Hayvansal ürünlerde BCAA miktarı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fbirfn tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38

Öncelikle merhabalar bir konuya değinmek istiyorum.
    İnternette heryerde BCAA şart diyorlar evet doğru şart ama bunu okuyan kişi direk supplementlere yöneliyor tavukta yumurtadaki bcaa oranlarını bilmiyor. Paranızı çöpe atmayın özellikle benim gibi öğrenciler o paraya ceviz alın kırmızı et, ton balığı, somon balığı alın doğal besinler herzaman supplementlerden iyidir.

Örneğin tavuk göğsü 6oz(170 gr)'da 6.6 gr bcaa var 1 ölçek bcaa supplementinden daha fazla. Antremandan sonra bcaa alın diyorlar evet mutlaka alın 220 gr tavuk balık et yiyin yaklaşık 2 ölçek bcaa ya eşit bcaa alacaksınız ve yanında diğer başlıca aminoasitler.

Yanlışım varsa düzeltmenizi rica ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mali67 bunu beğendi.
  2. Ozyah

Ozyah Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Harika Bir Konu Arayıp Merak Edip Bulamadığım Bir Noktaya Değinmişssin Teşekkürler Ama Kaynak Nere Güvenilirmi Çünkü 170 Gr Tavuk Göğsünün 170 Gr Yağsız Sığır Etinden Daha Çok BCAA İçerdiğini Gösteriyor Liste Yanlış Çevirmediysem

3. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kaynak bodybuilding.com :)
    Belki sığır etinde diğer temel amino profili daha zengindir.

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    şahsen ilaç kullanmadan çalışan ve çok yüksek kilolarda olmayan kişiler için bol bol kırmızı et ve yumurta tüketilebiliyorsa gerçekten protein tozuna, bcaa ya gerek olduğunu düşünmüyorum. Kırmızı et en güçlü gıda, en güçlü supplement.

Kırmızı et varsa, gerisi boş. Yanına kreatin yeter. Düzenli tüketenler kırmızı etin farkını görürler zaten.

Tavuklar isterse bcaa tozuyla yıkanmış olsun fark etmez, leş gibi gıdalar, arada bir östrojen dengelemek isteyen tüketebilir :)

5. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kırmızı et en iyisidir ancak öğrenciyim tavuğa zor para buluyorum. 1 kilo yağsız kemiksiz kırmızı et 3 kilo tavuk göğüsüne eşit para olarak

6. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kırmızı et en iyisidir ancak öğrenciyim tavuğa zor para buluyorum. 1 kilo yağsız kemiksiz kırmızı et 3 kilo tavuk göğüsüne eşit para olarak

7. 123Tıp

123Tıp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cok guzel bi konuya deginmissin tebrikler aslinda herkes yiyeceklerde ne kadar protein olduğuna dikkat ederken bcaa miktari hep gozardi ediliyor
    Listeye bakarak gercekten de bcaa yi ek olarak almaya gerek olmadigi gözüküyor
    Ki bcaa yi supplement olarak almak yerine faydali besinlerle almayi secersek sadece a.a almak yerine baska bircok faydali maddeyi de almis oluyoruz asıl sağlıklı yasamak boyle olur

Sayfayı Paylaş