Hareketler ile ilgili önemli bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qwerty12 tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. qwerty12

qwerty12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler arkadaşlar.
    Bir sitede testesteron hormonunu arttırmak için ''Squat,Deadlift,Bench Press'' hareketleri çok önemlidir diyor.Bu ne ölçüde doğrudur?
    Aslında sormak istediğim testesteron hormonunu arttırmada en faydalı hareketler bunlarmıdır?
    Ben kol,göğüs ve omuzda çalışıyorum.Üsttekileri daha fazla yapıp saydıklarımı yapmasam etkisi artar mı?

Bir de dumbell a çalışıyorum deadlift,squat bu hareketler dumbell a yapılsa aynı etkiyi gösterir mi?

Son düzenleme: 22 Şubat 2011
  2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Kaslar uyarıldıkça vucutta testosteron üretimi belli bi seviyede yükselişe geçer. Kas bölgesi ne kadar geniş ve büyükse bu salınımda o kadar artışa geçer. Bacak kaslarıda vucudumuzun en büyük kas gruplarındandır. Dolayısıyla bu grupların çalışması vucutta tetosteron salınımını arttırır. 2. soruna gelince bu bölgeler büyük kas gruplarından olduğundan kasın yeterince uyarılması için ağırlığın biraz yüksek olması gereklidir.

3. qwerty12

qwerty12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle cavap için teşekkürler.
    5kg dan bir çift dumbellım var.Yani 10 kg.
    Peki omuz ve göğüs çalışmayı bırakma konusunda ne dersiniz?
    Hepsini 4x8 den yapmaya kalkınca 1 saati geçiyor.
    45-50 dk çalışmadan sonra testesteronun karşıtı bir hormon salgılanıyormuş galiba.
    Deadlift-Squad-Bench Press-Kol çalışmalarını 5x8 den yapsam nasıl olur?

Bir de unutmadan çalışmadan sonra 1-2 diş sarımsak yutuyorum.Zararı olur mu?

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Tüm hareketleri 1 günde yapmana gerek yok programını 2 ye de bölebilir yarısını 1. gün diğer yarısını da 2. gün yaparsın. Böylece programlarını 45 dk nın altında bitirirsin.

Sayfayı Paylaş