Hareketlerin matematikle ilişkisi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Bu---RocK tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bu---RocK

Bu---RocK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Matematik yıllık ödevimizi aldık ve ben fitness'ın matematikle ile ilişkisini powerpoint ile yapacam.Aslında sadece hareketlerde matematik yok geometride var yani ikisi bir arada var.Hareketlerin doğru açılarını tam olarak öğrenirsem kendi resimlerimle yapacam ödevi.Bir kaç hareketin resimleri var ve bunların açılarını bulamadım...

[​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

Bu hareketlerin açılarını öğrenebilsem çok iyi olur...

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    V.g. nin aslında matematikle çok ilgisinin olduğunu düşünmüyorum. En azından bu resmini verdiğin egzersizler için..

V.g. de çoğu şey matematikteki gibi 2X2=4 etmiyor. 'Bu egzersizler illa şu açıyla şu tekrarda şu setlerle çalışılırsa doğrudur ve gelişim ancak bu şekilde sağlanır' diye bir kuralı kimse koyamaz. Ancak belki belli bir açı , tekrar, set sayısı aralığı olabilir.

İlk hareket için sehpanın açısı 30-45 dereece, 3. hareket için gövde ve bacakların yerle yaptığı açı 30-45 derece ki aynı bölgeyi hedef alan kimi makinelerde bu oturuş açısı çok farklı olabilir, 5. egzersiz 30-45 derece arası olabilir, 6. egzersizde 30-60 derece arası olabilir.

Tüm bu açı aralıklarındaki açı değeri değiştikçe, hedef kasın farklı bölgeleri çalışır. Örneğin 6. egzersiz olan incline press de açı 30 dan 60 a gittikçe üst göğüse olan baskı azalırken , ön omuza etki eden baskı artar.

Aklıma v.g. nin matematikle olan ilişkisi açısından ilk gelenler bunlar oldu. Diğer arkadaşların farklı görüşleri de olabilir.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş