol

20. S4V4S

S4V4S Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Dur sana farklı bir yorum yapayım eğer yapacağın hipertrofi miyofibril hipertrofi olmaz ise 1 ton basamazsın kas liflerin tip 1 ağırlıklı değil ise 1 ton basamazsın her kür yapan insan 1 ton basamaz her kür her insanda aynı tepkiyi vermez herkeste kür işe yaramaz steroidler kullanınca sihirli değnek değildir herkeste çalışmaz bu tip formla çalışarak max çıkarılmaz eğer bb yapıyor isen tüm olay sade bacak kitleme değil kitlemesen bile form yanlış ayak açısı yanlış gerilim boşalıyor öyle bir form ile hipertrofi olmaz.

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş