hastalık zamanı antreman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Tigertugi tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar malum havalar soğuk ve acımasız, gripe yakalandım antibiyotik kullanıyorum ama sporumda yapmak istiyorum 1hafta ara vermek istemiyorum formumdayımda nedir düşünceniz bi zararı olurmu agır bi antibiyotik :(

2. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    274
    Ödül Puanları:
    0
    bunu bize sorman biraz garip.
    eger kendini iyi hissediyorsan yap hissetmiyorsan yapma :)

benim bünyem hastalıklara karşı güclü ondan dolayı ara vermen devam ettim.
    fakat her insanın aynı degildir.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Mrb.
    Hastaylen dinlenin derler ama eğer çok ağır hastalığın yoksa bence spora git fazla ağır çalışmasanda aksatma derim

Spor yapınca vücüt bır hormon salgılıyor ve bu senı ıyı hissetiriyor iyileşmeyede yardımcı olur bilimsel birşey bu ama yataktan kalkamıyorsna tabı önermem

Ben bu sene 1 kere hastalandım salona gittim çalıştım dahada iyi oldum kısa sürede iyleştim
    spora başlamdan önceki hayatımda her kış hastalanırdım hemde her hafta nerdeyse
    şimdi spora gıdıyorum sacım ıslak karda gezıyorum hastalanmıyorum sporun faydası olarak goruyorum bu benım kendı fıkrım tabı kımseye dıyemem sende benımgıbı yap dıye ama bana sorarsan gıt derım cok hasta degılsen :)

4. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    hastalık durumlarında "direnç "için enerjinin korunması ana prensiptir...yani, daha az enerji sarfetmek ve aha az enerji almak ,beslenmeyi azaltmak müspet sonuç verir...

bu nedenle "antrenman " tavsiye edilmez...zaten, verim alamazsınız...)

5. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    ilk olarak grip ken antibiyotik kullanımı çok zararlıdır bunu internetten araştırabilirsin.
    ikincisi antrenman sebebiyle kişiden kişiye değişsede vücut direnci azalır ve daha kolay hastalanırsın özellikle soğuk algınlıgı bunun için bahar sonuna kadar kalın giyinmelisin
    tavsiyem iyi dinlen antrenman da terle iyi beslen ve dinlen daha çabuk atlatırsın.

Sayfayı Paylaş