Hareketleri hafif mi giriyorum?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cemacun tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cemacun

cemacun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam arkadaşlar

6 aydır bb ile uğraşıyorum ilk 3 ayını kilo vererek geçirdim toplam 12 kilo verdim

1.87 boy 87 kiloydum,1.87 75 kiloya düştüm

şimdi normal bodybuilding programını uyguluyorum

örneğin benchte en fazla 40 kilo basabiliyorum

dumbell fly da 10 kiloyla yapabiliyorum

dumbel curl 10 kiloyla yapabiliyorum sizce hafif mi normal mi

2. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir harekette atıyorum 100 kilo basabiliyosan sen bu hareketi 70 kilo ile çalışcaksın ve son setlerde iyice basacaksın.bu kiloların az mı çok mu olduğunu biz nerden bilelim?bana azdır sana çoktur ötekine farklıdır.bu senin bileceğin bişey. çalışırken kaslarının ve kendinin doyuma ulaştığını düşünüyosan o antreman başarılı geçmiş demektir.
    ayrıca 3 ayda 12 kilo vermek bi başarıdır tebrik ederim.

3. _emre_

_emre_ Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    ataduyan'ın verdiği cevaba katılıyorum. herkesin kas yapısı, eklem yapısı, dayanıklılığı farklıdır. kendin deneyip bulucaksın bunları. atıyorum bench press'de 3x8 yapıyosundur özellikle son sette 4.-5. tekrardan sonra artık neredeyse kolların kilitlenip barı göğsüne düşürücek gibi oluyosan 40kg'da, bu ağırlık senin için uygundur kanaatindeyim.

4. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Hemen hemen aynı kiloları basıyoruz üstelik ben 1 yıldır bu işle uğraşıyorum tabi amatör ve ev ortamında demek ki o kadar vahim değilmiş durumun daha kötüleri varmış bak benim gibi :) benim taktiğim ise mesala bench press te 50 kg ile başlıyorum 2 set rahat çıkarıyorum son sette tabir-i caizse patlatıyorum maksimum ağırlığı can havliyle girip o seti bitiriyorum tüm hareketleri keza bu yöntemle yapıyorum ilk 2 set makssimum kaldıracağım ağırlığın biraz aşağısını son set Allah ne verdiyse :D belki yanlış olabilir çünkü çevremde pek görmedim bu sistemle çalışan insan ama ben memnunum kısaca pek düşünme bunları bu konu zamana endeksli değilidir tamamen onlarca etken var bununla ilintili mesala en basiti genetik yapı :)

Sayfayı Paylaş