Hayvansal Proteinler Kas Kaybı YapıyorMUŞ.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gqn tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    DR.Ayşegül Çoruhlu'nun Alkali Diyet adlı kitabını aldım arkadaşlar, her sayfayı çevirişimde şaşırdım kaldım , en çok şaşırdığım , hayvansal proteinlerin , vücutta asitlendiğini ve bu asitleri atmak için kaslardan birşeyler çaldığını yazmasıydı..

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Düzeltme: Olmaz öyle şey.

Son düzenleme: 13 Ekim 2014
    egemennn ve Bekci bunu beğendi.
  3. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Kendisi hekim , mikrobiyolog.Çok büyük bir iddaa.. Demesi şu : Kırmızı ettek protein vücutta asitlenme yapar , buda kas kaybına yol açar.100 Gram kırmızı et yiyiorsan , yanında en az 300 gram yeşillik yiyeceksinki , etin asitlenmesini sağlasın. Kitapta bir çok ilginç bilgiler daha var.Büyük bir iddaa atmış ortaya.Umarım yanılıyordur.

4. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Canli yayina cikip butun diyetisyenlere Do you even lift diye sorasim geldi abi.

alvel ve mkaya bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Olsada minimum birseydir...o zaman niye gelisiyoruz? Bitkisel protein alimim sifira yakin cunku .Dediginiz yesillik olayi kas kaybi icin degil saglik acisindan gerekli vitaminleri vs almak icin zaten tuketilmeli...ortada bir suru et yiyip kas yapan denekler varken:) yersiz bir iddia..acaba etin yaninda yesillik yesek dahami cok kas insaa ederiz kafama takilmadi da degil:)

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Dr.Ayşegül Kasmı çalışmış denemişmi böyle birşey olsa inanın Türkiyeden önce Amerikada vs testler yapılırdı Vücut Geliştirme onlar için bir hayat felsefesi bizde yapanlar içinde böyledir muhakkak ama adamlar orda en ince detaya iniyorlar

7. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Makeleyi okudugumda sanki yaslanma evresini anlatiyor..konu sahibinden rica etsek makaleyi tam ve okunakli bir sekilde gosterebilirmi?

8. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    hayvanlarda karbonhidrat yok, proteini zararlı , yağı kolestrol
    ALLAH niye yaratmış acaba yada şunu sormak gerek niye bu kendini diyetisyen sanan mahlukatları yaratmış ?

telepati bunu beğendi.
  9. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bak işte bu önemli bir ayrıntı. hayvansal proteini yeşillik ile birlikte alın diyor. yani diyor ki, arabanız sadece benzin ile gitmez, arabanıza yağ, antifiriz de koyun diyor.

10. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Evet , kitapta başlık atmış açık açık diyorki : " Hayvansal proteinler kas kaybına yol açar" ama hemen altınada ilave etmiş , YEŞİLLİK YEMEZSENİZ kas kaybına yol açar diye.Çok faydalı bir bilgi bence.

11. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    11 aylik vg ciyim..her sabah 5tam yumurta yerim..eti yavan sevmedigim icin yagli yerim tavukta oyle gogus yemem...arti 4kutu protein tozu bitirdim..bugun kan testi sonuclarini aldim doktor bomba gibisin dedi..

12. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Kitap bana çok önemli bir şeyi öğretti , " ben sadece kırmızı et yiyorum ve sağlıklı besleniyorum" Evet son derece yanlış , kırmızı et fazla tüketime sağlığa zararlıymış , gut hastalığına sebep olabiliyormuş , hatta vücut fazla asidini dışarı atmak için kas içindeki glutamini alıyor , kas yıkımına sebep olabiliyorMUŞ. Bunu söyleyen bir hekim , doktor.Kulak arkası yapmamak lazım.Yeşilliğe önem vermeliyiz galiba.

13. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    biz eti yeşillikle yiyelim her ihtimale karşı ki işi garantiye almış olalım :)

onur04 bunu beğendi.
  14. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Bir diğer çok önemli bilgide , yeşilliği ÇİĞ yemek , buharda pişirmek haşlamak vs , sebzenin içindeki , asit düşmanı maddeleri yok ediyormuş.

İdrarınız koyu sarı , dışkınız çok ağır kokulu ise vücudunuzda yüksek miktarda asit depolandığı , vücut fazla asidi yağ dokusunda sakladığı için yağ yakmaya yanaşmadığınıda belirtmiş ayrıca.Yani işin özü , sebze tüketmemek , yağ yakımını yavaşlatıyormuş arkadaşlar.

FanDzeghi* ve GECMİSH bunu beğendi.
  15. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Bu gut hastaligi efsane..bunu tv de ozellikle dinledim..kanunu sultan suleymandan bahsederken profa sordular neden padisahlarin cogunda bu hastalik var cok et yemektenmi diye? Adam hayir dedi gut hastaligi genetik bir hastaliktir o yuzden padisah hastaligi diye bilinir..genetikte yoksa korkulucak bir sey yok...

16. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Evet etin yanına yeşillik yemek gerek ama yemiyorum sevmiyorum işte.Her pro vücutcunun öğünlerine bakarsanız et ögünlerinin yanında yeşillik mutlaka bulunur.Ispanak,brokoli,kuşkonmaz,yeşillikler vesaire.

gqn bunu beğendi.
  17. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Sanırım yeşilliğin önemini şimdiye kadar anlayamamışım , beslenme tarzımı tamamen değiştiricem galiba.

18. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Artik neye inanicagimiza sasirdik..bir kisimda yemekle yenen yesillik demiri emiyor diyor vucut demir eksikligi yasiyor diyor...buyrun buradan yakin:)

19. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    en iyisi bir gün yeşillik yiyip, bir gün yememek.. işi garantiye alalım.

20. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Brokoli tadı kötüde olsa faydası çok olan bir yeşillik , bi çok profesyonel sporcunun beslenme listesinde mutlaka var diye biliyorum.Bir bildikleri vardır illaki :) Brokoliyle dost olma zamanı.

Sayfayı Paylaş