Hayatım öğünlerim çevresinde dönüyor ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu yıl vücut geliştirmenin bilincine vardım.Öğün saatlerim belli mümkün olduğunca uymaya çalışırım çoğunluklada uyarım.Fakat şunu fark ettim artık sosyal hayatımın önüne geçmeye başladı ya da her şeyimi öğünlerime göre ayarlıyorum.
    Arkadaşımla mı buluşcam 2 tane film var alternatif, birinin saati 1 saati 1 saat erken yemek saatimden.Örneğin film 11.30 da, kahvaltı 8 edildi. Saat 11 de yiyemem. 11.30 da girdim sinemaya çıkmam 14.00 oldu yemeğim 14.30 da yedim. arada 6 buçuk saat çok fazla oluyor öğün arası . Bende diğer filmi seçiyorum istediğim diğeri olmasına rağmen.
    Ya da dışarıda 1 öğün yemek yedim. Dışarıda aşırıya kaçılabiliyor. İhtiyacımın üstünde karbonhidrat ve yağ alabiliyorum. Birde tabii ekonomik boyutu var 1 gün içinde 2 kere dışarıda yemek yemenin. Bende bunları göz önüne alıp 2 saat daha duracaksam arkadaşlarımla erken çıkıyorum eve dönüyorum yemek için.
    Bir ara anlamadığım bir şekilde çok yiyordum ancak hemen yakıp 2 buçuk-3 saat içerisinde bayağı acıkıyordum.Antremana 1.45 ti bana göre yemekten sonra başlama süresi.Neyse arkadaşımla bilardo oynuyoruz. Özür diledim son oyunu yarıda kestik ben ayrıldım. Kafasına takmasada spor işi yüzünden gittiğimi biliyor ve eminim gücenmiştir.
    Arkadaşlarım öğlen pizza yiyelim diyorlar öğleden sonra iki dersim var. Sonra antreman a gideceğim. Pizza yiyelim diyorlar ben yiyemediğim için malum protein alamayacağım yiyemiyorum onlarda gitmiyorlar benim uyumsuzluğum yüzünden.Biraz içerliyorlar da aslında.
    Tamam bu sene çok aşırı bir biçimde hacim almasamda çok yol kat ettim düzenli antreman ve öğün saatlerine uyarak.Fakat dediğim gibi insanlar takıntılı ve uyumsuz olduğumu düşümeye başladı. Bu spora bayılıyorum ama hayatımı çok etkiliyor. Sporumu nereye gitsem yanımda taşımak zorundayım.Beslenme olsun her şekilde .Yapmadığım zamanda stress oluyorum bir tarafım eksik kalıyor gibi geliyor.Sanki tuvalet ihtiyacımı karşılamak istermişim gibi.O an gideremezsem acı verir ya onun gibi.
    Pazartesi definasyona girdim. Harika bir diyet yapıyorum.Perşembe günü konser vardı arkadaşım çağırdı.Biliyorum gidersem mecbur içeceğim.Neyse çerez yemeden 2 birayla atlattım ama çok zor geçti boğazımdan .Bir o kadar da eğlendim o gün çünkü biraz tek düzeydi hayat spor düzeni malesef beni robot gibi yaptı . O gün o kadar da eğlendim.
    Biraz uzun oldu eğer kafanızı ütülediysem özür dilerim.Fakat yaşadıklarım ve hissettiklerim bu şekilde.Eğer becerebilirsem biraz daha serbest olmaya çalışacağım bundan sonra . Sizde hayatınızdan örnekler ya da hislerinizi yazarsanız sevinirim eğer spor sizi bu şekilde etkiliyorsa.Bu başlığı her zaman ki saatimde kendime yemek yaptıktan sonra eve gelen babamın akşam dışarıya yemeğe çıkıyoruz demesinden sonra ve benim definasyonda olduğum için ve de yemeğim hazır olduğu için dışarı ailemle çıkmayıp evde oturduğum için babamın yediği tavuğun saatine göre hayatını düzenleyen başka bir insan var mıdır demesi üzerine açtım.Çıkmadığıma da pişma oldum tabi. Ailemle geçireceğim güzel bir kaç saat yerine evde oturudğum için.

Konz, dexterrr, born2win ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    seni anlıyorum kesinlikle. bu beslenme düzenine uymak gerçekten zor.. ben de biraz serbest bırakayım artık dedim bir ay boyunca o serbestlik fazla kaçmış olmalı ki zayıfladım malesef. hacim kazanmaya çalıştığımı da belirteyim..

3. evroka

evroka Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Coleman Trebor eet ya benzer şekilde yemek yemeye resmen gayret etme çabası bende de var. Sizi bilmem ama ben her 2,2-5 bilemedin 3 saatte bir yeme yiyorum. Bunun genelde 20-25 gramlık protein ve bi o kadar hatta daha da fazla miktarda karbonhidratı içermezine özen gösteriom. Sabah erken (8-8,5) kalkabilirsem antemandan önce sadc karbonhitrat sonrasında aynen devam (pro + karb ) olrak devam ediom. Toplamda 5 öğünü bulmaya çalışıom. Bağırsaklarım düzeni bile değişti. Ha bide bol su içme çabası cabası... Sosyal hayatımı yemeklerime ve öğünlerime ayarlama mecburiyetini ben de yaşamaktayım... Napalım başa gelen çekilir... Dün gece mesela aklıma koyduğum ama vücuduma yidiremeyeceğimi sandığım bi ağırlığın altına girdim ve başardım. İlk haretimdi bu, bana öyle moral olduki plato çizmekten kurtuldum ve dünden beri accayip moralliyim öğün sebepli kısmi asosyallik olayını unuttum bile. Öğünlerin sıkıcı kıskacında nefes almanın yolu sporda başarı sanırım....

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Coleman Trebor kesinlikle yalnız değilsin, bende bu ikilemi yaşadığım dönemleri çok çok net hatırlıyorum.
    Özellile 18-20 yaşlarımda çok özenli, ideal şekilde beslenmeye çalışırken çok sevdiğim sinemayı bile yeme içmeme göre ayarlıyordum.
    Hatta çok hoşlandığım bir kızla sinemaya gitmiştim, el ele tutuşuyoruz, yakında öpeceğim, ben dedim mandalina yiyeyim, gözlerimin içine baktı, Emreeeee, boşveremez misin mandalinayı bu seferlik dedi, bende boşverdim :D (iyi ki boşvermişim!)
    İnsanın kararlı olması, programlı olması, bu programa irade gücü ve kararlılıkla uyması çok güzel, insanın özsaygısını arttıran ve aslında toplumda farklı bir yer edinmesini sağlayan özellikler.
    Ancak hayatı ciddi olarak kısıtlayıcı noktaya geldiklerinde bence durup düşünmek lazım.
    Ben artık yaşım gereği o derece dikkat edemiyorum 2.5-3 saatte bir protein almaya.
    Hala özen gösteriyorum, uzun süre aç kalınca ilk olarak protenimi sağlama almaya, eğer 5-6 saat içerisinde 2 kere beslenme şansım varsa, öğünlerimi bölmeye, ama artık öğün odaklı yaşamıyorum.
    Şurası kesin, katabolik olmak sanıldığı kadar kolay değil.
    Dostlarınızla çıktığınızda, çantanıza bir kutu süt atıp, az yağlı bir tost yediğinizde hatırı sayılır bir protein alabilirsiniz.

Demek istediğim, ya hep ya hiç dememek lazım.

Alkol hiç sevmediğim için, sadece şarap içerim, onu da olmadığında hiç aramam, dışarı çıkanca vişne-soda içerim, birçok sporcununda böyle yaptığını gördüm.
    İlle biraz kafamı dağıtmak istersem, viski-kola çok etkili ama pahalı!

Tekrar beslenme odaklı yaşamın zorluklarına dönecek olursak, bence deymez, yani 3 saatte bir yememek sanıldığı kadar büyük bir kayıp değil, ve dediğim gibi ya hep ya hiç yerine, minimum yağ ile, masraf ile ve irade ile protein almak, metabolizmayı canlı tutmak mümkün, yeter ki isteyelim.
    Eve tıkılmak yerine yağsız yoğurt yemek, yanında yağsız kraker yemek bir çözüm.

Protein miti daha önce konuştuk, büyük bir oranda pazarlama stratejisi, kilo başına 2.2-2.5 protein ama kimin için?
    70-100 kg. bench press yapan Hasan için mi? 200 kilo altına giren adam için mi?
    Çünkü Weider'ın dergilerinde yapılan araştırlamalarda belirtilen rakamlar sporcular üzerinde yapılıyor, eminim en ağır çalışan adamların ihtiyacı 2.2-2.5 gram protein, o zaman bizler 1.5-.1.8 alsak anabolizmamız durmaz.

Ana öğünlerde temiz beslenmek, protein alımına dikkat etmek, fast food'u minimuma indirmek, protein alacam diye aşırı yağlanmamak bence sinemaya gitmemize, arkadaşlarımızla program yapmamıza engel değil (daha ötesi, 2-3 saatte bir beslenme ise bence %5 fayda için yaşamın %30'unu kaçırmaya denk geliyor, yani kesinlikle deymez!!!!)

Bu güzel konu için ayrıca teşekkür ederim.

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Benimde bu tarz beslendiğim zamanlarım oldu ama zamanla hata yaptığımın farkına vardım .Bana gre bu işte istikrar en önemli faktör. Şahsen bu şekilde bir yaşam istemiyorum ben o yüzden yılda en fazla 1.5- 2 ay bu tarz bir beslenmeye giriyorum . Yanlız bu 2 ayda hiç bir sosyal aktivitem vs olmuyor. sadece spor ve iş.

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    "Ben bu sporu ne için yapıyorum?" diye sorması lazım öncelikle insanın kendisine.
    Ego tatmini, insanların beğenisini kazanmak vs vs...
    Ama bence en önemlisi kişi kendini iyi hissetsin diye yapar bu sporu.

Bende bi aralar senin gibiydim, hatta daha da beterdim. Öğün atladığım zaman kendimden soğuyordum, acayip bir suçluluk duygusu hissediyordum kendime karşı.

Zamanla insan sıkılıyor, en azından benim için böyle oldu.
    Yaklaşık 5 aydan beri idman yap(a)mıyorum, içime o kadar dert değil açıkcası, gerçi idman yapmamamın sebebi ÖSS.

Sadece günde 1 saat idman olarak vaktimi çalmıyor. Beynimi meşgul ediyor ayrıca, ne yiyeceğim, ne zaman yiyeceğim gibi sorular beynimin içinde dolanıp duruyor. Sınavdan sonra kaldığım yerden, (küçülmüş olarak :)) devam edeceğim.
    Hiçbir sporsal faaliyet göstermeme, diyet yapmama rağmen şuan 79.6 kiloyum, uzun zamandır 80'li rakamların altına düşmemiştim.
    Zaman geçtikçe insan pek umursamıyor, oluruna bırakmak daha iyi olur bence. Fazla takıntı yapıp kendimizi sıkmamıza gerek yok.
    Kendimizi iyi hissetmek için bu işi yapıyoruz sonuç olarak.

7. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Benim gibi insanlar olması güzel sevindim. Ben bu sporu sonuçta sağlıklı ve formda olmak için yapıyorum.Bana bir şeyi kattı her şeyi geçtim o da disiplin. Sadece sporumda değil herşey de disiplin i ve azmi kattı bana . Sosyal ilişkilerimide geliştirdi.Evet mümkün olduğunca yine bağlı kalacağım ama içmeye gidiliyorsa gidip eğlenmesinide bileceğim ya da protein saatim geçti diye stress yapmayacağım.

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bu beslenme düzeni için Frank Mcgrath'in makalesinde bir deyişi var..
    im not gonna puke..yani kusmayacağım..aynı şeyleri hergün aynı vakitte yemek gerçekten berbat..

bunu tekdüzelik değil istikrar olarak tanımlıyor wrath..

9. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı olaydan ben de müzdariptim, kurtulamayacağımı düşünüyordum.

İşler vs dolayısıyla öğünler aksamaya başladığında kaybettiğim hiçbirşeyin olmadığını görünce içim rahatladı.

Sanırım BB, hayatın değil de hayatının önemli bir parçası olduğunda daha rahat yaşamaya başlıyorsun.

10. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    coleman tebor,çok azimli olduğun belli,,,
    ancak hayat kısa ,çok da kasmamak lazım bana göre,..sinemaya kimse hergün gitmez.gittiğinde de izlemek istedğin filmi izlemen,ailen akşam yemeğe çıkacaksa onlarla birlikte gitmen senin azminden birşey kaybettirmez.bunları ödül olarak gör.ayrıca canın çok pizza çekdiyse mesela ayda 1 pizza yesen sence kayıp mı olur?o gün aldığın fazla kalorileri akşam sahilde koşu-hızlı yürüyüş yaparak atamaz mısın?
    iyi çalışmalar :)

11. ADALEADAM

ADALEADAM Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Yer:
    İSTANBUL
    artık midem yumurta beyazı ton baslıgı ve sütü istemiyor yakında kendini intihar edecek gerçekten yanıda bir de karbonhidrat derdi var 3 saatte bir yemek artık işkenceye döndü sinirlerim bozuluyor hayatımın düzüeni değişti beslenecegim diye dışarı bilece çıkamıyorum kız arkadaşımla antrebnman günleri buluşamıyoruz aklımda hep yemek saatleri ALLAH bizlere gerçekten sabır versin bu sporu insanlar uzaktan bakınca kolay sanıyorlar beslenmesi bikere dert sonra okadar antrenman derdi var gir o kilolara okadar adaleyi yapıyorsun sonra da seni görenler demez mi bunlar ilerde sarkıcak yada bunlar iğne yaptırmışlar kendilerine işte en sinir oldugum da bu sporda bu bezelye beyinli şahısların bilinçsiz yorumları

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    body işte bu yüzden fedakarlıkta neredeyse tüm sporların zirversinde..
    sosyal hayat neredeyse sıfıra iniyor..akşam gezmesi, boş pogaca yada ekmek arası ile öğün geçiştirme, her öğünde yediklerini hesap etme neler neler :)

13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    inanki aynı sorun bende de var , ama ben şöyle düşünüyorum: eger belli bir konuma geldiysen yani belli bir alt yapın oluştuysa 4 yıl sağlam beslenme + antrenman düzeninin oturttuysan, o zaman artık cokta üzerine gitmesen bile birşey kaybetmiyorsun, ama yine belli protein miktarlarını tutturmnak şartıyla..ben şu anda 3 saatte bir değil, 1.5 saatte bir yemek yiyorum ve evdekilerle her Allahın günü kavga ediyorum...bıktılşar yumurta, tavuk, ton balıgı, makarna, süt görmekten...:D...ama ne yapalım , giydigimiz tshirtler de en cok bize yakışıyr, yırtık bit tshirt bile giysek oda yakışıyor..;)...herşeyin b,ir bedeli ve ve bu şımarık sporun da bizden istedikleri hiç bitmiyor:)....

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    valla ben ne kadar kasmıcam desemde değişen bi şey yok yine öğünler o kadar dakik ve gerekli her şeyi içerecek şekilde.Definasyonda olmama rağmen yarın arkadaşlarım dışarıya davet etti malesef tavuk da yokmuş orda.Bunu sorduğumda beni bilen arkadaşım tavuk yok mu diye soruyosun dedi. Gözleme sigara böreği ve semaver de çay tazı bi yermiş . Herhalde sadece çay içerim. Grupta yazın bikiniyle formda gözükmek isteyen 2 arkadaşımda var.Herhalde onlarda olunca sadece çay içsem içerlemezler he he.En fazla protein biraz daha geç alırım.Yok ama bundan sonra sosyal hayatımı engellemesine izin vermemeye çalışacağim.

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Hızlı giden at ve dışkı teoremini bilirmisiniz??

16. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bakın beyler nasıl anlıyorsanız anlayın ama ben artık tuvalette yemek yeme derecesine geldim

Tavuklarımı 2 gunluk haslarım etimide aynı sekilde ona gore yerim dısarı cıkıcaksam seralıyorum gogusleri atıyorum cebime pardon diyorum bir yere kacıp yiyip geliyorum gerekirse tuvalatte yerim alısweris merkezine gidiceksem pınar hindi fume ya da jambon tam 150gr geliyor alıyorum kasadan cıkıyorum dogru yemek katına ya da tuvalete oh miss %1 yaglı protein

Birde millet bıkmadınmı diyor bıkmadım, igrenc kokuyor diyor tavuk, ben kokusu için değil içeriği için yiyorum diyorum, bne yemek yemiyorum BESLENİYORUM arkadaşım; yani artık gizli yemeye basladım milletten, kendi ewimde olsun yaşam alanımda olsun misafirim warken mutfaga kacıp tavugumu alıp yıkanma bahanesi ile dusa giriyorum, kendi ewimde ortamımda kendi yemegimi yiyemiyorum siz ne diyorsunuz ya

Ama millet bilmiyorki beslenme onemli giris olmadan cıkıs olmaz, takma milleti kendine bak yaz gelince farkı cıkar ortaya, salonda goruyorum millet almıs 200 liralık proteinleri günde kendi ogunlerinden alsa alsa 40 - 60gr protein alıyor 1 olcekte protein içiyor bişi olcak sanıyor nerde kg basına 1-15 hatta 2gr protein ?

Kısacası bence ben dogruyu yapıyorum, diet yapıyorum, kendime bakıyorum, supplement olsun diye değil saglık için b vitamini alıyorum, milletle el sakası yapmıyoruki sakatlanmıyayım, bileklerime, omuzlarıma hep dikkat ediyorum wurmamaya ustunde uyumamaya calısıyorum, Yazın t-shirtle geziyorum ama ustumde hep hırka usutmemeye hasta olmamaya calısıyorum

Bu spor kırıntıları topladıkca kendini gosteriyor herkez salona gidiyor ama iş WERİMLİLİK oldumu orada bunlar dewreye giriyor, 1 kere belimi sakatladım 1.5 hafta yattım bir daha tovbe ! 1 haftalık tatile gidiyorum ginede aksatmıyorum sporumu haftada 3 gunun altına dusmemeye calısıyorum 2 olursa zarar benim için

Yazın 2-3 ay yurtdısına cıkıcam gidiceğim yerde salon warmı baktım şimdiden daha gitmeme 6 ay warken baktım, gitmedende yazılırsam sasmam

Ben daha YENİ sporcuyum ama işin mantıgını erken kaptım diyorum kendi kendime bunu kar sayıyorum arka donup baktıgımda insanlar ne kullaıyorsun dediklerinde guluyorum, kullandıklarım yumurta, 3 saatte bir yenen soguk et donmus bulgur diyorum, inanmıyorlar ben kısa zamanda cok yol aldım ama supplementler sayesinde değil bunların sayesinde

NOT: Supplement dusmanı değilim, sadece ornek olsun diye yazdım, 7 haziranda deli bir supplement kurune baslıcam :p

17. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bu iş sosyal hayatı engellleyecek düzeye gelirse fazla uzun sürmez ruhen dibe vurursun. aslında sen de o arkadaşların teklif ettiklerini en az onlar kadar istiyorsun ama bedeninin bir yanı tamam kabul derken diğer yanı hayır gitme, yapma, yeme diyordur...buna çok uzun zaman dayanman mümkün değil...bu spor gerçekten çok zor. sana bunları derken aynı şeyleri aşağı yukarı ben de yaşadım ve yaşıyorum...sanırsam sen şuan öğrencisin, ben ise çalışıyorum. sabah kahvaltıdan sonra işe gidiyorum saat 10-10.30 civarında ara öğün, öğlen yemeği daha sonra tekrar ara öğün...sonra antrenman...sürekli aynı şeyleri yediğimden ara öğün zamanı pek acıkmıyorum ama ara öğün yapmadığım zaman ise normal öğün saatine kadar da midem zil çalıyor. ara öğün yerken de etrafımdaki insanlar beni gördüklerinde , ehbe yine yiyorsun, yeter patlıyacaan vb..şeyler söylüyorlar. ilk zamanlar sırıtırken artık duymuyorum...kendini fazla kasma. bizler profesyoneller değiliz. bu iş bizim için bir sevda..

18. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İçkide içemiyorsun meretin yuzuden, ya dusun bir gun zom olsan o haftaki antremanın yarısının hatta daha fazlasının cop olucagını dusunuyorum değil zom olamayı light birayı bile bıraktım diet cola ile kafa buluyorum artık

Bununda kolayını buldum gece gezmelere araba ile cıkıyorum araba kullanıcam icmiyeyim diyorum içmiyorum diğer zararlı alıskanlıkları saymıyorum bile, millet içiyor biz bakıyoruz olsun oda olsun napalım :S

Araba yoksa antibiyotik aldım dersin bak bu bahaneler baska yerde yok, antibiyotik cok tekrar ediyorsa supplement kullanıyorum alkol alamam cakısma yapıo dersin, zararlı değil ama oyle bir sartı war demeyi unutma sonra her suppleenti anabolic sanan vatandasımız abi yapma etmeye baslıyor

Birde kavga edemiyorum, kanıma dokunan durum olsun olmasın cok güzel yumruk atardım, K.O. ama nerde o eski drahte artık daha anlasmacı takılıyorum alttan alıyorum elimi sakatlamaya gelemem bilegim sakatlandı curl yapamadım olcu kaybetmedim ama kilom dustu bir daha o duruma dusemem, birde sakatlık surekli tekrarlıyor surekli spor yaptıgın için oyle iyileşemiyorsun birde, bu sebepten kavgada etmiyorum artık

19. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Edit olmadıgı için tekrar yazıyorum

BB den once ben gunde 4 saat uyudum hemde gunluk işlerimi hallederdim, şimdi ise günde 8 saat uyuyorum ewe gelince 1 saat aksam uykum war toplam 9-10 saat uyuyorum

Bunların yanında 2 saatimi salona gitmek gelmek alıyor geliyorum dusu ile nerdeyse 3 saate yaklaşıyor uykuyada fazldan 5-6 saat ayırıyorum

Kendi yemegimi ezelden beri kendim pişiriyorum ama oda 3 günde bir 2 saatimi alıyor ona gore yasamak her gun en az 30dk mı calıyor nerden baksanız gunde 5 saatimi alıyor

20. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    drahte1905, kendini adayisina hayran olmadim desem yalan soylemis olurum. Ne kadar suredir bu sekilde yasiyorsun? Ben yaklasik bes senedir bu sporla ilgileniyorum ama senin kadar kendimi adadigim hic olmadi. Bir ay bilemedin iki ay, surekli senin gibi yasadigimi hayal bile edemiyorum. Bir ara her gun ton baligi yiyordum kutu kutu, ikinci haftanin sonunda midem almamaya basladi. Nasil dayaniyorsun, nasil bir motivasyondur bu?

Lakin nacizane fikrimi de eklemeden gecemeyecegim. Aynada kendimi yeterince kalin gordugum surece ve de karsi cinsin 5 senelik t-shirtlerime, "aaa yeni mi aldin, cok yakismis" iltifatlari devam ettigi surece body'i hayatimin bir parcasi olarak tutmayi bir problem olarak gormuyorum. Varsin "normal" insanlardan bir kac ogun fazla yiyeyim.

Ozellikle yeni baslayanlar icin simdiki dusuncelerim, yoksa 10 senedir bu isin icinde olan insan zaten profesyonel degilse soylediginiz sekilde yasamaz. Ne zamanki body bir obsesyon durumunu alir o zaman anlayin ki hayatinizda bir seyler yanlis gidiyordur ve siz bu yanlisi spora kanalize ediyorsunuzdur(herkes icin gecerli olmayabilir, ama cevremde gordugum hic kimse body'e kendisi ve hayatla barisik olarak baslamiyor). Bu ayni sanatcilarin kafalarinin surekli karisik olmasina benzer. Eger sporu bu olumsuzluklardan bir kacis icin kullaniyorsaniz bilin ki onlarla hayatinizin bir aninda mucadele etmek zorunda kalacaksiniz. Bir an once yuzlesmek en iyisi. Gabriel Garcia Marquez'in bir kitabini okuyordum gecenlerde, cok guzel bir soylemi vardi obsesyon konusunda. Duzen konusunda obsesif romanin kahramani ve diyor ki kendine: "...disimdaki duzenimin icimdeki duzensizligimden bir kacis oldugunu anlamam 90 yilimi aldi (ya da buna benzer bir sey :)). Siz buradakiler, kendinizi bu cumlede buluyorsaniz, lutfen 90 yil beklemeyin.

diez, D.Wolf ve Karasan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş