Hayatım öğünlerim çevresinde dönüyor ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir tespit, bende geçen kendi kendime serbest çağrışımlar ve geçmişe dair sistematik bir bakışla uzun bir iç hesaplaşma şeklinde bir yazı yazdım.
    Uzaktan insanın kendi kendine bakması, geçmişine dönüp kendi kendine sorular sorarak samimi cevaplar araması gerçekten birçok şeyi netleştiriyor.
    Bende vücut geliştirme sayesinde kabuğumdan çıkıp, kısa sürede büyük geri kazanımlar yaşadım ilk başladığım dönemde.
    Daha sonra bu kazanımları hayatımdaki eksikleri telafi öğesi haline getirerek, bir çeşit güvenlikli alan olarak görüp hayatımdaki tüm beklentilerimi spor üzerinden kazanmaya odaklandım.
    Sanki akademik başarı mümkün değildi, ama spor hep yanımda olmuş hayatımı değiştirmişti, bu yüzden bir köpeğin kemiğe asıldığı gibi bende sporlara asıldım.
    Ancak vücut geliştirmede, azalan kazanım prensibi çok belirgin, yani sizi kendisine bağlayan, kısa sürede çok büyük sosyal ve fiziksel değişimler yaşama durumu kısa süreli oluyor.
    Ancak seninde dediğin gibi, insan kafasındaki setleri bu spor aracılığıyla aşabileceği sanısına kapılınca görmez oluyor spora verdiği ile aldığı arasındaki orantısızlığı.

Vücut geliştirme ve her türlü spor çok güzel, ama birşeylerin ikamesi olarak görülmemeli.
    Tabii kendimi de yanlış anlatmış olmayım, üniversite eğitimi almama, sürekli çalışmama, sosyal bir insan olmama engel olmadı, ama sanıyorum kafamda vücut geliştirmeyi uzun yıllar aslında sahip olmadığı bir güç olarak gördüm.
    Başarı umudum ve başarılarımın destekçisi olarak gördüm.
    Sebebi komplekslerim ve iç dönüklüğümden büyük oranda bu spor sayesinde kurtulup büyüsüne kapılmam oldu, ancak daha fazla emek vermek daha fazla getiri sağlamıyor ya da bu sporu geri plana itmek tılsımın bozulacağı anlamına gelmiyor.

Aslında aneximandros'un dediği daha da irdelenebilir, çok güzel bir tespit demeden alamayacağım kendimi bir kere daha...

aneximandros ve D.Wolf bunu beğendi.
  2. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    "protein bar" i al yanında götür.güzel ortaminda protein lazım hücrelere ama gönderemiyorum diye için içini yemez ;) thums:

Sayfayı Paylaş