hayatımın dönüm noktası olabilir bakarmısınız

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve vücutcuu tarafından 8 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abilerim öncelikle merhaba sizlere danışmamın sebebi olgun ve spor hakkında bilgi olduğunuz için.Şuanda çok karmaşık ama çözmesi kolay bir durumum var.Ben orta son öğrencisiyim seneye liseye gideceğim.kısacası eğitim öğretim hayatımın tam ortasındayım 4 senelik üni. okuduğumu düşünürsek.Ve bende küçüklüğümden beri olan ama son senelerde dahada artış gösteren bir spor sevdası var.İlgim olan sporlar vücut geliştirme ve boks.Vücut geliştirme için herkes yaşın küçük bırak yapma dedi bunun bende fazla bir etkisi olmadı çünkü boy uzamasını durdurmadığını biliyorum neyse bu konulara girmeyeyim vg yi tamamen bırakmamın nedeni zengin sporu olması gerçekten çok pahalı bir spor evde yapıcam desem eve alet alıcam onun parası hadi ona birdefa para veririm o birşey değilde günde 6-7 öğün yemek yemem gerek hemde hacim yapmak istiyorum dahada çok yemeliyim bunun için pahalı olduğu için bu sporu bıraktım anladımki vg yapıyorsansa yaptığın antrenmanların boşa gitmemesi için kaliteli beslenmek gerekiyor ve öğün atlamamak gerekiyor buda oldukça pahalıya patlıyor bana annem bile şaşırıyor iştahın varmıki yiyorsun bunları diyor yani çok zor bir spor ya antrenmanları hiçbirşey beslenmesi ve dinlenmesi zor benim bu kadar ayıracak zamanım yok çok düzenli olmak lazım ve bu kadar düzenli olmam çünkü okulumda var ve okul bazı öğünleri atlamama neden oluyor yorgunluğa neden oluyor o yüzden bıraktım ama seviyorum yine tabi en azından yılın mr olypia sı kim olmuş takip edeceğim korkmayın :) ama asıl hedefim boks.Neden başka dövüş sporlarını düşünmedin diyeceksiniz biliyorum benim amacım dışarıda kendimi savunmak egomu tatmin etmek gibi birşey değil ben gerçekten sporculuk istiyorum.Diğer dövüş sporlarınada bir bakalım mesela muay thai mma kickboks bunları hiç düşündünmü daha etkilidir falan diyeceksin diğerlerini saymıyorum zaten karate judo hapkido wing chun vb bunları hiç saymıyorum çünkü olimpik değiller federasyonuda yok ya bir işe yaramaz benim için etkili değiller demiyorum.Kickboksu düşündüm ama ağır geldi bana ne bileyim işin içine tekme girdimi sertleşiyor direk olarak.Muay thai ve mma i kesinlikle ilerisi için düşünemiyorum zaten trabzonda salon yok türkiyede bile yok doğru dürüst.güreş ve tekwando da olimpik federasyonuda var ilerisi için düşünebilirim ama ilgim yok.İşte neden boksu seçtiğimi anlamışsınızdır umarım.Abilerim benim boksla ilgili hayallerim büyük.Tehlikelerinide biliyorum gerçekten zararlı hele pro luk çok zor.Ben spor lisesine gitmek istiyorum inşallah olur ondan sonrada besyo olabilir.ordanda antrenörlük falan olabilir.Kısaca amatör boks hayatım bittikten sonra pro olmam ve antrenörlük yaparım ülkemize genç sporcular yetiştirmeye çalışırım güzel bir iş.Sanırım anlattıklarımdan anlamışsınızdır hayallerimin ne kadar büyük olduğunu benim hedeflerim var geleceğim var ve bunu istediğim şekilde güzel bir şekilde değerlendirmek istiyorum daha yaşımda genç 14 yaşındayım.Siz olgunsunuz tecrübelisiniz ama ben tam uçuk zamanımdayım yanlış kararlar alabilirim beni doğru yönlendirirmisiniz ilk sorunum buydu.İkincisi ücretsiz boks salonuna gitcem normalde ayda 50 100 tl falan ama küçükleri ve gelecek vaad edenleri bedava alıyor pazartesi çarşamba cuma günleri saat 16 00 da antrenmanım var vg yi bırakcam tamamen sadece boks yeterli.Hoca sporcu arıyor parayı önemsemiyor.Annem babam bu spora pek iyi bakmıyor buda bir sorun ya ne yapacağımı şaşırdım zaten biryandan okul bir yandan aile baskısı bir yandan ergenlik sorunları ve bitmek bilmeyen spor sevdası... o kadar diyorum :( ilk antrenmanda neler yaptırır hoca ve ne giymeliyim sanırım kask ve eldiveni kulüp verecek isterseniz bir bakın osmanlı boks spor kulübü yazın girin sayfasına bir bakın salona diyecek yok salon iyi hoca iyi ve bedava artık o kadar masrafa girerim malzemeleri alırım.Benim diyeceklerim bu kadar sıra sizde olgun cevaplarınızı bekliyorum abilerim doğru yolda olduğumu düşünüyorum benden mühendis doktor falan olacak değil bunu biliyorum yürüyebileceğim tek yol budur diye düşünüyorum ilgim var isteğim var hırslıyım azim edicem inşallah tabiki bu yolda bazı sorunlarla karşılaşacağım gerek sakatlanmalar gerek başka sorunlar ama önemli değil zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır.Bende zafere gideceğim inşallah.Türkiye de boksör olmak çok zor biliyorum sporculuk çok zor bunlarla ilgili biraz bilgi verebilirsminiz ne önerebilirsiniz bana bekliyorum çok önemli hayatım söz konusu

Yasin Yılmaz, rockybalboa7 ve Zerk bunu beğendi.
  2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    ya lütfen bakarmısınız çok önemli üşenmeden okuyun 5 dk nızı ayırın ne olur hedeflerim büyük abilerim yardım edin

3. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet bence de boksu seçmen daha iyi olmuş.Spor yapmayı seviyor olabilirsin,ama spor lisesi ardından besyo ya gitmekten bahsetmişsin.Bana göre bunlar yanlış.Sende diğer arkadaşların gibi kendine düzgün bir meslek belirlemelisin.Sporu sadece hobi olarak kullan.Aldığın kararları aile büyüklerine danış,çünkü bu yaşta sağlıklı kararlar veremezsin.Onların seni yönlendirmelerine izin ver."Hayatının dönüm noktası" dediğin konuyu buraya açmamalıydın,seni tanımıyoruz bile...

vücutcuu ve SouL61 bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    beni tanıyıp tanımamanız önemli değilki forumda bu konuyla ilgili onlarca yazım vardı zaten yine ısrar edip açtımki cevaplayın diye.ben kendimle ilgili bilgileri verdim şuanda boksa gidiyorum zaten ücretsiz olarak hemde hoca küçükleri gelecek vaad edenleri ücretsiz olarak salona alıyor ve eğitim veriyor daha ayna karşısındayım gard yürüyüş yumruk atma vs. 2 haftada temel eğitimim tamamlanacak sonra tamamen boksa başlıyorum zaten.bu yaşta sağlıklı kararlar veremeyeceğimi biliyorum ve yazımdada bunu belirttim zaten bende o yüzden sizlere danışıyorum hem spor konusunda bilgili hemde olgun insanlar olduğunuzu düşünerek.spor lisesi ardından besyoya gitmek yanlış demişsin nedenki besyo kötümü? Ben sizin bu konuda olgun güzel cevaplar verebileceğinizi düşünerek açtım ve birdaha bu sitede konu açmayı düşünmüyorum anlaşıldı herşey 100 tane konum varsa 50 sine bile net cevap verilmemiştir o kadar diyim.Bende bilinçli kişilerin olduğunu sanıyordum forumda biliyorum yaşım küçük diye kimse ilgilenmek istemiyor fazla karşı çıkacağım için falan ben yinede doğru yolda olduğuma inanıyorum inancım var ve bugün birşeyi anladım boks gerçekten kaba kuvvet güç değil tamamen akıl işi teknik hızla alakalıymış akılla yürek yoksa yumruklarda bir işe yaramıyor maalesef.

5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vücutcu öncelikle değişik hayallerin olması çok hoşuma gitti şahsen boks vücut geliştirme oyunculuk müzisyenlik tiyatroculuk gibi sıradan olmayan işlerde kendini göstermek isteyen insanlar genelde eleştirilir her insanın doktor avukat mühendis vs olması istenir bunlara alışman gerekli eğer boksu çok seviyorsan yaşın daha genç bu konuda sürekli araştırma yap ve sürekli kendini geliştir ve eleştirilere hiç sinirlenme kulaklarını kapa ve hayallerine odaklan Arnold Schwarzenegger den örnek verelim ailesi eleşrirdi arkadaşları eleştirdi peki sonrası ne oldu Arnold kendi bildiği yaptı sonuç ortada gerek spor gerekse sinema dünyasına adını altın harflerle yazdırdı zenginlik içinde yaşıyor eğer çevresindekilerin dediklerine bakıp başkalarının kendisine yol göstermesine izin verseydi şimdi az parası olan sıradan sönük bi hayat yaşayan insan olacaktı benim düşüncelerim bu yardımcı olduysan ne mutlu bana

Zerk ve vücutcuu bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    çok doğru söylüyorsun abi teşekkürler.sanırım hayallerimin peşinden koşmam gerekli ulaşmaya çalışmalıyım hayallerim büyük ama ulaşılması imkansız değil.boks ile ilgili örnekler vereyim örneği floyd mayweather ve manny pacquaio bu ikisi dünyanın en çok para kazanan sporcuları arasında buraya dikkat edin boksörü demiyorum sporcuları arasında dünyada çok spor yapan insan var.tyson mesela o kadar çok para kazandıki artık fazla geldi neyse tyson un pek iyi bir hayatı yok onun sadece stilini örnek alıyorum :D mesela muhammet ali hele sözleri çok motive ediyor insanı.Bende istek var inanç var sonuna kadar giderim diye düşünüyorum biliyorum çok ama çok zor daha gardı öğreniyorum :) ama ilerleyeceğim 2 haftada temel eğitim bitecek.ilgilerim doğrultusunda ilerlemem gerek galiba aktörlük falan düşünmedim hiç balboa :) ama amatör bokstan sonra antrenörlük düşünüyorum veya pro luk bakın pro olmak çok ama çok zor amatör ruh yok spordan çıkıyor biraz pro maçlar gözlerimle görüyorum bazen ölümüne oynuyorlar çünkü işin ucunda para var para için kim ne yapmazki.beyin kanamaları ölümler var çok zor bir spor sakat bir spor diyebilirim yararları saymakla bitmez ama zararlarıda çok ağır zararlar tüm sporlar içerisinde belkide en az zarar gelen spordur boks ama bir zarar oldumu mutlaka en ağırı oluyor adamın grogi olması dediğimiz durum aslında beyin sarsıntısı geçirmesidir travma geçiriyor 3-4 saniye gidiyor adam.ne bileyim bu yol çok zor zoru başarmak istiyorum istek oldumu başaracağıma inanıyorum inancımı kaybetmem inşallah dün küçük çocukların rign dışında spar yapmalarını izledim ya gerçekten teknik önemli bunu anladım.salonumuzda çok iyi ve ücretsiz kayıt oldum lisansım çıktı şuanda.benim boksla ilgili düşüncelerim çok farklı diğerlerinden ben spor olarak görüyorum dışarıda adam dövmek için görmüyorum anlatabildim sanırım.neyse daha fazla birşey yazmaya lüzum yok önerilerini bekliyorum

Zerk ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    pro boksör olmak evet çok zordur boks ve diğer sporlardada bu böyle başarılı olmak için hırs azim kararlılık olmalı sen sıradan bi yol seçmemişsin tehlikeli sabır isteyen engebeli bir yoldan geçeceksin çok iyi düşümen gerekir işin zor kısmını başarırsan boks dünyasında çoğu gencin örnek aldığı bir insan olursun zaten boks dünyasıda son rocky filminde dendiği gibi eski havasını kaybetti hiç iyi maçlar olmuyor çok yetenekli isimlere ihtiyaç var herşey gönlünce olsun ama çok iyi düşünmeni tavsiye ederim

vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    herkes doktor mühendis ne bileyim bilindik meslekler seçer ama ben bu yollardan birisi seçmedim ilgilerim doğrultusunda gitmeyi düşünüyorum ve bu seçtiğim yol sıradan bir yol değil dediğiniz gibi başarmak zor ama imkansız değil.istekli ve azimli olmak gerekiyor.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Aferin sana, ilerde inşallah senin gibi bir çocuğum olur ve oğlumla birlikte kendimi spora adarım...

Yaşım 16 ama isterim yani. 5 yaşında bir oğlumun olduğunu düşünün; spor spor diye can atıyor...

Gerçi bizde can attık ama kimse önayak olmadı, sen kendini iyi geliştir. Paranla kitaplar al; aburcubur değil... Oku, öğren, izle, araştır.... Hocan sende ki ışığı gördüğünde, hocanı gün içinde ailenden daha çok göreceksin

vücutcuu ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    çok teşekkürler benim düşüncelerim fikirlerim diğer çocuklardan farklı yani ben farklıyım spor konusundaki daha doğrusu boks yapmadaki amacım farklı.Herkes boksu birisini dövmek için ne bileyim egosunu tatmin etmek gibi amaçlar için yapar ben ise geleceğim için düşünüyorum hedeflerim var geleceğim var ve bunu istediğim şekilde değerlendirmek istiyorum bu yolda elbet bana karışanlar çıkacaktır ama ne olursa olsun ilerlemeye çalışacağım yılmak yok zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır bu söze bayılıyorum çok doğru.inşallah benim gibi spor sevdalısı bir oğlunuz olur.belki şuanda boksta yeniyim ama ileride çok daha iyi yerlere geleceğim inşallah spor konusunda çok öğrenmem araştırmam gerekli doğru diyorsunuz.tam boksa başlama yaşında olduğumu düşünüyorum vücudun kuvvetli daha önce kendi çağımda vg yapmam çok büyük avantaj oldu salona farkediliyor.şimdi sadece boksa yönelicem.ama ailem karşı çıkıyor buda beni sinir ediyor anasını satayım bee dedem bile karşı çıkıyor :) istememelerinin tek sebebi yaralanma sakatlanmalar.biliyorum çok sert ağır bir spor.maçlar ağır geçebilir ama ona göre ağır çalışacağım kısacası antrenamnda ter dökmeyen ringte kan döker.abi başka konularımada bakarsan bendeki ışığı sende görebilirsin bak ben çok yetenekliyim çok iyi dövüşüyorum demiyorum asla ama bende inanç var istek var azim var bir insanda bunlar olmadan başarıda olmaz iyi dövüşmekten yetenekten daha önemli şeylerde vardır sporcuda bulunun güzel ahlak cesaret hırs bunlar olacakki başarıda olsun bunları inşallah hiç kaybetmem ömür boyu.ben herkes gibi bilindik yollardan gitmeyeceğim daha uzun ve engebeli bir yoldan gideceğim.sporda başarı çalışmaktan öte istemekle olur.Şampiyonlar salonlardan çıkmaz şampiyonlar içlerinde tutku hayal ve amaç olan insanlardan çıkar işte muhammet ali nin motive edici sözleri.çalışan hak ettiğini mutlaka alacaktır.herkes boksörlerin öyle deli gibi kaba saba dövüştüğünü zannediyor ama bu sporun öfke alakası yok öfkeli iseniz başarısız oluyorsunuz herkes birşey diyor yok sinir yapar zarar verir öyle yapar böyle yapar bu dünya ya Türkiye ye azimli sporcular gerekli.Türkiye de ne yazıkki futbol haricindeki sporlarda ilerleme yok hele dövüş sporlarında boksta hiç yok neden herkes dövüş olarak görüyor serseri kişilerin eğlencesi olarak görüyor ama ben spor olduğunun farkındayım.herkes boksörlük nedirki diyor boksörler serseri kavgacı sinirli kaba saba hatta esrarkeş olarak görüyor neden kimse anlamıyor boksörler sporcudur sporcu.ülkemizde sporcu dedinmi boksörler belkide en son sırada gelir boksta hiçbir sporda olmayan şeyler vardır en başta kardeşlik vardır her ne kadar boksörler birbirlerini ölümüne yumruklasada maçtan sonra birbirilerine sarılırlar.tek sorunum ailem.ailem kabullenemiyor herkes benden mühendis doktor gibi normal bilindik mesleklerden birini yapmamı bekliyor ama benim ilgim yok mesela sporla değilde müzikle ilgilen diyorlar ama ilgim yok işte ilgim olsa müzikle uğraşırdım herhalde bir işi yapmadan önce ilgi istek olacak yoksa başarıda gelmez.neyse daha yazmaya gerek yok derdimi anladınız sanırım inşallah hedeflerime ulaşacağım benim hiç değilse hayallerim var hedeflerim var ulaşamasam bile var bu bile iyidir hedefsiz kişilerde var.böyle bir fırsat bulmuşum be bu fırsat kaçarmı trabzondan çıkacağım bekle avrupa! salon ücretsiz malzemeler ücretsiz haftada 3 gün 1.5 saatimi verecem.yarında idmanım var toplamda 4 idman daha kaldı inşallah boks yapmaya başlayacağım tam olarak.birşey daha sorcam evde kendi kendime yapabileceğim birşeyler varmı nebileyim mesela refleks topu diye birşey var ondan kullansam böyle ufak tefek şeyler varmı bildiğiniz özellikle refleklerim iyi olması lazım gözlerim bozuk zaten 2.75 miyop var bende buarada ilk gözü bozuk boksör olucam :) çokda sorun olmuyor ama yakını net olarak.cevaplarınızı bekliyorum ya neden bu forumda hiç cevap gelmiyor.herkese iyi geceler.

11. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    İnan bana adana'da oturuyor olsan, kendi programımı sıkıştırırım; sosyal hayatımı sıfırlarım ama yine de seninle çalışırdım.

Benim abimin uzun süreli boks tecrübesi var. Pro değildi belki ama azımsanacak gibi de değildi. Boks dediğin gibi dövüşmek için değildir. Hatta profesyonellerin ring dışında kavga etmesinde bile disiplin cezaları uygulanmakta.
    Dediğim gibi etrafında bu sporu seven kişiler olmayacak. Annen, baban, deden kimse sana destek çıkmayacak. Sen araştır, oku, ünlü kişilerin biyografilerini oku ve öğren, daha çok öğren... Böylece boksun bir spor olduğunu daha iyi anlatabilirsin, tepkiler azalır ve hatta başarılı olursan -ki olacağını düşünüyorum- ailenden sana destek bile gelecektir. Antrenmanlarını aksatma, benim gibi hasta olsan bile antrenmanlarına git. Unutma çivi çiviyi söker...

Asla pes etme kardeşim benim, yılma hevesini kırmalarına izin verme. Dayak yiyeceksindir; yersen bunu gurur meselesi yapma, hırslan daha iyi antrenmanlar çıkar. Aleyhine çevir... Yüzyüze olsak verebileceğim çok tavsiye olurdu sana ama zamanım kısıtlı, görüşmek üzere... Derslerini de aksatma, olur ya Allah korusun sakatlanırsın, elinde en azından bir diploman olsun(üniversite).

Son düzenleme: 12 Ocak 2012
    rockybalboa7, vücutcuu ve Azi bunu beğendi.
  12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    çok doğru diyorsun abi bende zaten besyo okumayı düşünüyorum inşallah spor lisesine gitcem mezun olduktan sonra besyoda antrenörlük okuyabilirim inşallah gerçekleşir bunlar.Abi uzaktayız diye tavsiye vermeyi bırakma internet bunun için var dimi.Ben zaten sokakta dövüşmem bana karışan hatta vuran birisi ile bile kolay kolay dövüşmem çünkü gerek görmem dövüşürsem karşımdakinin halini düşünürüm ve dövüşmeden önce acırım ama ringte acımam çünkü rakibimde acımayacak.sokakta okulda vs asla dövüşmem sporcu gibi davranmasını bilirim trabzonda olsaydın beraber giderdik antrenmanlara yinede iletişimi kesmeyelim ilgin için çok sağol abi herkes böyle ilgilenmiyor sanal ortamda bile :) boks ile ilgili okuyup araştırıyorum baya bir bilgi birikimim var zaten boks ile ilgili aslında yumruk atmayı torba çalışma vs. epeyi biliyorum antrenamanlarda neler yapıldığınıda biliyorum az çok bunları hep araştırarak netten görerek izleyerek öğrendim dediğin gibi ünlü kişilerin boksörlerin biyografilerini okuyorum örnek almaya çalışıyorum herkes yaptığı uğraştığı işte başarılı olan kişileri örnek alması gerek bende boks yaptığıma göre boksta en iyileri ilham kaynağı olarak görmeliyim.Dayak yiyip gurur meselesi yapma ve antrenmanlarda daha iyi çalış demişsin bu hoşuma gitti bu düşünce ile çok daha iyi olabilirim sağol.Antrenmanları elimden geldiğince aksatmayacağım abi hasta oluncada git demişsin bu olumsuz işte çünkü hasta olduğumda antrenman verimli geçmez ki :) sadece hasta olduğumda ve çok önemli bir işim olduğunda gitmeyeceğim antrenamana zaten 1-2 saatlik spor diğer işlerimin aksamasına neden olamaz günün stresimi atarım özgüven gelir.Zaten bana karşı çıkanların hiçbirisinin boks hakkında benim bildiklerimin dörtte biri kadar bilgileri yok birşey bilmeden konuşuyorlar bunları onlara desem boks nedirki anlat o zaman diyecekler sanki bilmiyoruz deli gibi birbirini pataklamak diyecekler anlamak istemezler yinede yoluma devam etmeye çalışacağım.Boksun bir spor olduğunu tüm Türkiye ye kanıtlamak isterdim ama çok zor bu zihniyetle olmaz.millet tuturmuş bir futbol gidiyor bakalım ne olacak.

rockybalboa7 ve Zerk bunu beğendi.
  13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    iyice sıkıldım bakarmısınız konuya lütfen

14. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Çoğu kişi yazı uzun diye okumuyor. Merak etme ben irtibatı kopartmam :)

vücutcuu bunu beğendi.
  15. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    helal olsun sana abi.pernalonga diye senin gibi iyi niyetli bana yardımcı olan bir abi daha var spor konusunda bilgili ve olgun onun dediklerini yapacağım abi boksu en fazla 34 35 yaşa kadar yaparım peki hayatımın geri kalanında nerden gelir elde edeceğim geleceği düşünerek hareket etmek lazım.o yüzden 2.dönem derslerime daha iyi çalışmalıyım iyi bir liseye gidip mesleki eğitimimi devam ettirmeliyim okulu bırakmak kolay para kazanmak için yapılmamalı bu spor ama benim hedeflerim büyük hayallerim var sonuna kadar gideceğim bu yolda.okulla boksu birarada yürütmeye çalışacağım boksu ömür boyu yapamam sonuçta.hiçbirzaman da inancımı kaybetmeyeceğim.doğru yolda olduğuma inanıyorum inşallah zafere gideceğim.

16. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    cevap bekliyorum lütfen

17. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vücutcu yalnız iyi bir boksör olman için avrupa hatta amerikaya gitmen gerekiyor maddi durumun nedir bilmiyorum en iyilerle bu sporun tanışman gerekli onlardan eğitim alman gerekli bunun için para çok önemli bu ülkede futboldan başka bir spora pek destek yok belki basketbol birazda voleybola destek verirler senin ailen hiç değilse müzikle ilgilen diyor çoğu aile yukardada yazdığım gibi çocukların değişik işlerde çalışmasını istemiyor aslında ülkece istemiyoruz yani insanların çoğu asgari ücret veya biraz daha yüksek bi ücretle geçinecek ne iş olsa yaparım diyecek hale gelecek gençler sonrada yok efendim bu ülkede niçin iyi boksörler kısaca sporcular çıkmıyor diyeceksin şaka gibi çoğu kişi ekmek çorba bulup faturalarını ödedimi bayram eder hale gelmiş ülkemizde durum çok iyi değil sırf ringde acı çekmiyeceksin bu saydığım şeylerden dolayıda acı çekeceksin boksör ve vücutcuların kaba saba kavgacı tipler olarak birazda medya gösteriyor filmlerde misal özellikle kötü adam rolündeki kaslı dövüşçü adamlar ortalığı savaş alanına çeviriyor insanlarda gerçektede böyle sanıyor halbuki güçlü bir erkek ailesine çevresine sevgi ile yaklaşır tam tersi güçsüz dışarıda sözünü geçiremeyen erkek şiddete yönelir benimde hayalim var amerikaya gidip gold s gym üye olup orada yaşamak bakalım ne olacak refleks geliştirme konusundada hocanla bir konuş derim aslında evde vg dahil hiçbir spor yapılmaz yerinde öğrenmek en iyisi ama işte ne yaparsın imkansızlıklar insanları güç duruma getiriyor boks ve vg konusunda herkes bilgi sahibi olmadan fikir sahibidir zaten bunları aşmalısın bazen banada vg ile ilgili atıp tutanlar olur sorsan drop set süper set nedir onu anlatamazlar işte alışacaksın artık yani azimden karalılığından istediğinden şüphem yok ama maddi durumda çok çok önemli

vücutcuu bunu beğendi.
  18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    bugün gölge boksu yaptım yine sağ sol direkt yavaş yavaş ilerliyorum.yanımda gelen arkadaşıma bıraktı boksu zaten onunla benim amacım bir değildi.benim hedeflerim var bir amacım var.pazar günü trabzonda yapılacak olan türkiye şampiyonasına hazırlık yapıyorlardı bende izledim idmanlarını gerçekten çok zor kiloda çok önemliymiş onu anladım.yavaş yavaş ilerliyorum.antrenmanlardan kaytarmıyorum.tek bir sorunum var malzemeler.birde dersler var tabi.hem okulu hemde boksu birarada yürütmeliyim bunu başarmam lazım spor okullarına gitmemi önerirmisiniz? yoksa normal bir liseyemi gitmeliyim? bu sene çok önemli aslında son sbs sınavına girecem.lisansım var ama gelecek vaad edersen işe yarıyor.evde kesinlikle hiçbir spor yapılmaz abi vg hariç.ama kum torbası pençikbol fena olmaz yani :) daha dur abi amerika avrupa demişsin o kadar ilerlemek çok zor en iyilerden öğrenmen gerek demişsin şimdilik sadece kulüpteki hocam yeter gayet iyi bir hoca dediklerini yaparsam rahatlıkla boksör olabilirim.boksörlüğü kolay zannediyordum ama çok zor herkes zannediyorki ringte kafana göre dövüşüyorsun hiçte öyle değil bir maç için aylarca çalışıyorlar.yavaş yavaş ilerleyecem bakalım nereye kadar giderim.fikirlerinizi bekliyorum yine.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    çok önemli lütfen bakın abilerim fikirlerinize ihtiyacım var.bir sorum daha var sizlere acaba kilo almammı lazım vermem mi? aslında bunu hocama sormam lazım ama acele ediyorsun diyecek daha yeniyim çünkü torba bile çalışmadım doğru dürüst.ayna karşısındayım hala.amatör boksta kıllar sorun yaratırmı sorum bu.boyum 168 kilom 60 vg ye devam etsem 65 olurum ideal kiloma ulaşırım ama boksta dahada düşeceğimi düşünüyorum doğrumu? çünkü çok kalori harcıyorum.57 hatta 55 kg ye kadar düşerim belki ileride artarsam daha iyide.ya çok kafayı takıyorum ailem bir yandan baskı yapıyor of ya sporuda seviyorum.ne yapacağımı şaşırmış bir durumdayım yardımlarınızı bekliyorum.boks gerçekten çok ağır zor bir spor herkes boks yapar ama herkes boksör olamaz bunu anlamış durumdayım zaten bırakabilirim bırakırsam evde vg ye devam bu benim için çok kötü olur.kolay kolay bırakmayacağım boksu biraz asilik iyidir gidebildiğim kadar gideceğim bu yolda.milli takıma kadar yolum var.ama gerçekten zor boksa spor değil diyenlere tek lafım var gidin bir salonda 1 ay düzenli boks idmanı yapın anlarsınız spormu değilmi.inanılmaz dayanıklılık kuvvet hız gerektiriyor hem kuvvet hemde hızı bir arada tutmak lazım çok efor harcanıyor.bu haftayıda sayarsak 2 haftam boşa gitti hocamız yoktu şampiyona var o yüzden.herkes yapıyor ben neden yapamayacağım diyorum bazen başarabilirim aslında inancım var.

Son düzenleme: 31 Ocak 2012
  20. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    bence o boyda, iyi bir kiloya sahipsin

not: umarım yağ oranın düşüktür.

Son düzenleme: 31 Ocak 2012