Hareketten Çalma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ardaaaaa tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela 4 set yapıyorum barbel curlda 10-10 12-12 şeklinde 10-10 5 kg ile yapıyorum 12-12 de 7.5 kg yapıyorum ama son sette gücüm kalmıyor biraz eğilerek yapıyorum son 5-6 tanesini çünkü güç tükeniyor bu normalmıdır ? yararı olurmu yoksa kg yı dusureyımı ?

2. sss000

sss000 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    arkadasım kasları sasırtmak icin setlerde ilk baslarda tekrarıfazla ağırlık az sonra tekrarı azaltp ağırlk artcak mesela örnek göstereyim;

sen 4set ypyion buna göre;

1.set : 12 tekrar 5kg
    2.set : 12 tekrar 5kg
    3.set : 10 tekrar 7.5kg
    4.set : 10 tekrar 7,5kg

olabilir..
    cünki sen ters yapiyosun kaslarını yanlıs sekilde yoruyosun böyle yparsan son sete kadar gücn daha tasarruflu harcanır

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Arda geçen gün protein tozları ile ilgili bir sürü polemiğe yol açmıştın, 1 yıldır gelişemiyorum protein tozu kullanan arkadaşlarım devasa kollara sahip diye. Sanırım sebebi belli oldu, 1 yıldır yapıpta 5 kg ile barbell curl yaptığın müddetçe kilolarca protein tozuda geliştiremez bilgin olsun. :)

(Mesajım sakın dalga geçiliyor gibi algılanmasın)

as55, DeibLER, PointFlex ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Helal sana muuuaahhaahahah ne güldüm ya niiiuauaaauuahahah :D

hyper_hyper_hyper_

:badgrin:

DeibLER, PointFlex ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlıs yazmısım ya 12-12 yi 5 kg de 10 ve 10 7.5 kg ıle yapıyorum ;)

Birader zaten kaldırdıgım barbel 10 kg gelıyor sen kac kaldırıyorsun merak edıyorum ıncecık barbell degıl bu ... ayrıca düz demir yamuklu olan değil ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:31 ----------

10 kg barbell 5 bir taraf 5 diğer tarafa Toplam 20 Kg düz bar 12 tekrar
    10 Kg barbell 7.5 bir tarafa 7.5 diğer tarafa Toplam 25 kg düz bar 10 tekrar

Düz bar ile yamuk bar arasındaki farkı biliyorsundur umarım en az 5 kg daha kolay oluyor yamuk barda daha kolay ;)

6. enya

enya Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    1 senedir yapıyomuşsun öyle yazdı arkadaş 1 sene önce yani ilk başladığında kaç kg ile başladın ?

7. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Eğer çok yeni değilsen. Ve yeterli gücün varsa ağırlığı arttırmanı öneririm. Barbell curlde kol başı düşen ağırlık 5 kilo az gelir. Dumbbellarla denersen daha iyi anlarsın ne demek istediğimi.

düzeltme: ajsdaskdsaldlasdaf

Son düzenleme: 3 Mart 2012
  8. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Surada yazanların kolu kac cm merak ettim ya düz barda en fazla 20 kg yana 20 kg yana koyularak yapılır oda en 3 senelik sporcular yapıyor en azından bizim salonda... Vaybe siz neymıssınız :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:01 ----------

yanlıs anladınız herhalde ben toplam kıloyu degıl 5 kg derken tek taraftan bahsettim herhalde bır tarafa 2.5 diger tarafa 2.5 koyup yapmıyoruz :)

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ardaaaaa ben 16 yaşındayım 1.5 aydır salondayım bende 2tane 5kg takıyorum bence sen biraz geçmişe dön nerde eksiğin olduğunu araştır.ben yaşıma göre biraz güçlüyüm ama sen çalışırken biryerde yanlışlık yapmışsın yada sen olimpik bara takıyosun toplamda 30kg oluyor.

10. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bar 10 kg diyorum olimpik zaten ...

11. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ardaa forumda çok kişi gördüm ama senin gibisini görmedim. gerçekten bilgisizsin öğrenmeye çalışmak yerine bizleri suçluyorsun hatta haddin olmayarak sorguluyorsun ve cahil cesaretiyle kendinden çok da eminsin. bu davranışın beni bile bunları yazacak kadar etkilediyse yıllarını bu spora veren tecrübeli üyeler neler hissediyordur kim bilir. ama yine de sana yardımcı olmaya çalışacağım.

eğer son setin son tekrarlarında zorlanıp cheating yapıyorsan yanında bir yardımcıyla bu tekrarları yapman ve sonuna kadar zorlaman kas hacimlenmesi için çok faydalı olacaktır. eğer tekrarların büyük kısmını cheating le yapıyorsan o zaman ağırlık düşürmelisin. forumda bu konuyla ilgili başlıklar mevcut zaten aramamışsın belli ama aramanı da senden beklemiyordum zaten.

12. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=xBcOLGZE7Zo bu videoda 2 . tutuş geniş olanını yapıyorum ;) birde...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:05 ----------

as55@ Cevap için teşekkürlerde arkdaslar aaa su kadar mı kaldırıyorsun diye kendılerınce alay etmeye calısmıslar bunlarda salondaki gibi 10 kg fazla kaldırıcam diye oraları buraya oynayıp haraketi nizami yaptıklarını sananlar herhalde :)

13. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar polemiğe girmiş amaçlı alıglamayın ama bende bu barburl curllu 10 kg ile yapıyorum barda 7.5 kg yada 10 kg 4 set 10 tekrar 9 aydır yapıyorum ve ektormofi bir vücut yapısana sahibim arda arkadaşımızda yanlış hatırlamıyorsam oda ektormofiydi ektormorfi yavaş gelişen bir tip zayıf hali ile olan resimlerini hatırlıyorum ki birde spor salonunda o kadar kalın kollu adamlar görüyorum onlarda en fazla 15 kg da yapanı gördüm ben şahsen
    PARDON EDİT DÜZELTME HARAKETİ SEHPADA YAPILAN İLE KARIŞTIRDIM KOLLAR SABİT BİR ŞEKİLDE OTURULARAK SEHPADA YAPILAN İLE KARIŞTIRDIM KUSURA BAKMAYIN :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:35 ----------

arda 10 kg fazla kaldırcam diye oraları buraları oynatanlardan demişssn ya burda yanlışsın bence arada sırada fazladan ağır kaldırıp haraketi yanlış yapmanın bir zararı olmaz bence sonuna kadar zorla kaslarını fazla ağırlık az tekrar yap her zaman .) ki birde küçük bişi bicepslerine iyi bak dikkat et fazlada abartma overtraining yapıp bicepslerini sınırlayabilirsin bellir bir yere kadar gelişir bicepsler küçük kas grubudur hassastır..

Son düzenleme: 3 Mart 2012
  14. ardaaaaa

ardaaaaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Spor yapan adam zekı olur ya neyse bısı demıyım :D Çok sıkarsam bende 30 kg 5 kere ındırır kaldırırımda bunu yapmak bana sadece sıskınlık kazandırır guc vermez..Dısı sısık ıcı bos kası ben ne yapayım..

40 kere 20 kg barı ındırıp kaldırabılıomusun kı gelıp burada dalga gecer gıbı konsuuyorsun sen ..

15. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben seni savunmak için yorum attım sana psikoljik olarak destek motivasyon için ama işe yaramamış görülen o ki
    1-yazımdada gördüğün gibi haraketi yanlış algılamışım ayakta olan değil oturularak olanda sehpada yapılan biceps curlde olarak algılamışım ki kolların sabit bir şekilde yapıyorsun bunu hiç destek almadan öteki türlü ister istemez kendini kassanda belden destek alıyorsun...

2-hacim kazanmak için arada kasları zorlamak lazım yağlı kilolu değilsinki az kilo fazla tekrar yapıp definasyonamı gireceksin? fazla ağrılık az tekrar yapıp kalıp yakalaman lazım

3-senle yarışmak istemiyorum yardımcı olalım dedik aldığımız cevaba bak yazımdada gördüğün gibi 4 set 10 tekrar 10 kg demişim sehpada...

4-bunun ötesinde geçip 12.5 da takar 6-7 tekrar 4 setde çıkarrım ki ekstradan son set yapııp yardımlı olarak basıyorum

5-kaç yaşındasın bilmiyorum ama bak ben 17 yaşında biri olarak mantıklı yorumlar atıyorum sendende bekliyorum ılımlı ve mantıklı davramanı ne dersen de cevap atmıcam senle bişi yarıştırmak istemiyorum hadi kolay gelsin sana disiplini bırakma sabır lazım sabır .)

Son düzenleme: 4 Mart 2012

Sayfayı Paylaş