Hayatımı alt üst eden Humerus kırığı ve sonrası

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mertgozcu tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Bilek güreşi tutarmısınız?

1. Evet.

oy sayısı 3
    50,0%
  2. Kesinlikle hayır!!!

oy sayısı 3
    50,0%
  1. mertgozcu

mertgozcu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar herkese merhaba.Size başımdan geçen kötü bir olayı anlatmak istedim.

Bundan 1,5 yıl öncesinde bu spora başladım.Spora başladığımda herşey çok iyi gidiyordu taki 6. ayıma kadar.6. ayda arkadaş zorlamasıyla bilek güreşi yaparken sağ humerus kemiğimi kırdım ve açısı tarif edilemez.(tabi benim yanlıs tutuşumda etkili oldu)Sanki koluma biri balyozla vurmuş gibi bişey hissettim.İlk başta ne olduğunu anlamadım çok fazla açı hissetmedim sonra dirseğim çok kötü acıdı ve farkettim ki sağ kolumu oynatamaz oldum.Kolum istemsiz sağa sola hareket ediyordu.:(O an başımdan assagı kaynar sular döküldü.Herşeyin bittinigi,sakat kaldıgımı sandım.2dk sonra ise inanılmaz derece acıyordu ve kolum davul gibi şişmişti, Gecenin 11'nde Apar topar hastaneye gittik doktora olayı anlattım ve hemen film çektirdik.Öğrendikki sağ humerus kemiğim sağdan sola doğru paralel bir şekilde kırılmıştı.Filmi gördükden sonra kesin sakat kalcağımı zannetdim.Doktor 3 haftlık alçı süresi ve ondan sonra 2 ay boyunca ortez kullanacaksın dedi.1 yıl içersinde tamamen kaynama olacak ve bu süre zarfında spor yapamayacaksın dedi.Sakat kalma ihtimalim bile varmış.Tam kırıgın etrafında sinir geçiyormuş.Allahtan onlara zarar gelmemişti.Kolumu kocaman bir alçı yapıldı gelen geçen bana bakıyordu.Bende dünyaya küsmüş şekilde doktorun talimatlarına uydum ve düzenli beslendim.2-3 ayda bir kontrole gidiyordum ve her gidişimde doktora ne zaman spora başlayabilirim diye soruyordum.O da daha vakti var diye diye 1 yıl geçti.

Tabi bu 1 yıl benim için çok zordu.Doktorun dediği gibi 3 haftada alçı çıktı ve sonra oratez takıldı.Ortezle kolumu biraz oynatabiliyordum.Onuda 2-3 ay taktım.Artık kolumda hiçbir destekleyici bir şey yoktu ve çok fazla korkuyordum en hafif bir çarpmada kolumu tekrar kırılacak gibi hissediyordum.Dirseğimde kilitlemişti ondan bahsetmek bile istemiyorum.Dirseğimi tamamen açmakda 2-3 ayımı aldı.7. aydan sonra isler yavaş yavaş düzeliyordu.Kolumu artık daha iyi hissediyordum açma kapama hareketlerini daha iyi yapıyordum.10. aydan sonra ise tekrar spora başlamanın hayalini kuruyordum.

Şu an üstünden tam 1 yıl geçti ve tekrar spora başladım.Arada sıra sızlama oluyor ama pek önemli değil.Vucudumu tetrar düzene sokmam biraz zaman aldı.Haliyle biraz yağlandım :D.

Sonuç olarak bilek güreşi tutmamanızı tafsiye ederim.Ben biraz ucuz yırttım siz benden ders alın:)

Hikayemi okuduğunuz için Teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş