hazırlık-hedef belirleyememek ve motivasyon kaybı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BURAGBA tarafından 18 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BURAGBA

BURAGBA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    2 senedir sözelden özellikle bu sene çok çalışmama rağmen istediğim sonucu alamadım ben daha üni gidemeden lisedeki arkadaşlarım lise sona geçcek gelecek sene bu baya canımı sıkıyor gerçi hiç görmüyorum onları karşılaşmıyoruz da can sıkıcı bir durum yine de sözelde hedefim reklamcılık-halklla ilişkiler-radyo tv sinema bu 3 bölümden birini tutturabilmekti çünkü sözelde iş olanağı yüksek 3 bölüm bu var diğerleri hep tarih edebiyat felan full öğretmenlik ve asla yapmak istemediğim bir meslek 4 sene lise tecrübesinden sonra düşman başına sonra atama felan derdi de var bir ton sorun

aslında tek istediğim bölüm besyoydu benim fakat epilepsi hastası olmamdan dolayı masa başı işlere mahkumum yorgunluk tarzı şeyler yasak baya yasak şey var dikkat etmem gereken şeyler bunlar hala mesela iş arıyorum bir yandan kendi ihtiyacımı karşılamak için fakat bu tarz iş kim bulmuş ben bulayım bir yandan çalışıp 1 yandan seneye hazırlanmak istiyorum

benim besyo dışında okumak istediğim severek okuyabileceğimi düşündüğüm 2 bölüm daha var bunların 2 side tm istiyor felsefe ve psikoloji felsefede iş imkanı yok anca öğretmenlik olabilir o da istemiyorum zaten psikoloji de aşırı yüksek puan istiyor ben matematikten çakmadığımı düşündüğüm için hiç girmedim tm den sınava hep sözelden denedim olmadı bir türlü bu sene matematik çalışıp tm ve sözel 2 si bir arada denemek istiyorum şansımı zaten çoğu dersler aynı birini yapınca diğerinide yapabiliyorsun tm de de edebiyat coğrafya öğrenmek şart sözelde de edebiyatı severek çalışan biriyim zaten fakat coğrafya çok kötü tarih de artık çok kısa bilgiler ayrıntı istiyen sorular çıkıyor geçen seneden kalan çıkardığım özetleri çalışırım hallederim diye düşünüyorum

Fakat yine de ne yazcağımı bilmiyorum bir hedef bulamadım kendime bana 4 yıllık uluslararası ticaret lojistik oku diyorlar bu sene tercihlere 2 yıllık lojistik yazmıştım iş imkanı iyimiş diye fakat hepside 60 puan yüksek puanımdan ilk tercihim tutmaz umarım diğerleri şans eseri tutarsa

yani tutarsa dediğim belki pek yazan olmamışsa tutabilir belki eğer tutarsa 2 yılı 4 yıla felan tamamlarım gidip de bir yandan bizimkiler ablamın akdeniz üni de dereceyle iktisat bölümünden mezun olup 2 yıldır boş kalmasından sonra 4 yıl okumamı kimse istemiyor mesleği olan 2 yıllık bir bölüm oku diyolar bende bir yandan 2 yıl istiyorum fakat çok kararsız kalıyorum myo üniden çok bağımsız yerlere kuruluyor bizim şehrin ünisi yeşilliklerle dolu on numara bir üni hatta geçen sene bizim üni

rektörü ünlü olmuştu twitterda star habere felan haber olmuşlardı dünyada top 10 a girmişti kar yağdığı sıralar tatil verip duruyordu besteler yapılmıştı adama fakat bu üninin 2 yıllık myo dağda bayırda otoyolda hep kötü yerlerde ben bir ara sürücü kursuna gitmiştim yan tarafta myo vardı tam da yol üstüne felan kurulmuş işlek bir cadde yol geçen hanı gibi araba sesinden ders dinlenmiyordu adamlar bir de bunu her yıl çekiyor o yüzden bir yandan myo okumakda istemiyorum fakat myo tarzı mezun olduktan sonra iş bulabileceğim bir bölüm de şart bana epilepsiden dolayı kafam çok karışık derdimi anlatamıyorum kimseye anlattıklarımda kafana takma yaparsın birşeyler diyor böyle cevap mı olur anasını satıyım

Sayfayı Paylaş