Hareketlerin agirligi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gargey tarafından 5 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    dogru yeremi yazıyorum cok emin degilim ama bir sorunum var 4 aydır bu sporla ilgileniyorum programdaki hareketlerim hep 4x10 seklinde forumda okudugum sismek icin 8-8-6-6 gibi setlerin daha faydalı olacagi soyleniyor peki hocam neden boyle vermiyor? 1 yıldan once olmaz diyor fakat forumda kimse boyle birsey soylememis.Cok celiskide kaldım ne yapmaliyim ?? birde omuz icin cok tekrar iyi deniyor baska bir bolge icinde bu gecerlimi cevaplarsanız cok sevinirim

2. mrgreen

mrgreen Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin farklı çalışma metodları vardır. Bana göre en etkilisi piramid setler:

örneği maksimum ağırlığı 100% diye temsil edelim, 4 setlik bir egzersizde her sette ağırlığı 10% daha arttırarak yapabilirsin ama her setten sonra set sayısı biraz daha azaltırsın

4x12, 10, 8, 6

gibi. İlk sette 100% kapasite, sonra 110%-120% kapasite, sonra 120%-130%, sonra 130%-140% ve en son 140%-150% ağırlık seviyesi ve yukardaki set sayısına göre yapabilirsin. Tabi daha değişik çeşitleride var.

Sayfayı Paylaş