Haribo böğürtlen-ahududu

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve Bodyyci tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
  2. lasthunter

lasthunter Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Karbonhidrat orani cok saglammis yalnız seker 0 yazıyo o nasil oluyo ki eğer öyleyse bende kullaniym antrenman sonrasi

Bodyyci bunu beğendi.
  3. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    https://www.haribo.com/trTR/ueruenler/haribo.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:32 ----------

100 g ortalamada şunları içerir

Kalori değeri 1522 kJ/364 kcal

Protein 2,5 g

Karbonhidratlar 88,5 g

bundan şeker 74,5 g

Yağ 0,1 g

Doymuş yağ asidi 0,1 g

Diyet lifi 0,1 g

Sodyum 0,08 g

Haribo resmi sitesinden baktım 74.5 şeker diyo :)

4. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    ooo aslında süper bişey :D lütfen yorum atın antreman sonrası kullanılırmı iyi mi lütfen :D

5. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    75g şeker neresi iyi :D

6. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    owww kaçalım ozaman :D :D :D

7. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Şaka mı yapıyorsunuz? Antreman sonrası için iyi tabiki.Antreman sonrası insülini arttırmak için basit şeker içeren hızlı sindirilen karbonhidrat(40-60gr) alman gerekir. Bunun için haribo iyi bir seçenek.Diğer seçenek powerade vesaire olabilir. Antreman sonrası insülini arttırarak alacağınız protein vesairenin vücut tarafından emilimini maksimize edersiniz.

Bodyyci bunu beğendi.
  8. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    kafam karıştı beyler BİLGİLİ BİRİSİ DOĞRUSUNU SÖYLEYEBİLİRMİ

9. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    haribo iyiyse o böğürtlenli olan fena.. her ant sonrası onu alırım..
    Bilgili arkadaşlardan cevap lütfen :D

10. arnold1903

arnold1903 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    aynen bilgili birisi cewap atsın tadı süper birşey hadi cevapppp

11. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Şekerde bir karbonhidrattır arkadaşlar o yüzden o karbonhidrat yazan şeyin büyük bölümü şeker.

12. burak265

burak265 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hocam ben Fizyoterapi ve Rehabilitasyon okuyorum.Beslenme ve Diyetetikten arkadaşlar var.Kesinlikle antreman sonrası da öncesi de basit şeker diye Haribo tarzı şeyler yenmez.Aklınızda bulunsun.

13. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    hakiki arı balı yiyin daha iyidir

14. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Üzüm suyuu !!

15. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Haribo yenmez mi :D siz neyin kafasını yaşıyorsunuz.Antremandan sonra insülini hemen yükseltmek ve katabolizmayı durdurmak için basit şeker almak gereklidir.Bunu en iyi şekilde vitargo ile yaparsın.Bunu bulamıyorsan üzüm suyu ile yaparsın,bunu taşıma işi zor oluyorsa jelibonla yaparsın.Bu arada bu jelibon işini ortaya atan da ben değilim,tüm üst seviye vücut geliştirme antrenörleri bunu öneriyor.Kimse elinde şişe üzüm suyu koy götür orada iç gel şişeyi yıka vesaire uğraşmaz.(uğraşan kesim nadirdir) bundan dolayı parası varsa saf karbonhidrat vitargo kullanır.(bu arada vitargo şekerden dahi hızlı sindirilir.kompleks bir karbonhidrattır.) parası olmayan ise gider bimden 100 gramında 80 basit karbo olan jelibon alır yarısını yer,antreman başı 35 kuruşa getirir.

Antreman sonu 30-40-60 gram arası değerlerde basit karbonhidrat almalıdır antremanın yoğunluguna gre değişir bu miktarlar.Çok sağlam antreman yaptım diyorsan 60 gram,bugünkü idmanın yoğunlugu fazla değildi diyorsan 30-35 gram diye gider.

Taarruz ve aŞoT34 bunu beğendi.
  16. burak265

burak265 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Mesleğini sorabilir miyim ? Kulaktan dolma bilgilerle nereye kadar devam edeceksin bilmiyorum ama ben sana bilimsel yönünü söylüyorum.Metabolizman senin ani yükselmelere ve düşüşlere alışık olmadığından iyi değildir diyorum sen gitmiş steroid alan vücutçularla kendini bir tutuyorsun.Bilinçsizliğe devam. kafa_ duh

Kadirzm45 bunu beğendi.
  17. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Bilimsel yönü spordan sonra alınan basit şeker ile insülin ani şekilde yükseltilerek hem katabolik etki durdurulur,üzerine de alınacak olan protein karbonhidrat,kreatinlerin vücut tarafından emilim oranı yükselir.İnsülinle ilgili şeyleri araştır öyle gel konuşalım.İnsülinle aynı anda kas yaparak yağ yakma vesaire bu konuları da bir gözden geçir bu insülini araştırırken.Sırf bu insülin derdine insülin kürüne giriyor insanlar,sen basit birşeymiş gibi yok vücudun ani yükselmelere düşmelere müsait değil diyorsun.

Biz de demiyoruz ki git yemeklerin yanına şeker içeren içecek,yiyecek al veyahut günlük öğünlerine yakın zamanlarda ve yemekleri yedikten sonraki 30 dk- 1 saat aralığında insülini fırlatacak basit şekerler al demiyoruz. Ki yemekle birlikte-yemekten 30dk önce-yemekten 30dk vb alınacak basit şekerler insülini tavan yaptırarak o anda sindirilmekte olan besinlerin(bu besinlerdeki yağ ve karbonhidrat oranının orta seviyenin biraz üstünde olması yeterlidir) olabildiğince büyük miktarının yağlanmaya sebebiyet vermesine neden olacaktır.

Bana diyetisyenlerden birşeyler getirme.Türkiyede spofesyonel klüplerdeki diyetisyenler harici adam gibi spor hekimi olan insan bile yok.Diyetisyenler ise bu spor ile ilgili 3-5 gram harici hiçbirşey bilmiyorlar.Normal insanla sporcuya aynı şeyleri tavsiye eden diyetisyenlerden ve o diyetisyenleri yetiştiren kurumlardan sporcuya yönelik hiçbirşey beklemem ben.

Dediğim gibi özel olarak spor hekimleri hem diyetisyenlerin göremeyecegi kadar ileri seviyededir,hem de sporcuların yaptıkları sporlarla ilgili herşeyi bilirler ve diyetisyenliklerini bu dalda geliştirirler,normal diyetisyenleri sporun içerisine yerleştirmeyin.

Ha diyorsan ki profesyonel klüplerde,medical parkta,acıbademde vesaire diyetisyenlik yapan özel spor hekimleri var(ki onlar da türkiye çapında sayıları çok az sayıda,olanları da zaten spor klüpleri ve o spor klüplerine sponsor olan büyük hastane grupları kullanıyor,çalıştırıyor , senin o adamların yanına gidip birşey danışman en az bintl den başlar.) onlar bunu söylüyor o zaman inanırım dediğine.

Son düzenleme: 26 Ekim 2013
  18. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben diyetisyenlik okuyorum ve antrenorum.acikcasi bu isin icine girmemis diyetisyenler atip tutarlar kulaktan dolma bilgileri savunurlar.ve sporcu diyince bize ogretilen vg degil futbolcu kosucu falan filan. Ama aslinda vg her sporun temeli ve onun beslenmesi falan filan apayri simdi kurek sporcusuna 4000 kalori veriyo diye vg ciyede o kadar verirler gerci hepsi degil ama yag orani hakkinda bilgileri yoktur karin kasinin erkeklerde %10 yag oraninin altinda cikacagini bilmezler zaten %60 karb. Dieti ile karin kasida cikmaz

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

19. burak265

burak265 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Florance Nightingale hastanesi fizyoterapisti olmak senin için yeterli bir şey mi ? Ya da milli takımlar fizyoterapisti ve geçmişte Galatasaray ile Fenerbahçe'nin fizyoterapistliğini yapmış birine sorduklarım senin için kıstas mı ? Karşındakinin ne bildiğini bilmeden yorum yapmak saçma değil mi ? Bu konu yeterince uzadı siz başkasının bilgisine sayı göstermiyorsanız kendi bilginizle yapın her şeyi.

Sayfayı Paylaş