hareketler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arthur tarafından 9 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. arthur

arthur Guest

haftada 3 gün evde çalışıyorum.boy 173.kilo 70. kol,omuz ve göğüs çalışıyorum.ancak hareketler konusunda kararsızım.temel hareketleri tam olarak bilmiyorum.arama yaptım bulamadım.mesela biseps için ilk olarak 4*12.10.8.6 ayakta barbell curl yapıyorum ondan sonra hangi hareketi yapacağıma karar veremiyorum belli bi programım yok bunun dışında disiplinli çalışıyorum.
    hocalarım bana kol omuz ve göğüs için en faydalı hareketleri yazarsanız sevinirim.(hangi hareketten sonra hangi hareketin yapılacağı)
    şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

İyi günler arthur.
    Elinde hangi aletler var ne kadar ağırlık plakan var bunlarıda yazar mısın?

3. arthur

arthur Guest

elimde 25 kg kadar ağırlığım var.1 düz bar ,1 ez bar,2 tane ayarlı dumbell,benc sehpası(demirci bi arkadaşa yaptırdım bench press yapılabiliyo)
    2 tane normal 8 kg lık dumbell var.aslında biraz daha ağırlığa ihtiyacım var sonra almayı düşünüyorum.elimdeki ağırlık biseps ve triseps için yeterli bence baya zorlanıyorum.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -ewet,yeni başlayan ve 70 kg lık birisi için biceps-triceps ve omuz çalışabilecek kadar ağırlığın varmış ancak iyi bir göğüs antrenmanı için yeterli olmadığını düşünüyorum.
    -Programa gelince forumu iyice incelersen flexor hocamızın hazırladığı,egzersizlerin resimlerini de içeren bir program var(tabiiki forumda birçok örneklerini bulmak mümkün ama aklıma ilk gelen bu oldu.)O programı tatbik edebilirsin.
    -Çalışmalarında başarılar dilerim...

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

6. arthur

arthur Guest

verdiğininiz cvp lar için teşekkürler.ancak ben 4 aydır evde yapıyorum.dediğim gibi bi program yok.biseps idmanı gelince hareketlerde kararsız kalıyorum.burdaki herşeyi zaten inceledim.demek istediğim biseps programımda ençok olması gerekn hareketler.diğer bölgeler içinde geçerli.
    mesela göğüste bench press ilk hareket.ondan sonra dumbell fly.ondan sonra ne?yada bench press ten sonraki yapıcağım hareket ne olmalı.bitirici hareket ne olmalı.diğer bölgeler içinde aynı şekilde sorularım var:)aslında daha kısada anlatılabilirdi ama yapamadım:)

7. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Şu antrenmanlar denenmiş ve çok yaygın antrenmanlardandır. Biseps için onlarca hareket olmasına rağmen hareket sayısını az tutunuz ama bu hareketleri de hakkını vererek yapınız. Biseps gününüz bittiğinizde kollarınız ağrısın.

Biseps:

- Barbell Bicep Curl (EZ barla değil)
    - Incline Dumbbel Curl (Ayakta da yapılabilir ama ben incline'da daha iyi hissediyorum hareketi)
    - Preacher Dumbbell Curl (preacher bench almanız gerekiyor, en etkili hareketlerdendir)

Önkol:

- Hammer Curl
    - Eller dışarıda olmak kaydıyla bileğinizden arkasını bench'e koyun, barı alın elinize ve parmak uçlarınızdan aşağı kaydırıp tekrar kavrayarak yukarı çevirin

Triceps:

- Close grip bench press
    - Skullcrusher (Sırt üstü yatarak barla alna indirme)
    - French dumbbell press
    - Ve tabii iki yapabileceğiniz yer varsa evde dips ile bitirebilirsiniz antrenmanı.

8. CENTAUR

CENTAUR Guest

Pardon şu başlığı eklemeyi unutmuşum:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body_buildinge_yeni_ba_layanlar-t4738.html

Bak burda mesela 1. gün, 2. gün. antrenmanları vardır, veya 1. gün, 2. gün, 3. gün antrenmanları vardır burada her gün farklı kas grupları çalıştırılacağı anlamına gelir veya yeni başlangıç seviyesi için ilk program adaptasyon ve hazırlık programında her gün bütün kas grupları çalıştırılabilir. Aradığın sıralama dahil hepsini bulursun buradan. Yalnız senin şimdiye kadar nasıl çalıştığını ve ne kadar geliştiğini bilmediğim için 2. programınmı 3. cününmü uygun olacağını bilemiyorum ayrıca bu programları elindeki malzemelere göre uyarlamamız gerek yani bir bench pressle bir barbell curl ile olacak iş değil, sırt, omuz, karın, arka kol, pazu, önkol, bacak vs hepsini içine alan planlı bir metotla çalışmalısın.

9. arthur

arthur Guest

Biseps:

- Barbell Bicep Curl (EZ barla değil)
    - Incline Dumbbel Curl (Ayakta da yapılabilir ama ben incline'da daha iyi hissediyorum hareketi)
    - Preacher Dumbbell Curl (preacher bench almanız gerekiyor, en etkili hareketlerdendir)
    preacher curl yerine ne yapılabilir.zaman ayırdığınız için çok teşekkürler dostlarım.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    preacher curl için özel sehpa almaya çokta gerek yok..evde bi koltuk, kanepe, sandalye kenarına dirseğinizi dayayarak yapabilirsiniz..
    bkz Flexor'ın hazırladığı evde çalışma programı

Son düzenleme: 15 Ağustos 2007

Sayfayı Paylaş