hayatımızda kendi istediklerimizi yapmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ozan119 tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar son zamanlarda biraz şikayetçi olduğum bi konu var. oda istediğim şeylere başka insanlar tarafından karşı çıkılması. :(

Ya protein tozu alıyorum kullanma erkekliği gider (ne alakaysa hayal dünyası) almıycaksın diyolar. :)

Şu bölümü okuyıcam diyorum karşı çıkıyolar.

böyle iki saat saymıycam birsürü şey. ;)

Ama gelelim konuyu açmama neden olan son olaya. Ben dövme yaptırmak istiyorum artık gelişimin tamamlandı boyum uzamıyo ama herkez karşı çıkıyo. Benim kararıma saygı sıfır.

Ya kardeşlerim bu nedir ya ben bi kere yaşıycam arkadaş dövme yaptırmak istersem yaptırırım ne olur karşı çıkmayında destek durun ya arkamda tamam olum yakışcak bişeler yaptır diyin yani.

Bıktım arkadaşlar artık ya biraz çağdaşlık istiyorum kendi kararımı uygulamak istiyorum.özgürlük istiyorum ya.. çok kafam bozuldu arkadaşlar buraya yazıyım dertleşelim dedim.. :(

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirme konusunda kimseden saygı beklememek gerekir artık bunu kabul edelim kulaklarımızı kapatım sporumuza devam etmeliyiz Arnoldda bile saygı duyulmamış varın gerisi siz düşünün çok hayat tecbübem yok ama şundan eminim elalemin tavsiyesiyle istemediği işe giren yada evlilik yapan vs hayatta ne başarılı oluyor nede mutlu oluyor onun için her zaman kendi düşünceleriniz zevkiniz olsun elalem varsın olsun konuşsun arkanızdan şu var çoğu insan büyüklerinin lafıyla hareket eder kendi düşüncesi zevki sıfırdır gençliğini yaşayamamıştır bu durumda kıskanırlar bizimde sıradan birisi olmamızı isterler ben her zaman burada tavsiye verirken araştırmacı olun en iyi okullarda okumaya çalışın derslerinizde başarılı olun giderek yükseleceğiniz bir iş seçin derim niye çünkü kendi zevkimize göre yaşamak istiyorsak buna mecburuz eğer zirveye ulaşmak için çabalamazsak maalesef gelen geçen karışır her şeyimize ama hayatta çok başarılı olduğumuzda insanlar derki adam ne güzel düşünüyor akıllı ne yapsa yakışır falan derler birde hepimizin gizli mesleği var para almıyoruz ama bundan oyuncuyuz bir bakıma herkese şirin gözükmek için başkalarını mutlu ediyoruz kendimizide mutsuz çok uzattım kusura bakmayın saygılar:)

Son düzenleme: 10 Ekim 2012
    pedro, ozan119 ve j.claude.er bunu beğendi.
  3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Yaşın kaç?Eğer kendi ekonomik özgürlüğün yoksa yani ailene bağlı yaşıyorsan öyle kendi kararını uygulamak gibi bir hakkın yok.

GencGrafiker bunu beğendi.
  4. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bizim millet bilmedikleri konularda konusmasini cok sever, onun icin he deyip gecmek lazim

rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. Zyzz.

Zyzz. Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    amman sakın protein tozu kullanma :( gebe kalabilirsin

gordonfreeman bunu beğendi.
  6. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0

bende ondan sinirim bozuk aslında ailemin istedikleri beni mutlu etmiyo ya off. bırakın istediğimi yapıyım mutlu olyum kardeşim ya

7. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Bu goruse kesinlikle katilmiyorum.

Aile yol gostericidir. Sadece sizi finanse ediyor diye onlarin istedigi hayati yasamak zorunda degilsiniz. Size uyarilar yapabilirler , hatalarinizi gosterirler, (toy oldugunuzu da varsayarsak) tecrubeleri ile daha dogru yol secme konusunda yardimci da olabilirler ama secim kesinlikle bireyin olmali. Tabiki yapilmak istenen sey gercektende cok yanlis,ucuk bir istek olmadigi surece.

Konuyu acma nedeninize gelirsek :) Gelisim ile dovmenin hicbir alakasi yok. dovme boy uzamaniza engel de olmaz.

Belki cok klasik olacak ama iyi dusunun. Gercekten de baktikca sizi hatirlatacak bir sey bulun. Cunku bir hevese kapilip t-shirt alirsiniz 2 gun sonra begenmediginizde ustunuzden cikarabilirsiniz ama dovme oyle birsey degil.

Yaptirdiginiz dovme size ozel olmali (aslinda her dovme oyle) ve tasarlanmali.Sizin dovmenizden baska hic kimsede olmamali. Birinde gordugunuz cok hosunuza giden bir dovme sizde iyi durmayabilir. Oyuzden sirf birinde gordum cok iyi duruyordu diye de yaptirmayin.

ozan119 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dedikleriniz %100 doğru ama gelde bunu ailelere anlat çocuk para kazansa bile aynı evde yaşadığı sürece özellikle babalar herşeye karışıyor çocuğu gibi değilde kölesi gibi görüyor baskı çok var en ufak farklı düşünceye tahammüleri yok çocuk erkekse illa %100 babası gibi düşünecek kendi fikri seçimi olmayacak diye düşünüyorlar maalesef bunları aşabilirmiyiz bilmiyorum ama çok zor

Predatel bunu beğendi.
  9. mehmetask

mehmetask Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    pazara gitmek
    Yer:
    Aydın
    Evdekiler artık benim yakında bi yaratık olacağımı düşünüyorlar neymiş 3 kişinin yediğini yiyormuşum :D protein tozu alıcam dedim kavga çıktı evde :DDD zor ikna ettim obezite olurmuşum yok şu olurmus bu olurmus yuh dedim evdekilere :DD

10. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Batılılaşma almış başını yürümüş.:) Şaka bir yana arkadaşlar biz hiçbir zaman mutluluğu bireyci bir anlayışla ele alan bir kültüre sahip değiliz. Bu kültürle yoğrulan batının sosyal hali malumdur. Şunu da aklınızdan çıkarın, kendi başımıza mutluluk diye birşey yoktur. Bu ancak geçici heveslerin tatmini ile çok kısa bir süre size hoşunuza giden duygular tattırabilecek yalancı bir bahar olur. Yalnız kovboy olmak isterseniz, yalnız yaşar, yalnız yaşlanır, yalnız ölürsünüz. Bu sizin için gençlikte çok da korkutucu birşey olmayabilir ama yaşlandıkça keşkeleriniz artacaktır. Siz iyisi mi yolun başında mutluluğun ailede olduğunu unutmayacağınız bir yere yazın.

11. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    predatel dövme boy uzamasını engelle diye değil yaptırmaman boyum uzarsa deride genişliycek dövme bozulur diye :D

ya arkadaşlar aynen katıldığım sey bu para veriyorum ne istersem yap meselesi bu seferde kimlik bunalımı oluyor insanlarda. sadece öneri yapsalar nolcak yani dövme istiyorum ya bu kadar basit yaptırcam zora sokmayın yani off of :(

12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    özgürlük istemenin batılılaşmakla ne alakası var insan iş seçerken eş seçerken küçük bir şey dövme vb şeyler yaparken tüm aileye danışması gerekir mi yani her insanın kendi zevki düşüncesi olmalı sırf gelenek olmuş diyede başkalarının düşüncesi ile yaşanmaz aile önemli zaten ama her şeyede karışmamalılar ayrıca batıdada aileye önem veren insanlarda var gidip görmüş biri olarak yazıyorum yalnızlıkta iyi bir şeydir kimi zaman bunu bilin zamanı gelince eğer kendi doğrumuza göre birini bulursak hayatımızı birleştireceğiz zaten şimdi konuyu kültüre dine getirmeye gerek yok hep bunu yapıyorsun yorumlarında sonra uyarı alıncada darılıyorsun kimse gelenekselci olmak zorunda değil zaten birey ve toplumlar yenilikçi araştırmacı olduğu zaman gelişir öyle başkasının laflarıyla hareket eden kişiler yerinde sayar olanda araştırmacı yenilikçi insanlara olur

pedro, ozan119, mr_dblue ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Senin evladın olsa 16-17 yaşında daha ergenliği bitmemiş çocuk aklıyla kalıcı dövme yaptıracam dese izin verir misin? empati yapın biraz.

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiye verirdim kalıcı dövme yaptıracaksın hayatın boyunca vücudunda kalacak ona göre düşün diye sadece sevgilisinin ismini dövme yapmasına kızardım çünkü ilerde ayrılacakları için büyük bir ihtimalle :D eğer saçma bi dövme ise etraflıca konuşur kalbini kırmadan bir müddet ertelemesini isterdim

mr_dblue ve Predatel bunu beğendi.
  15. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Ne diyimki ilerde inşallah çocuğun dövme yaptırmak ister:)

16. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    O yasta birinin artik bazi seylerin farkinda olmasi gerekir. 17 yas kucumsenecek bir yas degil ve neredeyse oyastan biri yalniz yasamaktayim. Bana guvenebiliyorlarsa herkes cocuguna guvenebilir.

O zaman vg de yapmayin malum hacimleneceksiniz dovme bozulur mazallah :) Saka bir yana dovme oyle 5-10cm uzamakla yada hacim kazanmakla deforme olmaz merak etmeyin.

ozan119 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  17. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    predetal teşekkür ederim bilgi için :)

benim evladım istese samimi olarak söylüyorum bunu düşüncesinin ciddiyetini ölçerdim ve anlıyomu yoksa hevestenmi diye anlardım ..

eğer benim gibi araştırdıysa kendine yakışıcak bi tasarım yapıp bilinçli davranırsa tabikide izin verirdim ve dövmeyi seçerkende yanında durup fikir verirdim.

arkadaşlar yanlış anlaşılamsın ben öyle biyerden görüp beğenmedim :) yaptırmak istiyorum bazısına göre yanlış olabilir insanlar farklıdır. herkez aynı yemeği yemez en basit örnek.:)

ben araştırdım konuştum dövmecilerle kendime uygun bi tasarım yapıcaz yerine tam karar verdik sadece izin meselesi kaldı of of :)

insanların kendi kararına saygı duyan bi insanım. geleneklerimiz biraz bana ters ama bireyin kendi kararını verip sonuçlarına katlanarak yetişmesi en iyisidir bence.

benim çocuk yaşadı valla :D

Son düzenleme: 11 Ekim 2012
  18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103

Sen nasıl fikrini ifade ediyorsan ben de fikrimi ifade ediyorum ve bu seni neden bu kadar rahatsız ediyor bir mana veremiyorum. Nasıl kimse gelenekçi olmak zorunda değilse bireyci de olmak zorunda değil. Sen mutluluğu yalnızlıkta arıyorsun diye herkes böyle yapmak zorunda değil. Birey ve toplumlar ne zaman gelişir diye bana ders vermeye kalkma haddin değil. Türkiye'de modernleşme/batılılaşma hakkında kaç kitap okudun da profesör edasına büründün doğrusu çok ama çok merak ediyorum.

DEXONİA bunu beğendi.
  19. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Konuyu kisisel tartismaya cekmeye gerek yok. Burada Rocky nin soylediklerinde bireyselcilik de yok. Yanlis anladiginiz dusunuyorum.

Anlatilmak istenen aile yi bosvermek degil yada sonsuza kadar yalniz yasamak da degil. Kisiye secik hakki sumak. Burada konustugumuz kisi tamam 16-17 yasinda cocuk ama madem bu yaslarda baskalarinin fikirleri dogrultusunda hareket edecek ileride de bu boyle olacaktir. Kendi fikirleri dogru olsa dahi.

Kendimde ornek vereyim. Benim babam da dovme ye karsi bir adamdir. Ama bende dovme var. Ve bir gun sizin cocugunuz dovme yaptirip gelse ki siz izin vermeseniz dahi derisini mi yuzeceksiniz yada kupe taksa kulagini mi keseceksiniz.

Boyle tutum icerisinde olan bir babanin oglu hep ezik buyuyecek butun guzellikleri yada hayelleri icinde yasayacak ve bu cocuk NE KADAR MANTIKLI DAHI olsa fikirlerini sizinle paylasamayacak korkusundan. O zaman siz niye varsiniz yada ileride gercekten bir cocuk mu yetistirmis olacaksiniz yada koyun?

OZELLIKLE BELIRTMEK ISTIYORUM forumdaki yanlis anlamalardan dolayi "siz" derken beliri bir kisiyi yada kitleyi kastetmiyorum ortaya konusuyorum bilginize.

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen cümlelerimi alıp başka yerlere getirmişler yazık yani sanki ailenin önemli olmadığını yalnız yaşayıp ölüp gidelim demişim gibi neyse okuduğu mesajı anlamak istemeyen biri ile tartışmam açıkcası ben kitap okuyorum eskilerin laflarına körü körüne bağlanmıyorum merak etme neyse iyi sporlar sana tartışma benim için bitmiştir konuyu uzatmayalım

shaq, ozan119 ve Predatel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş