Hareketler ile ilgi soru?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hsnsafat tarafından 13 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. hsnsafat

hsnsafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar ...Sorum göhüs hareketleri üzerine olucak..Mesala bench pres çalışırken kendimi biraz zorluyorum ancak kollarımda fazlasıyla ağrı oluyor sanki göhüs kısmına bir etkisi olmuyormuş gibi geliyor..Bu ağırlığın fazla olduğundan mı kaynaklanır yoksa hareketi yanlış yaptığımdan mı?

Bunun dışında 4 aydır düzenli olmasada diyet ve fitness yaptım ve 12 kilo verdim ancak gobek kısmında sarkma var ve hala yağlanma mevcut özellikle alt karın kısmında..Ancak artık koşmaktan fazlasıyla sıkıldım merak ettiğim koşuya ara versem ip atlayak ısınsam ve mekik hareketini daha fazla yapıp ağırlığa girdiğim süreyi uzatsam yağ yakımı ve sıkılaşma konusunda faydasını gorurmuyum yoksa koşmak şartmı ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim :)

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    bench pressteki sorun bendede var bir türlü anlayamadım bilek ve kas kısmına çok fena acı veriyor göğüs kasında acı hissetmeden bırakıyorum spor salonundan 35 tlye bilekliği saran eldiven aldım ama derisi filan ince ondanmı kaynaklanıyor acaba yada ağırlığı fazla kaldırıyoruz bana kalırsa ağırlıkla alakalı değil eldiven olabilir başka bişeyse yazarmısınız yanlış tutuş vb. ?

3. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Bi bölge çalıştırırken başka bi yerinizin ağrıyor olması hareketi yanlış yaptığınız anlamına gelmez sonuçta gögüs de çalışıyor olsanız kollarınız da hareket ediyor bu olabilecek bişey.

hareketi yanlış yaptığınız şüphesi varsa youtubedan çalışma videolarını dikkatlice izleyin salona gittiğinizdede boş barla denemeler yaparak pekiştirirsiniz. ilk kez yaptıgınız bi hareketi mekaniğini iyice öğrenene kadar hafif çalışmakta fayda var bence. barı gereginden fazla ağırlıkla doldurup havada gezdirmek yerine daha az ağırlıkla hareketi tam doğru yaparsanız daha efektif çalışırsınız ;)

koşu olayına gelince kardiyo antremanı illa koşu ile yapılacak gibi bi şart yok. bisiklet ip atlama stepper gibi hareketlerle ve aletlerle de kardiyo yapılabilir.mühim olan doğru nabızla çalışmak.

mekik çekmek karın bölgenizin sıkılaşmasına yardımcı olur ama yağ yakma konusunda bi fayda sağlamaz bölgesel yağ yakımı olmaz çünkü . ayrıca ağırlık çalışarak da yağ yakmak mümkün. az ağırlık çok tekrar ve az mola şeklinde ağırlık çalışarak da yağ yakabilirsiniz.

iyi çalışmalar :)

Ec0 bunu beğendi.
  4. hsnsafat

hsnsafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için teşekkür ederim..Ozaman ip atlama ve ağırlık ile kardiyoya devam çünkü koşmak artık bana göre değil en azından bir süre :)

5. saydam_sevgili

saydam_sevgili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Mersin
    daha çalıştığın bölgenin türkçe ismini bile yazamıyorsun sana nasıl yardım edelim, göhüs nedir yahu

6. hsnsafat

hsnsafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım edenler ediyor @saydam_sevgili sen etmesen de olur :) Konuma yorum yazmazsan mutlu olurum :)

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim todd saydam sevgili yanlış yazmış olabilir sonuçta sende neyi anlatmak istediğini biliyorsun l

8. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    l carnitine kullanabilirsin supplement destegi ile daha hızlı sonuç alırsın

9. hsnsafat

hsnsafat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    l carnite 1 ay kullandım ancak hiçbir faydasını görmedim..Oyuzden ilaç kullanmayı düşünmüyorum artık..Yorumunuz için teşekkür ederim:)

Sayfayı Paylaş