hastalık sonrası ölçü kaybı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ulasmen tarafından 13 Nisan 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    arkadaslar 2 hafta kasları sasırtmak için olumcul kol antremanındaki kol programını uyguladım ve buna paralel olarak sadece kola degl goguse sırta omuzada ona benzer program hazırlayarak uyguladım ve bu 2 hafta uygulayıp bırakmaktı planım 2 hafta uyguladım ve gunluk kg 77 olmasına ragmen 160gr protein aldım
    fakat haftanın son idmanından sonra izmire gitmek zorundaydım v idman sonrası dogru durust beslenemeden izmire gittim yolculuk sırasında ac kaldım yaklasık 6-7 saat sadece kucuk atıstırmalar yaptım yani 70gr proteişni zor aldfım buda butun kıs boyunca hasta olmayan ben vucut direncim dustu ve hasta oldum izmirde 2 gun kaldım hastaydıom bu sırada dondum ve 1 hafta antreman yapmamaya karar verdim ve pazartesi ilk idmanıma giricem ama bu gun tartıldım 1.5 kg kadar kg vermişim ve kolumdanda0.6 cm kadar kayıp soz konusu bu beni psikolojık olarak cok etkiledi bu olcu kaybımı ne kadar zamanda telafi edebilirm diye kara kara dusunuom bu sporda acemi, oldugum ıcın bu olcu kayıpları beni oldukca etkiliyor bu seylere sanırım zamanla alısırız bu sporu 1yıl 2 ay dır yapıyorum bu arada
    cevaplarınız ıcın tesekkurler saygılar

2. karakedi

karakedi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tıp ogrencisi
    Yer:
    antalya
    arkadasım bu kadar kısa surede bu kadar kılo kaybetmıs olman bıraz zor belki olcumu saglıklı yapmamıssındır. tuvalet ıhtıyacın bıle bunu etkıleyebılır. ayrıca hastayken kullandıgın grıp ılacları hem cok su kaybına sebep olur hemde kas gevsetıcı olduklarından olcunu etkılemıs olabılır. kafana takma grıbın tek ılacı dınlenme dır. ıyılestıkten sonra eskı formuna kavusursun. sımdıden gecmıs olsun ve ıyı calısmalar.

ulasmen bunu beğendi.
  3. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bu gunde idman yaptım gogus ıdmanı bu gunku ıdmanda agır kılo calıstım ama hiç yorulmadım birde kg larda dusus var toplamda 6 kg daha hafif calstım benchde 107.5 calısıodum bu gun 101 le fln calıstım bide yardımda aldım onceden 107.5 la yardımsız 3 tekrar yapıodum son set

4. Şiqiptar

Şiqiptar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hastalık döneminde verilen kilolar

ben yaklaşık 6 aydır vücut çalışıyorum ama son 3 aydır güzel randuman aldım. 3 ayda yaklaşık 72 kilodan 77 ye çıktım ve kendime görede estetik bi vücuda kavuştum.Ama 1 hafta-10 günlük bi rahatsızlık dönemim oldu.Bu dönemde yüksek ateş ve çok fazla terleme yaşadım.böyle oluncada sadece 1 haftada 3 kg kaybettim.ve şimdi ayna karşısına geçtiğimde sanki eski vücudumdan epey uzakmışım gibi görüyorum(tabi psikolojikte olabilr).ayrıca hastalık döneminde verdiim kiloların su yada yağ olduğunu düşünüyorum ve hastalık döneminde verilen kilolar çabuk alınır derler eğer kas kütlesi verdiysem yine aynı şekilde toparlamam kısa sürede mi olur?
    şimdiden teşekkür ederim

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Şiqiptar başlığın buna eklendi..önce arama yap lütfen ..

6. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sigiptar ne zamandır foruma ugrama vaktim olmuyordu hastalıkta kayıp su kaybı oluyor ben vucut geliştirme calısmayalı 3 ay oldu ve kosu yapıyorum kosuya basladıgım ılk donem hızlı bir kilo alm oldu buna sasırmıstım sonra 1 haftada 3 kg vrdim su anda 81kg civarıyım vg yi bıraktıgım zamankinden daha agırım ama aynaya baktıgımda kendimi cok incelmis goruyorum dısardan gorenlerse pek bir fark yok diyorlar sanırım bu olay psikolojik kafana takma vgye tekrar baslıcam su spor akademisi sınavlarından sonra

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    0.6 cm koldan ölçü kaybının takman, bu işi obsesyona getirdiğinin göstergesi, rahat ol, ani kaybedilen kas hızlı geri kazanılır.

Sayfayı Paylaş