Hedef Ölçü Nasıl Belirlenmeli ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mustang9 tarafından 20 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mustang9

mustang9 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba,

Sitemizde okuduğum bir makalede kendimize vereceğimiz
    kısa vadeli hedefler şevk ve motivasyon açısından faydalı olacağı belirtilmiş.
    Bir sitede (ismini vermemizde bir sakınca olup olmadığını bilmediğim için veredim)ise ölçülerimizi ve ölçü aldığımız tarihi giriyoruz daha sonra hedef tarih ve hedef ölçü giriliyor.
    Örnek:

Body Stats: Forearms

Current Progress Start:33.0 cm (13.0") Change:0.0 cm (0.0") Current:33.0 cm (13.0") Percent Change:0.0 %

Goal Tracking StartCurrentGoalRemaining May 19, 2008May 19, 2008Jun 30, 200842 Days 33.0 cm (13.0")33.0 cm (13.0")36.0 cm (14.2")3.0 cm (1.2")
    You must gain 0.07 cm (0.03") per day to achieve your goal.
    You must gain 0.50 cm (0.20") per week to achieve your goal.
    You must gain 2.14 cm (0.84") per month to achieve your goal.​

Historical ValuesDateBody Stats: ForearmsChange% ChangeMay 19, 200833.0 cm (13.0")0.0 cm (0.0")0.0 %May 18, 200833.0 cm (13.0")​

Benim sorum ise hedef ölçü belirlenirmi eğer belirlenirse nasıl belirleriz büyümeyi hesaplayabilrimiyiz. Mutlaka vücut yapılarına göre değişiklik arz edecektir fakat bir standartı varmı ?

Saygılar,

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bu işlere hiç ama hiç girme, neden dersen, birincisi böyle milimetrik hesapları nasıl yapacan.
    Vücudun kendi içindeki orantısını düşünmen çok daha önemli.
    Zaten salt ölçü odaklı çalışmanın en en büyük yan getirisi o heyecanla bel ölçünün ucunu kaçırma riski, ben kaçırdım açıkcası, hala düzene sokmaya çalışıyorum.
    Hele acemilik dönemlerinde, 41-42-43 diye ibre yukarı giderken kolda, göğüste ben belimi kontrol almayı unutunca cidden çok sonra uyandım.
    O yüzden kullandığın kilolar üzerinde hedef koyman çok daha sağlıklı, hareketi bozmadan kilo arttırmayı hedefleyeceksin.
    Önemli bir vücutçu bunu diyordu, asla yiyerek ölçü alma gayretine girmedim, çok iyi beslendim ama kafayı kalorilere değil bastığım kilollara taktım.
    Bence sende bunu düstur edinirsen daha iyi sonuç alırsın.
    İlle ölçüyü de bir miktar baz olarak alacaksan, kolların atıyorum 35 santimse, 2.5 santim ölçü almak için yağlanmadan 4.5 kilo almak gerektiğini okumuştum.
    Neden böyle küsuratlı rakamlar dersen, Amerikan dergisinde okumuştum.
    1 inch ölçü için kolda, 10 pound kilo alımı gerekir diyordu, tabii bu fizik yapısına göre değilir, ve o 4.5 kiloyu aldığında bel ölçün değişmediyse, büyük ihtimalle kolların 2-3 santim büyümüş olacaktır ;)

mustang9 ve Karakul3s bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş