HAYVANSAL PROTEİN

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve eneskaradag tarafından 30 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle hepinize merhaba. Az önce dışarıdan etsiz çiğ köfte siparişi verdim. Fakat ben besin değerleri konusunda araştıran biriyim. Çiğ köftenin protein miktarı 100 gramda 13 gr yazıyor. İnternetten biraz araştırma yaptım ve bu proteinin bitkisel protein olduğunu gördüm. Bitkisel protein ile Hayvansal protein arasında fark var mı? 60 kiloyum 1.5 gramdan günde 90 gram protein ihtiyacım var. Bu bitkisel protein de 90 gramın içerisine girer mi?

2. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Aralarındaki fark, bitkisel kana geç karışıyor. Yani ben öyle biliyorum ayrıca protein olduğuna göre 90 gramın içinede girer.

eneskaradag bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    aminoasit kalitesi ve sentez konusunda hayvansal protein kaynakları açık ara öndedir aslında bu basit birşey diyelim kıkırdak ağrılarınız var hayvanın kıkırdağını yerseniz bu kıkırdak dokularınıza iyi gelir. içindeki 2 aminosit(isimlerini unuttum çok merak ediyorsanız yazarım bakıp) boldur buda direkt eklem yerlerini onarır. yani denklem basit aslında. bitkilerin yapısı daha basit olduğundan aminosit kaliteleride ona göre anlatabildim mi?

4. RKO1907

RKO1907 Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Yani buda kana karışma hızları oluyor değil mi? Spor öncesi ve sonrası protein kullanılacaksa bu soy protein olmamalı diye düşünüyorum.

5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    forumu bikaç hafta oku bol bol.

wampirao ve requ. bunu beğendi.
  6. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    vucuduna her cesit protein girmeli. bitkisel protein kullanan sporcularda var. ama hayvansal protein daha kalitelidir.

benim deginmek istedigim baska bir konu var, oda cig kofte. disarda satilan fabrikasyon cig koftelerin icine kivam icin haslanmis patates veya kivam kazandirici bazi maddeler konuyormus. bende eskiden cok tuketirdim ama bunlari duyduktan sonra cekiniyorum. bilgisi olan paylasirsa sevinirim.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Anladım. Yani sanırım. :) Ama bugün spor yapmıyorum yani kana çabuk karışsın,spordan önce veya spordan sonra gibi bir derdim yok. Bugün dinlenme günümdeyim.:cool: Yani anladığım kadarıyla bu bitkisel protein de 90 gramın içinde sayılır?
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2014 ---
    Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
    Yiyecek,içecek ve besin değerleri konusunda oldukça araştıran birisiyim.Bende sizin gibi bu konuyu merak ettim.Bu konuyla ilgili bir araştırma forumu yapıp bilgilendirmeye çalışırım.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    maliyetli her üründe hile olablir ee kırmızı etle yapılan bir yemek için hile yapan vardır elbet.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2014 ---
    soya östrojen içeriği bol hele gdo suyla oynanmış olan soyada bol bu yüzden tavsiye etmiyorum. bu konuda forumda bolca malzeme var biraz karıştırın.

9. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    90 gr hayvansal al gerisini boşver sen :D genelde bitkiseller sayılmıyor.

10. eneskaradag

eneskaradag Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    En iyisi protein tozu almak olacak sanırım :)

Sayfayı Paylaş