1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Hayatımdaki En Önemli Adımdı Zayıflamak.. Yardımınız Lazım Vücudumla İlgili

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve alaska06 tarafından 13 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhaba. Forumu yaklaşık 2 aydır takıp ediyorum evde 2 adet dumbel programı ile tanıştım ve kazdıkça bana faydalı çok şey gördüm bu sitede.Ama nedense yeni üye oldum ve sizlere danışmak istedim , bu fasılları geçmek ve sadete gelmek istiyorum:)
    21 yaşındayım ve 1.80 boyundayım. Ben geçen seneye kadar 113 kilo bir insandım ve hiç farkında değildim durumun , artık tak etti ve biraz çaba göstererek 10 - 12 gibi bir kilo verdim yaklaşık 2-3 ay içerisinde ve öyle bıraktım. Herhangi bi sporda yapmadım sadece yiyecekten kıstım ve 100 kilo olarak noktayı koydum.

Bu sene içerisinde (şubat başı) azimli ve kararlı olarak tekrar başladım 100 kiloydum şubatta başladığımda ve şu an 74 kiloya kadar indim yani toplamda 40 kadar kilo verdim. Bu yıl şubatta 100 kılodan başladığım zayıflama hıkayesinde Her gün 30-40 dk tempolu yürüyüş yaptım ve hala devam ediyorum her gün yürüyüşe. İlk Başta Yaklaşık 2-3 hafta yürüyüş yaparak zayıfladım ve tabi diyetle sonra ise şubatın sonuna doğru bu lınkteki hareketleri yapmaya başladım ( https://www.youtube.com/watch?v=BfXkuRGwEJU ) şu an ağustos ve hala devam ediyorum bu hareketleri yapmaya. Üniversite durumunun belli olmasını bekliyorum eylülde spor salonuna başlıcağım kesin olarak. Ama Şu an vücudumun durumunu sizlere danışmak istedim sarkma var gibi düşünüyorum. Yani 2012 şubat sonundan beri zayıflarken kardiyo(30-40dk yürüyüs tempolu) , şınav , forumdaki 2 adet dumbel ıle evde hareket ve https://www.youtube.com/watch?v=BfXkuRGwEJU (2 günde bir yapıyorum hareketleri)bu linkteli mekik hareketlerini uygulayarak bu hale kadar geldim ve hepsıne son hız devam ediyorum. Sizce durum nedir bu göbek gidermi çokmu sarkmış yoksa sandığım kadar kötü değilmi durum ? Şimdiden yardımlar için teşekkür ederim. Unutuyodum az kalsın beslenmemede dikkat ediyorum abur cuburdan 5-6 aydır uzak duruyorum cola vb. içecekler tüketmiyorum günde 2 bardak süt , yoğurt her gün tavuk gögsü öğle yemeğinde , kahvaltıda yumurta peynir ekmek(belirtilen ölçüde) yada yulaf ezmesini sütle yiyorum vb. dikkatte ediyorum yediklerime
    Okuyupda yorum yazacaklar yardım edecekler için çok teşekkür ederim şimdiden :)

2 Adet Resim Çekebildim Yeterli Olabilir Umarım

Ekli Dosyalar:

2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle hayatında zorlu fakat sağlıklı bir yolu tercih ettiğin için tebrik ederim seni. 74 kiloya düştüm demişsin gerçekten tebrikler. Fakat vücudun yağlı gözüküyor şuan. Bel çevresi ve göğüsler.(Yanlışsam özür dilerim, uyarınız sevgili forum sakinleri) Forumda çokça yağ yakımı hakkında makale var. Okumanı tavsiye ederim. Yani 100kilodan 70e inip yağ ile beraber kas kaybına uğrayan ve ''Zayıf'' kalan bazı kişiler gördük burada. Onun için. Ama zaten genelde yürüyüş ve karın çalıştım demişsin. Normal diye düşünüyorum

Son düzenleme: 13 Ağustos 2012
  3. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    RaPPeRuA İlginiz için teşekkür ediyorum evde yaptığım için herşeyi eksiklerim çok , acaba sarkmamı var yoksa yağ mı ? Onu merak ediyorum o yüzden fotoğraf ekledim zaten bende yağ olduğunu düşünüyorum ve kardiyo + mekik vs. devam ediyorum ve makaleleri araştırıcam şimdi yağ yakımı ile ilgili başka görüşlerde önemli benim için neler yapmalıyım ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Gayet iyi kilo vermişsiniz. O göbek giider gitmesine fakat göğsüte jinekomasti olabilir. Müsait bir zamanda doktora görünmenizi tavsiye ediyorum. Hastalığıda araştırın

6. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    jinekomasti hastalığından haberim var biliyorum fakat ben sporla gidiceğini düşünüyorum çünkü göğüslerim o kadar sarkıktıki ve büyüktü şimdi bu hale kadar gelmesi bi mucize gibi ve küçülmeye devam ediyor yaptığım hareketlerden dolayı , bi salona gitmeye başlayınca daha yoğun çalışmayla gçiceğini düşünüyorum.

7. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    jinekomasti'nin tek çaresi ameliyat diye biliyorum...zaten meme uçların çok büyümüş bence kesinlikle bir doktara görünsen iyi olur...o etrafa yayılmış olan meme kısmının bölgeside bu ameliyatla azaltılıyor...Kısacası vücuduna en uygun şekilde yapıyorlar :) Sen body çalış biraz vücudun forma girdikten sonra gene devam ederse kesinlikle ameliyat olmanı tavsiye ederimde doktor daha iyi bilir :)

8. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Jinekomasti adı ustunde hastalık ben aşırı kilo yüzünden bu hale geldim ve bodyde başlıyarak minimum düzeye indiriceğime inanıyorum bu kadar küçüldüyse fazlasıda olacaktır azimliyim inanıyorum. Ameliyat kolaya kaçma gibi geliyor bence ben en azından 1 sene düzenli body yapıcam baktım düzelme yok dediğiniz gibi bi ihtimal ameliyat...

Sadece ğöğüs değil karın ve bel çevresi ne durumda sarkma varmı neler önerirsiniz nasıl bi yol izlemeliyim sorularıma cevap bulamadım resimde koydum umarım bu konuda birileri yardımcı olucaktır. Biraz hayal kırıklığına uğradım açıkcası :(

9. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    birde araştırdım ama bulamıyorum yan belimi nasıl çalıştırabilirim ordaki yağları iyice eritmek için linkteki mekik hareketlerine ek olarak o yan beli nasıl çalıştırabilriim ?

10. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl

Kollarındaki sarkmaları ve vücudundaki sarkmaları body ile düzeltirsin ama jinokomastiyi zannetmiyorum ama sen 1sene yap 1sene sonunda düzgün olursa bize ne çalıştığını ve ne kadar bir sürede düzeldiğini söylersin eyer düzelmessede başkalarının böyle bir sorunu olunca bizde direk ameliyat öneririz...

Bence kendine bir program yap ama programda tüm vücudu çalıştıracak şekilde ayarla buradaki abilerimiz yardımcı olurlar zaten salona gidiyorsan orada profesyoneller vardır onlara söyle sana tüm vücudu çalıştıracak şekilde bir program yapsınlar.Sarkmalar 1sene düzenli yaparsan çok rahat geçicektir...

11. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Çok Teşekkür Ederim sarkmalar aşırı değil dimi yanlış anlamadım verdiğim kiloya göre iyi idare etmişmi :)) ben zaten tüm vücudumu çalıştırıyorum programım var ama basit kalıyor dumbellerimde 5 kg olduğu için artk kollarıma hafif geliyo zaten 1 ay sonra üniversiteler açılınca spora başlıcam profosyonel destek alıcam ama genede 1 aylık süre içinde evde neler yapabılırım onu öğrenmek istedim.

Yağ oranım ne durumda resimden yola çıkarsak kardiyoya iyice yüklenmem lazımmı yoksa günde 30 dk kadar bi tempolu yürüyüş + mekikler yeterli olurmu salona başlayana kadar?

12. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Tabikide değil :D o kilodan düşüp bu hale gelmissin :D
    Bence vücudun çok yağlı değil...Kolun çok belli olmuyor ama sen sarkma var diyorsan kollarımda triceps kası için hereketler kesinlikle yapmalısın bu kas nasıl çalıştırırım dersen:

Kick Backs

[YOUTUBE]EJzCVgtnRSk[/YOUTUBE]

Hindu Push Up

[YOUTUBE]DuHnnh3nDJU[/YOUTUBE]

Dumbbells triceps extensions

[YOUTUBE]wDWk-UFmIRY[/YOUTUBE]

Dips with 2 benches

[YOUTUBE]vz8snmK38tM[/YOUTUBE]

BU HEREKETLER KOL ARKASINDAKİ SARKMALARI DÜZELTİR TABİ VAR DİYORSAN YAP BEN RESİMDE BİŞEY GÖREMEDİM AMA...

13. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Kollarımıda çok toparladım sadece güçlenmesi ve hacim kazanması lazım ama bu hareketlerı arıyordum valla süper çok mutlu ettin beni :D sende olmasan moralım bozulmustu kımse yardım etmedi bu programın gogus ve karın ıcın olanını yapıyorum aylardır bunu bulamamıstım eline sağlık :)

14. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Çok teşekkür ederim bu konuşma bile yardım etme hevesimi arttırıyor :) Herkez sürekli burada olamıyor 1 saat içerisinde bu forumda 150e yakın konu açılıyor :D her birini okumak uzun iş :) Herkesinde vakti olmuyor.Zamanla cevap yazarlar merak etme...

Ayıca yan bel dediğin kısım burasımı?

Son düzenleme: 13 Ağustos 2012
  15. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Evet tam orası onun için araştırdım ama pek hareket bulamadım onun içinde ayrı bi program yapmam lazım sanırım

16. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl

[YOUTUBE]9Ow5R4bjulI[/YOUTUBE]

En uygun hereket bu...Birde yan yatıp bacakları larını kapatıp açıp onları eritirsin.Birde iki eline dambıl alıp dik bir şekilde durup belden hereketi alarak kendini sağa doğru hafif yaslanıp, kaldırıp sola doğru hefif yaslanın bunun yaparkende karnınızı sıkarak yapın...

alaska06 bunu beğendi.
  17. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hareketi yapıyorum 2 günde bir 10 dklık bı program zaten karın kaslarımı bunlarla çalıştırıyorum dik durarak dumbelleri aşağı ındırmeyide yapıyorum yan yatıp bacakları kaldırarak onuda eklerım programa gayet güzel olur :)

Sayfayı Paylaş