heavy duty ile ilgili.....

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hernan77 tarafından 14 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    heavy duty ile ilgili bilgis olanınız var mı? nasıl çalışılıyo kaç set yapılması gerek falan. mike mentezer'in çalışma şekliydi galiba.

2. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
  3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Genel olarak şu an uygulanan sistem heavy duty sistemi olduğunu zannediyordum ben

Yani bir antrenmanda bir bölgeyi maksimum yük ile yormak ve o bölgeyi en az 48 saat dinlendirmekle ilgili
    Arnold ve onun gibi eski body ciler günde en az 2-3 saat antrenman yaparlar ve fazla miktar prensibini savunurlar ve gelişimlerindeki en büyük faktör genetik ve steroidden geçiyor

Fakat söyleyim bu konuda pekte emin değilim

Keza 1980 mr olimpiyasının şaibeli şampiyonu olan Arnold o yarışmada 5. olan Mike Mentzer den daha hacimsiz bir vücudu olduğu bilinir ve mike bu yarışmaya ömrü boyunca lanet etmiştir bilirsiniz

Güzel bir konu yorumları bende merak ediyorum

4. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    <konudışı>
    Ne olmuş yani Mr. Olympia'yi da her yil Markus tan daha az kas kütlesine sahip biri kazanır :)
    </konudışı>

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yani heavy duty ile iyi kütle yapılır gibisinden

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    teşekkürler

arkadaşlar ,özelikle blitze, teşekkürler. bırkadığı adreste forum içerisinde daha önce bu konu ile ilgili olarak görüş alış verişinde bulunulduğunu gördüm ve hepsini okudum. programımı değiştirmeyi planlıyordum orada okuduklarım bana yol gösterici olacak. özellikle yeni programımda biraz daha ağır çalışmayı ve çalıştığım bölgeleri uzun süreli (4-5 gün) dinlendirmeyi planlıyordum ama diğer yandan da uzun zaman aralıkları kas gelişimimi olumsuz etkiler diye de korkuyordum. bi de bu sistemde bildiğim kadar mike mentezer steroid kullanmış, ben düşünmüyorum, ama beslenmeme biraz daha önem vermem gerekecek herhalde.....

Sayfayı Paylaş