Harp okulu için bana ağır bir program lazım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve shanxmc tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. shanxmc

shanxmc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar aşağıdaki dereceleri yapmam gerekli sizce ne yapmalıyım

400 m koşu 60 saniye
    10 adet barfiks
    210 cm durarak uzun atlama
    16 m basketbol topu fırlatma
    50 adet mekik (1dkda)

NOT : Basketbol topu fırlatma şu şekilde gerçekleşmektedir :
    Sınava giren öğrenci dizleri üstünde dik durur. Topu alır ve başının arkasına götürür. Kalçası ayak topuklarına değmediği sürece geriye doğru gerinir ve öne doğru taç atışı gibi topu iki eliyle fırlatır.

100 tam puan almak istiyorum 15 yaşındayım daha 3 yılım var.Yardımlarınızı bekliyorum...

2. muzduzgit

muzduzgit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bunun için body programına falan ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum bol bol şınav mekik barfiks ve kardio çalışman lazım. 3 senem var demişsin bunların hiçbiri de 18 yaşında yapılamayacak şeyler değil, tabii herkes yapamaz ama çalışırsan yaparsın.

3. shanxmc

shanxmc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fazla kilolu değilim zaten cardio yapmam gereklimi ? yani cardio yapamam hangi aşamada işime yarar....

4. karuslu2

karuslu2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    barfikste işe yarar koşuda işe yarar uzun atlamada yarar
    koşuda daha hafif olacağından fazla yorulmayacaksın hızını uzun süre koruyabileceksin
    barfikste hafif kaldıracağın için kolay olacak
    atlarken daha yükseğe zıplayacaksın

3 yılda çok rahat bi şekilde yaparsın takma kafana ben 20 güne sıkıştırıom bakalım olcakmı

5. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    bu hareketleri ısındıktan sonra yapın ayrıca birşeye gerek yok

önce ısınma koşusu sonrasında bu hareketlere çalışın barfiksi parmakların karşıya bakacak şekilde baş parmak barfiks demirini kavrayacak şekilde yani serçe tutuşu olacak ve barfikste kollar tam bırakılacak çekerken çene demiri geçecek bel vurmadan yapın.

mekikte de dizler kırık eller ensede olacak şekilde çalışın.

diğer hareketler zaten kolay

6. kfks

kfks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu fiziki yeterlilik testini geçim derken uygulayacağın yanlış bir sistem ve yanlış hareketler sonucu bel açıklığı( sakralizasyon) denilen bir rahatsızlık oluşabilir. Spor yapan kişilerde bu rahatsızlığın çıkma olasılığı daha yüksek bu arada.. özellikle askeri okul sınavlarında elenen öğrencilerin %40-45 i de bu rahatsızlık yüzünden elenir..

bence fiziki yeterlilik testinden çok sağlık kısmıyla ilgilen . Bir hastanenin radyoloji bölümünden bunla ilgili bir tetkik yaptırmanı tavsiye ederim...

shanxmc bunu beğendi.
  7. shanxmc

shanxmc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşıldı çok sağolun ama ben en çok basket topu ve koşudan korkuyorum koşu yapılcak bişey ama topu atamıyorum hayır yani kollarımda çok güçsüz değil ama o top havadan gitmiyo hemen yere düşüyo ne yapmam gerekli

ayrıca sağolun o tetkikleride yaptırırım 2 yıl sonra falan şu anda derslere odaklanmam lazım zaten diğerleri olur bi şekilde ama 100 puan alırsam mülakat görüşmesinde kolay elenmem diye düşünüyorum

sağolun ........

Sayfayı Paylaş