Hastayken BB Yapmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Konz tarafından 18 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. Konz

Konz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    selam arkadaşlar bende şuan hafif grip gibi birşey var.
    antibiyotik kullanıyorum zitromax adı onun dışında c vitamini ve aspirin takviyesi alıyorum. bunları kullanırken bb yapmanın bir zararı olurmu? burnum da tıkalı biraz. =)

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer kırıklık hissediyorsan, ki antibiyotik aldığına göre biraz kırıklığın vardır sanırım, bence dinlenmen çok daha mantıklı.
    Zira vücut geliştirmedeki amaç, idman esnasında vücuttaki kas hücrelerini yıkıma uğratıp, onların daha güçlenerek bu yıkıma direnç oluşturmaları.
    Yani sen iyi bir idman yaptığında bir anlamda vücudunu yıkıma uğratıyorsun, vücutta buna bağışıklık kazanmak için tıpkı aşı olmıuş bir insanın vücuda verilen bakterilere direnç oluşturması gibi kaslarını büyüterek idman esnasında meydana gelen yıkıma direnç oluşturuyor.
    Sen gripken, vücut hastalığı yenmekle meşgul, sen birde idman yapıp kaslarını yıkıma uğrattığında, bağışıklık sisteminin üzerine ekstaradan bir yük biniyor, hem iyi bir idman yapamadığın gibi, hemde mevcut grip hastalığını, üstündeki o kırıklık durumunu uzatmış oluyorsun.
    Bu sebeple, iyi beslenip, bol dinlenerek bir an önce iyileşmeye odaklanman bence çok daha mantıklı.
    İlle idman yapmak istersen, hamlamaktan endişelenirsen, hafif kilo çok tekrar yaparak ter at, 12-15 tekrar, normalde tek tekrar yapabildigin kilonun yuzde 40 ile her her egzersiz icin 3'er set, bolge basina 2 egzersiz yapman yeterli.
    ama kesinlikle normal calistigin gibi çalışmaya çalışma, dediğim gibi iyileşme sürecini uzatırsın.
    Bu kadar uzun cevap vermemin nedeni, bende nezle oldugum zaman kararsız kalırdım, bir gün bir dergide bu yazdıklarıma benzer bir açıklama gördüm, seninle paylaşmak istedim.
    Geçmiş olsun!

fiko444 bunu beğendi.
  3. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    ben tam tersi yönde bir tavsiyede bulunacağım. hasta olduğunda sıkı olmasa da idman yap. bn bunu uyguluyorum, ve işe yarıyor. ayrıca antibiyotik gibi şeyleri, çok zorunda olmadıkça kullanma.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    tamamen katılıyorum kalp günde vucudu 1000 kez devreder ortalama 5-6 kilo kan oldugunu duşunursek vucudumuza 6000 litre kan gider kan tum organ ları besledikten sonra tekrar basa doner tabi bu hesaplama faliyette olan vucut için gecerli yattığımız zaman sistem agır oldugundan elektrolit dengemiz daha cabuk kayba ugrar ve hastalıgın gecmesi daha uzun olur doktorlar bile ameliyat ettiği kişiyi biran önce yurumesi için uyarır cunku daha hızlı iyleşecektir. ayrıca ant esnasında gerek metabolizmahı hızlandırmak gerek teri atmak son derece hastalıktan kurtulmak için yararlıdır.. fakat hastalık agır ise ant yapılmasını önermiyorum vucudun hastalıkla savasan enerjisini harcarsanız vucut tamamen savunmasız kalır burada vucuttaki hastalık boyut degiştirebilir yada bir ust sınıfa gecer.. buda iyleşme süresini uzatır..
    allah kimseyi saglıgıyla sınav etmesin

fiko444 ve küçük kemik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş