hastayken spora gidilmelimi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve skllmyh tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    haftada 4 kez gidiyorum.bu hafta hastalandim hafif ateş bogaz agrisi var.benim sorum ise hasta iken spora gidilmelimidir?yani tam verim alabilirmiyim.aslında öncesinde hasta iken gitmiştim pek çok hareketlerin setlerini tam yapamadan eve döndüm.ama 2 haftadır aksatıyorum sporu haftada 2 gün gider oldum çoğu hareketlerim aksadı diyebilirim.
    ne yapmam gerek?

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Bu gun benim kafamdan gecen soruyu sordun su anda. Bende böyle bi konu acsammi diye dusunmustum. Bugun halsizdim, ustumde hala kırgınlık vardı gripten dolayi ama zorladim kendimi ve gittim. Her harekette deli gibi terledim, midem bulandi basim dondu ama antremanin sonuna dogru bi anda duzeldim kendime geldim. Ama dun cok kotuydum salondan mutfaga gidicek halim yoktu dun gitsem bayılır kalirdim heralde. Hastaligin son gunlerine dogru gidilebilir heralde :D

3. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    hasta olmamak için kesinlikle gidilmemelidir.hastalık vücuda girdikten sonra vücut onunla savaşmaya başlar siz vücudu yorup enerji harcarsanız bünye zayıf düşer ve diracimiz azalır sonucunda da mikraoplar galip gelir :).en iyisi hastalık tamamen geçesiye kadar gitmemek ama yapabilen varmıdır bilmiyom.:)

4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Hastayken spor yapmak dogru olmaz , zaten vucut dırenciniz gucsuzdur.siz bu yüzden idmandan verim alamazsınız.üstelik terlersenız cok fazla idmanda birde hastaysanız üstüne,zatürreye bıle cevırebılır..

5. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Ben bilinenin aksine hastalık esnasında çok yataklık durumunuz yoksa hastalığın üstüne gidilmesinden yanayım öyle ki olay büyük ölçüde psikolojik yani kendi bedeninizle harb içindesiniz burda en büyük kozunuz motivasyonunuz kararlılığınız olacaktır tabi üstüne gitmekten kastım salona gidip devasa ağırlıklar altına girip kendiniz heba etmeniz değil mesala ben böyle durumlarda açık havada koşmayı yeğlerim özellikle deniz kenarı tercihimdir büyük ölçüde etkisi olur terlemenin ve temiz havanın unutmayın herşey beyinde başlar beyinde biter ;)

MrMuscle14 bunu beğendi.
  6. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    dogru diyosun fakat yapıcagın antremandan verim alamamakta var.spora gitmeyince kendimi kotu hissediyorum yani sanki tüm kaslarım küçülüyor sönüyor gibi bi his var.2 haftadır 2 kez gidiyorum spora.aksamalar oldu.şuanda baş ağrısı hafif nezlelik ve öksürük var bu yüzden gidemiyorum.
    spora gidip hafif agırlıklarla calısmaktansa o gün gitmeyip tam verim alacagım zaman gitmeyi tercih ederim :)

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:32 ----------

Dehe önce böyle bir başlık açılmadı sanırsam. evet hastayken spora gidilmesi kesinlikle önerilmez. hastalıkla savaşan mevcut enerjiyi sporda tüketirseniz hastalığın süresini uzatırsınız.

BayFix bunu beğendi.
  8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben ne zaman hasta olacak gibi olsam, kırgınlık boğaz ağrısı halsizlik baş ağrısı en iyici ilaç vg dir. Sürüne sürüne giderim salonda, dambılı barı elime alınca bir şeyim kalmıyor. Sonra da eve gelip bir duş ve uyku. Bu şekilde hiç hasta olmadım 5-6 yıldır hasta olmuyorum hep atlattım bu şekilde.

9. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Deathlifter al benden de o kadar aynen bende ne zaman hafiften burnum akmaya başlasa, hasta olucak gibi oluyorsam salona gidiyorum terimi atıyorum temiz duşumu alıyorum ertesi gün bomba gibi oluyorum. 2 ayda bir verdiğim zorunlu aralarda hasta olmamak için zor tutuyorum kendimi ama düzenli olarak VG yaptığım zamanlarda hastalıktan eser olmuyor üzerimde.

10. by_bambam

by_bambam Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 hafta öncesine kadar bende de bir kırgınlık halsizlik vardı 1-2 gün antrenmana gidemedim ertesi gün gittiğimde hoca sordu tabi ki neden gelmedin diye hocam hastaydım dedim...Hasta olduğunda gelip burada ter atacaksın dedi..

11. IGO

IGO Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Hastayken gitmek doğru değil. Özellikle antibiyotik vs. kullanırken. Bir kaç defa bunu denedim. İlaç kullanırken performans ister istemez düşüyor. 50 kilo kaldırıyorsanız 30 kiloda yorulmaya başlıyorsunuz. Bu sefer psikolojik olarak 'çöktüm' diye hissediyorsunuz. Bence en azından 1-2 gün dinlenilmeli. Bu süre içinde bol sıvı tüketilmeli. Özellikle bitki çayları; nezle, boğaz ağrısı vs. gibi durumlardan iyi işe yarar. Kimseye 1-2 gün dinlenmeyle bir şey olmaz. Hastayken kendimize eziyet çektirmeye, bedenimizi hırpalamaya gerek yok.

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    dinlenince daha kötü oluyor yatağa yatıp hastayım moduna girince psikolojik olarak da düzelemiyor. tabii bu dediklerim hafif veya orta hasta durumları. ağır ateş varsa boğazlar su içemeyecek gibi şişti ise tabii ki gidilmemeli. ama hafif kırgınlık kısmı vg de ter atınca düzelebiliyor. yani biraz hasta gibiyim bi kırgınlık var bugün çalışmayayım bari olayına katılmıyorum. ama ağır hasta isek tabii ki dinlenmek lazım.

13. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    health %80 e vuruyorsa devam

Sayfayı Paylaş